Робота в Польщі як джерело гарного заробітку

Жовтень 17
Изображение
Средний рейтинг
0 из 5 звезд. 0 голосов.

Робота за кордоном, зокрема в Польщі, – один з найпопулярніших способів заробітку для громадян пострадянських держав, в тому числі українців. Природно, все здобувачі, особливо, ті, хто не мають досвіду роботи за кордоном, цікавляться середніми заробітками на польських підприємствах. Чи відповідає дійсності твердження, що зарплата в Польщі в рази перевищує українську?

З введенням в Україні безвізового режиму число людей, охочих знайти відповідні вакансії в Польщі, значно зросла. За статистикою, сукупна сума заробітку українськими трудовими мігрантами в 2018 році склала близько 8 мільярдів злотих. Приблизно 70 відсотків цих грошей було направлено в Україну.

Заробітки в Польщі для іноземців: структура вакансій

Велика частина робіт, які виконують українські трудові мігранти в Польщі, не вимагає високої кваліфікації і професійних навичок:

 • домашнє господарство, прибирання приміщень – 38%;
 • будівництво – 24%
 • сільське господарство – 19%.

Величина середньомісячного заробітку на підприємствах Польщі для людей, що виконують подібні роботи, становить близько 2,1 тис. Злотих. Якщо розглядати більш детально, то некваліфікований будівельний робітник заробляє 2,7; різноробочий на промисловому підприємстві – 2,2; працівник торгівлі – 2,1; помічник по господарству – 2,0 тисяч злотих на місяць. Найбільш високооплачуваними є IT-фахівці (4,6 тис. Злотих), працівники сфери нерухомості (3,8 тис. Злотих). Найбільш низькооплачуваними є працівники рибальських господарств і лісництв.

Чи може іноземець розраховувати на роботу в Польщі за фахом?

Не слід думати, що вакансії в Польщі для українців – це виключно низькооплачувану працю на промислових підприємствах і сезонна робота в сільському господарстві. Через швидкого розвитку економіки і часткового відтоку робочої сили на Захід, вакансію можна знайти практично в будь-якій галузі. Це стосується також професій, які вимагають спеціального навчання:

 • Кваліфіковані робітники на промислових підприємствах. Зарплата залежить від конкретної професії: від 2,5 до 8,0 тис. Злотих на місяць. Причина дефіциту кадрів в тому, що поляки намагаються влаштуватися за такими професіями в Німеччині або Франції, де платять більше.
 • Робота електриком в Польщі оплачується в розмірі 2,6-3,5; оператором верстатів – до 4; зварювальником – до 4,7-5,0 тисяч злотих на місяць.
 • Сфера торгівлі. Це не тільки продавці, але і торгові представники фірм, які виробляють різну продукцію: медикаменти, косметику, побутову техніку, продукти харчування. Заробітна плата в місяць становить від 2 до 3 тисяч злотих.
 • Робота водієм в Польщі для українців – одна з найпрестижніших, оскільки тут можна заробити в місяць 6-7 тисяч злотих. Як правило, це вакансії водіїв вантажних машин і автобусів.
 • Будівництво – ці вакансії в Польщі користуються попитом у українських претендентів різних вікових груп. Умови роботи різні: тривалість зміни – від 8 до 12 годин, робочий тиждень – 5-6 днів.
 • Працівники сфери громадського харчування. Особливо цінуються українські кухарі. Заробітна плата становить від 2 до 8 тисяч злотих на місяць, в залежності від кваліфікації та місця роботи.

З висококваліфікованих фахівців в Польщі затребувані інженери, лікарі, викладачі іноземних мов (європейські, скандинавські, східні). Конкретний розмір заробітків у Польщі залежить від роботодавця і регіону, де надано робоче місце.

Повернутися до списку новин
Інші новини
 • Листопад 12 Изображение Як закрити банківський рахунок в Польщі
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Якщо ви влаштувалися в Польщу на роботу, то напевно зіткнетеся з деякими питаннями щодо рахунку в банку. Це невід’ємна частина повсякденного життя, однак якщо з відкриттям проблем ніколи не виникає, то закрити його буде складніше. У кожного банку є свої особливості, і про це потрібно знати.

  ING Bank Śląski

  Закрити рахунок ви можете у відділенні або надіславши листа. На офіційному сайті банку є спеціальний шаблон для такої ситуації. Однак тут знадобиться підпис власника, яка обов’язково посвідчується нотаріусом, а це – платна послуга. Перед закриттям рахунку вам потрібно буде деактивувати банківську карту – зробити це набагато простіше за допомогою мобільного додатку.

  Банк Millennium

  Якщо ви вибрали працевлаштування в Польщі і відкрили рахунок у цьому банку, тоді закрити його можна:

  • за офіційним номером телефону;
  • у відділенні;
  • через інтернет-банкінг.

  Процедура може зайняти до 1 місяця і поки рахунок не буде закритий, потрібно проводити мінімальну активність по типу внесення 1000 злотих, безготівковий розрахунок і т. Д.

  Bank Pekao

  Цей банк дозволяє закрити рахунок через письмове звернення або в найближчому відділенні. Якщо віддати перевагу першому варіанту, то потрібно отримати стандартний формуляр і зателефонувати за офіційним номером для відключення карти. Після цього банківську карту розрізаєте, берете її і заповнений футляр, вкладаєте в конверт. Поки приводу не буде закрити, все одно буде стягуватися плата за карту.

  Bank BNP Paribas

  Закрити рахунок можна за допомогою дзвінка, листи або у відділенні. Останній варіант дозволяє зробити все відразу в один день, проте такий варіант вимагає вільного часу. Якщо віддаєте перевагу письму, то не забувайте, що в такому випадку вам потрібно буде ще завірити його у нотаріуса. Перед відправкою листа потрібно відключити карту, тобто заблокувати її.

  Переглянути
 • Листопад 10 Изображение Уряд Польщі збільшив мінімальну зарплату з 2021 року
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Заробітки в Польщі тепер будуть ще більш привабливими і привабливими, адже вже з наступного 2021 року мінімальна заробітна плата збільшиться! Причому така приємна новина стосується абсолютно всіх фахівців і для всіх типів трудових договорів. Уряд вже затвердив відповідні законодавчі проекти ще 15 вересня.

  Підвищення планується на 200 злотих – тепер це найнижча ставка. Як показує практика, 2021 рік четвертим роком поспіль, як Польща підвищує мінімальну зарплату для працівників.

  Отже, згідно з новим розпорядженням, нас чекають такі зміни:

  ● мінімалка – 2800 злотих при роботі по umowa o prace;
  ● мінімальна погодинна плата – 18,3 злотих.

  Правда, раніше планувалося підвищення до 3000 злотих, однак через негативного впливу пандемії на економіку, не вдалося втілити такі плани. Така новина – ще один привід знайти для себе підходящу вакансію через агентства з працевлаштування в Польщі.

  Переглянути
 • Компания Worklife предлагает работа кассиром, а так же найти карщик в Польшу сможете в нашем каталоге вакансий в Польше.
 • В нашем агенстве не составит труда найти подработка в Катовице, а так же работа в Сважендзе на самых выгодных условиях.
 • Как быстро найти работа в слупске и вакансии в Польше, лучшие предложения дзедзице работа в агенстве по трудоустройству Worklife.com.ua
 • Найти работу в Щецине, а так же работа в Познани Польша от компании Worklife.
 • На нашем сайте по трудоустройству найдете работа в Тыхы, а так же Подработка в городе Лодзь