Заробітки в Польщі: мрії здійснюються – або …?

Робота в Польщі – один із способів знайти пристойний заробіток для середньостатистичного українця. Польський ринок праці приваблює багатьох людей з кількох причин. Перш за все, при інших рівних умовах, заробітки в Польщі вище, ніж в Україні, а умови праці часто краще. Є й інші причини: територіальна близькість обох країн, схожість менталітету і мови, можливість з часом отримати польське громадянство. Виникає логічне запитання: чому в мережі періодично з’являються розповіді цілком реальних людей про те, що з пошуком вакансій в Польщі все, м’яко кажучи, далеко не так чудово, як хотілося б. Можливо, комусь банально не пощастило. Але основна причина криється в тому, що багато хто ставиться до пошуку роботи в Польщі не дуже серйозно і, як результат, стають жертвами шахраїв усіх мастей.
Як не потрібно шукати роботу в Польщі?
Найпоширеніші помилки новачка, який планує знайти підходящу вакансію для роботи в Польщі, – такі:
- оплата за вакансію;
- робота без підписання угоди;
- робота нелегально;
- неясні умови роботи.
«Платні вакансії» – та сама наживка, на яку потрапляють новачки. Їм не терпиться у що б то не стало працевлаштуватися. Багато людей, намагаючись заощадити, звертаються не до спеціалізованого агентства, а до більш досвідченим і успішним співвітчизникам. Останні пропонують варіант роботи, але просять заплатити за послугу. При цьому немає ніяких гарантій, що здобувач буде працевлаштований і отримає очікувану заробітну плату. Що ж стосується «продавців вакансій», то вони після отримання винагороди просто зникають, не відповідав на дзвінки. Подібне трапляється не так вже й рідко.
Робота в Польщі без попереднього укладення договору – ще одна поширена помилка. До такої виверту набувають недобросовісні роботодавці, щоб уникнути сплати податків. З місцевими працівниками такі номери не проходять, а з іноземцями, як правило, домовитися простіше. Насправді, укладення договору необхідно навіть при прийомі на випробувальний термін. Якщо є офіційний договір, можна захистити свої права, якщо оплата буде проведена несвоєчасно або в меншому розмірі.
Нелегальне працевлаштування також є поширеною помилкою. Іноді можна заробити гроші в Польщі навіть на «чорному ринку» вакансій, але ні про який соціальний захист мови немає. Крім того, «нелегала» можуть звільнити, чи не виплативши заробітну плату і пригрозивши здачею владі.
Отже, ви знайшли вакансію в Польщі, збираєтеся працювати за договором. Але чи варто підписувати його відразу? Звичайно, ні. Необхідно, щоб він був переведений на ваш рідну мову. Причина в тому, що ви не настільки володієте польською мовою, щоб зрозуміти можливі «підводні камені» угоди. У договорі прописані обов’язки здобувача, тривалість робочого часу, розмір і порядок виплати заробітної плати. Якщо ви не цілком ознайомлені з цією інформацією, роботодавець може обдурити з оплатою або значно збільшити обсяг виконуваної роботи.
Чи можна уникнути всіх перерахованих проблем? Можна, якщо шукати вакансії для роботи в Польщі через професійні агентства, які співпрацюють лише з добросовісними роботодавцями.
Повернутися до списку новин-
Листопад
12
Як закрити банківський рахунок в Польщі
Якщо ви влаштувалися в Польщу на роботу, то напевно зіткнетеся з деякими питаннями щодо рахунку в банку. Це невід’ємна частина повсякденного життя, однак якщо з відкриттям проблем ніколи не виникає, то закрити його буде складніше. У кожного банку є свої особливості, і про це потрібно знати.
ING Bank Śląski
Закрити рахунок ви можете у відділенні або надіславши листа. На офіційному сайті банку є спеціальний шаблон для такої ситуації. Однак тут знадобиться підпис власника, яка обов’язково посвідчується нотаріусом, а це – платна послуга. Перед закриттям рахунку вам потрібно буде деактивувати банківську карту – зробити це набагато простіше за допомогою мобільного додатку.
Банк Millennium
Якщо ви вибрали працевлаштування в Польщі і відкрили рахунок у цьому банку, тоді закрити його можна:
- за офіційним номером телефону;
- у відділенні;
- через інтернет-банкінг.
Процедура може зайняти до 1 місяця і поки рахунок не буде закритий, потрібно проводити мінімальну активність по типу внесення 1000 злотих, безготівковий розрахунок і т. Д.
Bank Pekao
Цей банк дозволяє закрити рахунок через письмове звернення або в найближчому відділенні. Якщо віддати перевагу першому варіанту, то потрібно отримати стандартний формуляр і зателефонувати за офіційним номером для відключення карти. Після цього банківську карту розрізаєте, берете її і заповнений футляр, вкладаєте в конверт. Поки приводу не буде закрити, все одно буде стягуватися плата за карту.
Bank BNP Paribas
Закрити рахунок можна за допомогою дзвінка, листи або у відділенні. Останній варіант дозволяє зробити все відразу в один день, проте такий варіант вимагає вільного часу. Якщо віддаєте перевагу письму, то не забувайте, що в такому випадку вам потрібно буде ще завірити його у нотаріуса. Перед відправкою листа потрібно відключити карту, тобто заблокувати її.
Переглянути -
Листопад
10
Уряд Польщі збільшив мінімальну зарплату з 2021 року
Заробітки в Польщі тепер будуть ще більш привабливими і привабливими, адже вже з наступного 2021 року мінімальна заробітна плата збільшиться! Причому така приємна новина стосується абсолютно всіх фахівців і для всіх типів трудових договорів. Уряд вже затвердив відповідні законодавчі проекти ще 15 вересня.
Підвищення планується на 200 злотих – тепер це найнижча ставка. Як показує практика, 2021 рік четвертим роком поспіль, як Польща підвищує мінімальну зарплату для працівників.
Отже, згідно з новим розпорядженням, нас чекають такі зміни:
● мінімалка – 2800 злотих при роботі по umowa o prace;
● мінімальна погодинна плата – 18,3 злотих.Правда, раніше планувалося підвищення до 3000 злотих, однак через негативного впливу пандемії на економіку, не вдалося втілити такі плани. Така новина – ще один привід знайти для себе підходящу вакансію через агентства з працевлаштування в Польщі.
Переглянути