Заробітки в Польщі – за що можуть депортувати?

Жовтень 27
Изображение
Средний рейтинг
0 из 5 звезд. 0 голосов.

Бажання кожної людини жити краще цілком природно. Зараз з’явилися нові можливості для працевлаштування. Багато людей (не обов’язково молоді) відправляються на заробітки в інші країни, економічно більш розвинені. Робота в Польщі популярна серед громадян країн СНД, в тому числі серед українців, оскільки заробітки в цій країні значно вище, а умови праці нітрохи не гірше, ніж на батьківщині. З введенням в Україні безвізового режиму процес працевлаштування за кордоном істотно спростився. Однак є порушення, за які можуть депортувати з Польщі. Спроба обдурити законодавство закінчується саме так. Ця стаття розповість про те, «чого не повинно бути», і як необхідно діяти здобувачеві, щоб уникнути процедури депортації.

Робота в Польщі: як не можна поступати?

Українці – працьовитий і доброзичливий народ. З утворенням – теж повний порядок. Але, на жаль, до абсолютного законослухняності, властивого європейському менталітету, їм далеко. Існує думка, що «закони для того й створюються, щоб їх порушувати». Однак, якщо щось подібне може зійти з рук на батьківщині, то в іншій країні покарання не змусить себе чекати. Якщо ви хочете знайти роботу в Польщі, зайняті пошуком підходящої вакансії, необхідно налаштуватися на повагу до законів. В іншому випадку вас чекає штраф або навіть депортація з країни із забороною в’їзду в подальшому.

Найпоширеніші помилки українців, які хочуть влаштуватися на роботу в Польщу:

 • Робота на підставі безвіза. Однак безвізовий режим передбачає право на туристичні поїздки, але ніяк не на працевлаштування нарівні з польськими громадянами.
 • Перехід від одного роботодавця до іншого без повідомлення в компетентні інстанції. Отримання запрошення від конкретного роботодавця означає, що ви повинні працювати тільки у нього.
 • Нелегальна робота в Польщі, без підписання договору. Є кілька різновидів угод. Кожен варіант має свої сильні і слабкі сторони. Але угода обов’язково має бути.
 • Перебування в Польщі після того, як термін дозволу на перебування в країні закінчився. Тому краще виїхати з країни своєчасно, щоб уникнути проблем.

Відповідні організації швидко виявляють подібні порушення. Тому сподіватися на те, що ніхто не помітить і порушення зійде з рук, не можна. Особливо, якщо ви сподіваєтеся на роботу в Польщі і в подальшому.

Заходи, які можуть застосовуватися до порушників

Існує 2 різновиди заходів по відношенню до іноземців – порушників законодавства про трудову міграцію:

 • штрафи;
 • депортація.

Сума штрафу може бути різною. Як правило, вона починається від 1 тисячі злотих. Що стосується депортації, то вона може бути приписом до виїзду з країни. У деяких випадках практикується примусова депортація. Найчастіше, крім депортації, порушнику забороняють в’їжджати в країну. Тривалість заборони – від 6 місяців до декількох років. Також можуть бути застосовані всі перераховані санкції по відношенню до однієї людини, включаючи штраф. Нелегальна робота в Польщі небезпечна не тільки тим, що ви не зможете розраховувати на соціальний пакет. Іноді недобросовісні роботодавці самі заявляють владі на співробітника, щоб не виплачувати заробітну плату. Уникнути подібних неприємностей можна, якщо шукати вакансії в Польщі не самостійно або через «сарафанне радіо», а користуватися послугами спеціалізованих агентств.

Повернутися до списку новин
Інші новини
 • Листопад 12 Изображение Як закрити банківський рахунок в Польщі
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Якщо ви влаштувалися в Польщу на роботу, то напевно зіткнетеся з деякими питаннями щодо рахунку в банку. Це невід’ємна частина повсякденного життя, однак якщо з відкриттям проблем ніколи не виникає, то закрити його буде складніше. У кожного банку є свої особливості, і про це потрібно знати.

  ING Bank Śląski

  Закрити рахунок ви можете у відділенні або надіславши листа. На офіційному сайті банку є спеціальний шаблон для такої ситуації. Однак тут знадобиться підпис власника, яка обов’язково посвідчується нотаріусом, а це – платна послуга. Перед закриттям рахунку вам потрібно буде деактивувати банківську карту – зробити це набагато простіше за допомогою мобільного додатку.

  Банк Millennium

  Якщо ви вибрали працевлаштування в Польщі і відкрили рахунок у цьому банку, тоді закрити його можна:

  • за офіційним номером телефону;
  • у відділенні;
  • через інтернет-банкінг.

  Процедура може зайняти до 1 місяця і поки рахунок не буде закритий, потрібно проводити мінімальну активність по типу внесення 1000 злотих, безготівковий розрахунок і т. Д.

  Bank Pekao

  Цей банк дозволяє закрити рахунок через письмове звернення або в найближчому відділенні. Якщо віддати перевагу першому варіанту, то потрібно отримати стандартний формуляр і зателефонувати за офіційним номером для відключення карти. Після цього банківську карту розрізаєте, берете її і заповнений футляр, вкладаєте в конверт. Поки приводу не буде закрити, все одно буде стягуватися плата за карту.

  Bank BNP Paribas

  Закрити рахунок можна за допомогою дзвінка, листи або у відділенні. Останній варіант дозволяє зробити все відразу в один день, проте такий варіант вимагає вільного часу. Якщо віддаєте перевагу письму, то не забувайте, що в такому випадку вам потрібно буде ще завірити його у нотаріуса. Перед відправкою листа потрібно відключити карту, тобто заблокувати її.

  Переглянути
 • Листопад 10 Изображение Уряд Польщі збільшив мінімальну зарплату з 2021 року
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Заробітки в Польщі тепер будуть ще більш привабливими і привабливими, адже вже з наступного 2021 року мінімальна заробітна плата збільшиться! Причому така приємна новина стосується абсолютно всіх фахівців і для всіх типів трудових договорів. Уряд вже затвердив відповідні законодавчі проекти ще 15 вересня.

  Підвищення планується на 200 злотих – тепер це найнижча ставка. Як показує практика, 2021 рік четвертим роком поспіль, як Польща підвищує мінімальну зарплату для працівників.

  Отже, згідно з новим розпорядженням, нас чекають такі зміни:

  ● мінімалка – 2800 злотих при роботі по umowa o prace;
  ● мінімальна погодинна плата – 18,3 злотих.

  Правда, раніше планувалося підвищення до 3000 злотих, однак через негативного впливу пандемії на економіку, не вдалося втілити такі плани. Така новина – ще один привід знайти для себе підходящу вакансію через агентства з працевлаштування в Польщі.

  Переглянути
 • Вакансии Варшава, а так же работа в Польше для мужчин от компании Worklife.
 • На нашем сайте по трудоустройству найдете работа в Чеховице, а так же Подработка в Лодзи
 • Компания Worklife предлагает работа на заводе Польша, а так же найти Ополе работа сможете в нашем каталоге вакансий в Польше.
 • Как быстро найти работа в Польше Лодзь и вакансии в Польше, лучшие предложения слесарем в Польше в агенстве по трудоустройству Worklife.com.ua
 • В нашем агенстве не составит труда найти вакансии Познань, а так же работа в блоне на самых выгодных условиях.