Заробітки в Польщі: мрії здійснюються – або …?

Листопад 06
Изображение
Средний рейтинг
5 из 5 звезд. 2 голосов.

Робота в Польщі – один із способів знайти пристойний заробіток для середньостатистичного українця. Польський ринок праці приваблює багатьох людей з кількох причин. Перш за все, при інших рівних умовах, заробітки в Польщі вище, ніж в Україні, а умови праці часто краще. Є й інші причини: територіальна близькість обох країн, схожість менталітету і мови, можливість з часом отримати польське громадянство. Виникає логічне запитання: чому в мережі періодично з’являються розповіді цілком реальних людей про те, що з пошуком вакансій в Польщі все, м’яко кажучи, далеко не так чудово, як хотілося б. Можливо, комусь банально не пощастило. Але основна причина криється в тому, що багато хто ставиться до пошуку роботи в Польщі не дуже серйозно і, як результат, стають жертвами шахраїв усіх мастей.

Як не потрібно шукати роботу в Польщі?

Найпоширеніші помилки новачка, який планує знайти підходящу вакансію для роботи в Польщі, – такі:

 • оплата за вакансію;
 • робота без підписання угоди;
 • робота нелегально;
 • неясні умови роботи.

«Платні вакансії» – та сама наживка, на яку потрапляють новачки. Їм не терпиться у що б то не стало працевлаштуватися. Багато людей, намагаючись заощадити, звертаються не до спеціалізованого агентства, а до більш досвідченим і успішним співвітчизникам. Останні пропонують варіант роботи, але просять заплатити за послугу. При цьому немає ніяких гарантій, що здобувач буде працевлаштований і отримає очікувану заробітну плату. Що ж стосується «продавців вакансій», то вони після отримання винагороди просто зникають, не відповідав на дзвінки. Подібне трапляється не так вже й рідко.

Робота в Польщі без попереднього укладення договору – ще одна поширена помилка. До такої виверту набувають недобросовісні роботодавці, щоб уникнути сплати податків. З місцевими працівниками такі номери не проходять, а з іноземцями, як правило, домовитися простіше. Насправді, укладення договору необхідно навіть при прийомі на випробувальний термін. Якщо є офіційний договір, можна захистити свої права, якщо оплата буде проведена несвоєчасно або в меншому розмірі.

Нелегальне працевлаштування також є поширеною помилкою. Іноді можна заробити гроші в Польщі навіть на «чорному ринку» вакансій, але ні про який соціальний захист мови немає. Крім того, «нелегала» можуть звільнити, чи не виплативши заробітну плату і пригрозивши здачею владі.

Отже, ви знайшли вакансію в Польщі, збираєтеся працювати за договором. Але чи варто підписувати його відразу? Звичайно, ні. Необхідно, щоб він був переведений на ваш рідну мову. Причина в тому, що ви не настільки володієте польською мовою, щоб зрозуміти можливі «підводні камені» угоди. У договорі прописані обов’язки здобувача, тривалість робочого часу, розмір і порядок виплати заробітної плати. Якщо ви не цілком ознайомлені з цією інформацією, роботодавець може обдурити з оплатою або значно збільшити обсяг виконуваної роботи.

Чи можна уникнути всіх перерахованих проблем? Можна, якщо шукати вакансії для роботи в Польщі через професійні агентства, які співпрацюють лише з добросовісними роботодавцями.

Повернутися до списку новин
Інші новини
 • Листопад 12 Изображение Як закрити банківський рахунок в Польщі
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Якщо ви влаштувалися в Польщу на роботу, то напевно зіткнетеся з деякими питаннями щодо рахунку в банку. Це невід’ємна частина повсякденного життя, однак якщо з відкриттям проблем ніколи не виникає, то закрити його буде складніше. У кожного банку є свої особливості, і про це потрібно знати.

  ING Bank Śląski

  Закрити рахунок ви можете у відділенні або надіславши листа. На офіційному сайті банку є спеціальний шаблон для такої ситуації. Однак тут знадобиться підпис власника, яка обов’язково посвідчується нотаріусом, а це – платна послуга. Перед закриттям рахунку вам потрібно буде деактивувати банківську карту – зробити це набагато простіше за допомогою мобільного додатку.

  Банк Millennium

  Якщо ви вибрали працевлаштування в Польщі і відкрили рахунок у цьому банку, тоді закрити його можна:

  • за офіційним номером телефону;
  • у відділенні;
  • через інтернет-банкінг.

  Процедура може зайняти до 1 місяця і поки рахунок не буде закритий, потрібно проводити мінімальну активність по типу внесення 1000 злотих, безготівковий розрахунок і т. Д.

  Bank Pekao

  Цей банк дозволяє закрити рахунок через письмове звернення або в найближчому відділенні. Якщо віддати перевагу першому варіанту, то потрібно отримати стандартний формуляр і зателефонувати за офіційним номером для відключення карти. Після цього банківську карту розрізаєте, берете її і заповнений футляр, вкладаєте в конверт. Поки приводу не буде закрити, все одно буде стягуватися плата за карту.

  Bank BNP Paribas

  Закрити рахунок можна за допомогою дзвінка, листи або у відділенні. Останній варіант дозволяє зробити все відразу в один день, проте такий варіант вимагає вільного часу. Якщо віддаєте перевагу письму, то не забувайте, що в такому випадку вам потрібно буде ще завірити його у нотаріуса. Перед відправкою листа потрібно відключити карту, тобто заблокувати її.

  Переглянути
 • Листопад 10 Изображение Уряд Польщі збільшив мінімальну зарплату з 2021 року
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Заробітки в Польщі тепер будуть ще більш привабливими і привабливими, адже вже з наступного 2021 року мінімальна заробітна плата збільшиться! Причому така приємна новина стосується абсолютно всіх фахівців і для всіх типів трудових договорів. Уряд вже затвердив відповідні законодавчі проекти ще 15 вересня.

  Підвищення планується на 200 злотих – тепер це найнижча ставка. Як показує практика, 2021 рік четвертим роком поспіль, як Польща підвищує мінімальну зарплату для працівників.

  Отже, згідно з новим розпорядженням, нас чекають такі зміни:

  ● мінімалка – 2800 злотих при роботі по umowa o prace;
  ● мінімальна погодинна плата – 18,3 злотих.

  Правда, раніше планувалося підвищення до 3000 злотих, однак через негативного впливу пандемії на економіку, не вдалося втілити такі плани. Така новина – ще один привід знайти для себе підходящу вакансію через агентства з працевлаштування в Польщі.

  Переглянути
 • На нашем сайте по трудоустройству найдете работа Краков, а так же Катовице вакансии
 • Как быстро найти работа в Чеховице дзедзице и вакансии в Польше, лучшие предложения электрик в Польшу в агенстве по трудоустройству Worklife.com.ua
 • Щецин подработка, а так же работа украинцам в Польше от компании Worklife.
 • Компания Worklife предлагает работа для семейных пар, а так же найти Краков работа сможете в нашем каталоге вакансий в Польше.
 • В нашем агенстве не составит труда найти разнорабочие в Польшу, а так же работа водителем в Польшу на самых выгодных условиях.