Що таке ZUS у Польщі

May 24
Изображение

ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) – розшифровується, як «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування.

ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати:

 • пенсій для польських пенсіонерів;
 • пенсій по інвалідності;
 • посібників для тих, хто втратив батька;
 • допомоги по вагітності, а так само в ряд інших випадків.

У ZUS платяться так звані внески до фонду охорони здоров’я – składki zdrowotne. Сплачуючи ці внески ви можете користуватися послугами NFZ – національне медичне страхування.

Обов’язок сплачувати внески ZUS поширюється також на іноземців працевлаштованих в Польщі, проте все залежить від виду договору, який іноземний працівник підписав зі своїм роботодавцем.

Частина внесків сплачуються безпосередньо працівником, частина – фірмою, яка його працевлаштовує.

ZUS для тих, хто веде бізнес

Крім працівників, працевлаштованих в польських фірмах і їх роботодавців, ZUS зобов’язані сплатити також ті, хто веде бізнес.

Теоретично, ті, хто веде бізнес самостійно, також будуть отримувати пенсію, отже в обов’язковому порядку ZUS на щомісячній основі будуть оплачувати:

провідні підприємницьку діяльність (ПП / ІП) в РП – działalność gospodarcza;

власники ТОВ, будучи єдиними співзасновниками в своїй фірмі;

Внески ZUS для бізнесу

ZUS оновлює величину необхідних внесків щорічно. Уявімо суми, які необхідні були до сплати за період січень – грудень 2017 року.

Величина обов’язкового мінімального льогтного місячного внеску склала:

1172,56 PLN – стандартний місячний внесок;
487,90 PLN – пільговий місячний внесок.
Такий пільговою ставкою можуть скористатися, наприклад ті, хто почав вести підприємницьку діяльність. Пільгові місячні внески вони можуть вносить аж до перших 24 місяців.

Якщо у вас є Карта Поляка, ПМЖ, ви отримали Карту Резидента ЄС або ж є студентом, ви також можете вести підприємницьку діяльність в рамках ІП і соотвественно скористатися пільговою ставкою.

Джерело: https://mojafirma.org/chto-takoe-zus-v-polshe

Повернутися до списку новин
Інші новини
 • June 18 Изображение Скільки нерухомості придбали іммігранти в Польщі

  Стабільне працевлаштування в Польщі дає можливість отримати іпотечний кредит на придбання нерухомості. І все більше українців наважуються на цей крок.

  За результатами минулорічного дослідження ARC Rynek i Opinia 82% українців – працюють в Польщі, з них 75% – мають постійну роботу. А чим більше осіб мають постійну роботу, тим більше з них наважується на придбання нерухомості. 45% українців планують придбати житло в Польщі, 65% – декларують бажання оформлення іпотечного кредиту на придбання житла.

  В 2018 році за дослідженням Expander виявили, що іноземці в Польщі взяли іпотек на 200 млн злотих. А в 2017 році іноземці придбали 4 822 квартири та 1563 комерційних приміщення. Кожна четверта з них – власність українця.

  Найчастіше купували нерухомість в таких містах, як Варшава, Краків та Вроцлав.

  Для придбання нерухомості в Польщі без кредиту, українцям не потрібні дозволи чи документи, або фізичне знаходження в Польщі. Всі формальності можна владнати через довірену особу.

   

  Нагадуємо, що придбання нерухомості в Польщі не дає права на отримання дозволу на перебування або роботу в країні.
  А також. наголошуємо на тому, що українцям, які планують придбати нерухомість із земельною ділянкою (дім або квартиру біля прикордонної зони), потрібно отримати дозвіл від Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі.
  Переглянути
 • June 18 Изображение Оновлена система контролю в аеропорту
  На польському порталі rynek-lotniczy.pl з’явилась інформація про те, що в обох аеропортах Варшави встановлять “біометричні ворота”.

  Що це означає?

  Це прилади для сканування біометричних паспортів.. Завдяки цьому нововведенню пасажири зможуть проходити контроль без залучення персоналу. 20 таких пристроїв встановлять в аеропорту Варшава-Шопена, 5 – у Варшава-Модлін.

  Що потрібно робити?
  Вам необхідно прикласти першу сторінку біометричного паспорту до сканера. Після цього, двері воріт самостійно відчиняються.

  “Біометричні ворота” повинні спростити процес прикордонного контролю. Вони будуть з’єднані з базою даних польських служб, що дозволить відразу виявляти порушників або осіб, перебування яких в Польщі небажане. Також нову технологію неможливо обдурити, використовуючи фальшиві паспорти.

  Така ж система прикордонного контролю вже успішно працює в аеропортах Німеччини, Франції, Іспанії, Великобританії та Нідерландів.

  Переглянути