Робота в Польщі: привабливий варіант для людей з України

Жовтень 11
Изображение
Средний рейтинг
5 из 5 звезд. 1 голосов.

У пошуках високооплачуваної роботи люди готові переїжджати не тільки всередині своєї країни, а й вирушати на заробітки в інші держави, економіка яких більше розвинена. Хорошим варіантом для людей з України є Польща. Причина в тому, що, скориставшись правом вільного пересування країнами ЄС, польські фахівці працевлаштовуються в європейських країнах. Вивільнені вакансії на роботу в Польщі – відмінний шанс для здобувачів з країн СНД знайти роботу зі стабільним і відносно високим заробітком. Ще один привабливий момент – різноманіття пропозицій. У Польщі необхідний медичний персонал різних рівнів, IT-фахівці, викладачі, водії, працівники сфери horeca. Є чимало вакансій і на некваліфіковані роботи.

Працевлаштування в Польщі: переваги

Головна причина всіх трудових міграцій – незадоволеність роботою на батьківщині, бажання знайти високооплачувану вакансію в Польщі, зробити власне фінансове становище більш стабільним. Основні плюси польського ринку праці для здобувачів з України:

 • Зручність географічного положення. Польща межує з Україною, є добре налагоджене транспортне сполучення, тому поїздки між цими двома країнами не представляють ніякої проблеми.
 • Близькість менталітету поляків і українців, схожість мов. Багатьох людей, які хотіли б отримати роботу в Польщі, хвилює мовне питання. Це абсолютно марна занепокоєння, оскільки вивчити мову нескладно. Як і український, він належить до слов’янської мовної групи, знайомих слів в ньому предосить. На перших порах досить базового знання мови. Удосконалити його можна в процесі роботи.
 • Відносно висока заробітна плата. Безумовно, заробітки в Польщі нижче, ніж в Західній Європі, але набагато вище, ніж по країнах СНД.
 • Офіційне працевлаштування. Якщо влаштовуватися на роботу в Польщі за контрактом, то соціальний пакет здобувачеві забезпечений.
 • Безкоштовна базова медична допомога. Це вірно лише при роботі за контрактом.
 • Можливість отримання польського громадянства для тих, хто 5 років і більше проживав і працював на території Польщі.

Таким чином, робота в Польщі – перспективне і вигідна справа, тому число трудових мігрантів за останнім часом істотно зросла. Однак поки що про перенасичення ринку праці мова не йде, незважаючи на те, що число бажаючих відправитися в Польщу на роботу зростає. Економіка країни стрімко розвивається, тому потреба в кваліфікованих фахівцях залишається стабільно високою. Те ж саме стосується і некваліфікованої праці, наприклад, на сільськогосподарських підприємствах (збір яблук, полуниці, допомога в догляді за тваринами).

Чи є недоліки у роботи в Польщі?

Безумовно, у працевлаштування на вакансії в Польщі є і певні мінуси. Перш за все це пов’язано з терміновістю трудових контрактів. Більшість тимчасових співробітників отримують заробітну плату менше, ніж постійні, при високих вимогах до праці. Особливо це стосується некваліфікованого персоналу. Є й ряд інших мінусів:

 • Залежність від роботодавців. Деякі з них загрожують анулюванням дозволу на офіційну роботу, вимагаючи виконання обсягів більших, ніж було обумовлено спочатку.
 • Залежність від положення підприємства на ринку. Якщо з якоїсь причини компанія відчуває фінансові труднощі, мігранти будуть скорочені першими.

 

До відносних мінусів роботи в Польщі для українців також відноситься необхідність неухильного дотримання законодавства країни. Те, що на батьківщині загрожує, в гіршому випадку, штрафом, в Польщі загрожує видворенням з країни і, звичайно, втратою робочого місця.

Повернутися до списку новин
Інші новини
 • Жовтень 15 Изображение Заробіток в Польщі – основні переваги
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 1 голосов.

  Прямий роботодавець – Польща – є чи не єдиною країною Євросоюзу, яка практично беззастережно приймає на роботу українців та видає національні робочі візи D-категорії (переміщення без додаткових обмежень). Відштовхуючись від вакансії роботи в Польщі (продавець, різноробочий, прибиральник і інші), середня заробітна плата може становити орієнтовно близько 60 грн / год. Саме тому число українців, що бажають працевлаштуватися в цій країні, безупинно збільшується з кожним місяцем. Польща надає актуальні вакансії в дуже великому обсязі і практично будь-яка робота, обрана здобувачем, принесе бажану заробітну плату. У більшості випадків ринок зайнятості в Україні на даний момент не може запропонувати гідну оплату праці для наших громадян. Виходячи з такого факту, потік людей, які тільки відправляються на заробітки або вже перебувають в Польщі, невблаганно зростає.

  Робота в Польщі – зимовий період

  Працевлаштування в Польщі взимку можливо, але таку привабливу пропозицію рекомендується оцінити і обдумати заздалегідь. Багато хто вважає, що займатися пошуком роботи в зимову пору року не слід з таких причин:

  • святкові дні – велика кількість свят випадає на цей сезон, що тягне за собою припинення дрібних робіт в Польщі;
  • мала кількість вакансій – ускладнюється пошук підходящої трудової діяльності;
  • оформлення візи – видача дозволу може зайняти від одного місяця до трьох (випадаючи на свято, термін збільшиться).

  Щоб працювати в Польщі зімойч слід попередньо (в осінній період) не тільки оформити документи для роботи, але і знайти підходящу посаду на цей сезон. При відкритій робочій візі і наявності завчасно закріпленого робочого місця вдале працевлаштування в Польщі забезпечено. Люди, які планують не залежати від сезонності виконуваних робіт, знаходять трудову діяльність в осінньо-зимовий період. Безліч вакансій для таких сезонів актуальні для українців з зайнятістю в опалювальних приміщеннях. Робота в Польщі покоївки, на кондитерській фабриці, вахтовим методом – ідеальний вибір для жінок, які хочуть працевлаштуватися на зимовий період і не тільки. У холодну пору року робота в Польщі для чоловіків буде прийнятною на складі, заводах і фабриках, станціях технічного обслуговування та інших теплих об’єктах.

  Переваги роботи взимку

  Розцінки оплати праці повністю залежать від сфери зайнятості людини. Таким чином, швачка може отримувати більшу в 1.5 рази заробітну плату, ніж працівник заводу. Їхати взимку в Польщу на роботу слід як мінімум через високого рівня зарплати, меншої вартості оформлення документів і перспектив для подальшого проживання в будь-якій країні Євросоюзу. Відповідальність співробітника підприємств в даній приймаючій країні винагороджується гідною заробітною платою.

  На нашому сайті польського агентства праці WorkLife, представництво якого знаходиться в Україні, можна знайти індивідуально відповідну сферу діяльності. Високооплачувана робота в Польщі на осінньо-зимовий період для жінок, чоловіків і сімейних пар є в місті Білосток, Гдиня, Глівіце та інших населених пунктах. Компанія WorkLife надає детальну інформацію по вакансіях, умовами перебування та роботі (безкоштовне харчування, проживання, наявність візи).

  Переглянути
 • Жовтень 13 Изображение Робота в Польщі для жінок – шанс хорошого заробітку!
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 1 голосов.

  Польський ринок праці дуже привабливий не тільки для чоловіків, але і для жінок. Причина в тому, що відсоток безробіття в країні невеликий. Відносно це пов’язано з частковою міграцією місцевого працездатного населення в інші країни ЄС. Друга причина великої кількості вакансій в Польщі – швидкі темпи розвитку економіки. Робочі руки потрібні на промислових і сільськогосподарських підприємствах по всій країні. Крім того, якщо жінка – «профі», вона може розраховувати на високооплачувану роботу викладача, IT-фахівця, медичного працівника. Розглянемо ТОП вакансій для роботи в Польщі для жінок, які особливо цінуються на польському ринку.

  Робота в Польщі: найбільш затребувані жіночі професії

  На сьогоднішній день, найбільш затребувані професії на польському ринку серед жінок:

  • швачки;
  • медичні сестри;
  • пакувальники;
  • офіціантки, покоївки.

  Професія швачки займає в списку почесне перше місце. Кваліфікованих швачок із задоволенням запрошують на польські швейні фабрики. При цьому умови роботи в Польщі досить хороші. Багато жінок можуть безкоштовно обідати на підприємстві. Важливий момент – кар’єрні перспективи, реальна можливість очолити зміну або цех, якщо швачка продемонструє хороші робочі якості. Жінки в швейних цехах працюють позмінно, тому вільний час є завжди. Є у роботи швачкою і ряд недоліків. Перш за все це висока конкуренція, настільки ж високі вимоги до якості роботи. Крім цього, на багатьох підприємствах тривалість робочого дня перевищує 8 годин, до яких звикли українські робітниці.

  Вакансію медсестри в Польщі може зайняти жінка зі спеціальною освітою та документально підтвердженим досвідом роботи за фахом від 1 року. Обов’язковими умовами також є проходження конкурсу та підтвердження знань. Робота медичної сестри вважається в Польщі престижною, оплачується високо. Медична сестра, працюючи в Польщі, може розраховувати на додаткове навчання. Надалі це дозволить їй працювати в інших країнах за більш високу заробітну плату.

  Робота офіціантками і покоївками в Польщі – переважно для молодих жінок. Ця робота популярна серед студенток, яким необхідні гроші на оплату проживання і навчання. Особливої ​​кваліфікації тут не потрібно, але вимог чимало: знання польської (і бажано англійської) мови, комунікабельність, ввічливість. Безумовний плюс – можливість поєднати роботу з відпочинком, якщо кафе або ресторан розташований в курортній зоні (робота офіціанткою в Польщі на літо – відмінний варіант для учнів). З недоліків можна назвати порівняно низьку заробітну плату. Ще один варіант затребуваною некваліфікованої роботи в Польщі – прибиральниця.

  Робота пакувальницею на підприємстві не вимагає високої кваліфікації. Крім того, добре знання польської мови не обов’язково. Умови праці пакувальниць непогані, зарплата досить висока. Це стосується легального працевлаштування. З мінусів можна відзначити високу конкуренцію.

  Як влаштуватися на роботу?

  Шукати вакансію на польському ринку праці як для жінки, так і для чоловіка, можна самостійно. У мережі є чимало сайтів з оголошеннями про роботу в Польщі. Однак не факт, що такий варіант працевлаштування буде легальним. У більшості випадків розраховувати на будь-які соціальні гарантії не доводиться. Розраховувати на допомогу досвідчених знайомих або навіть родичів – навряд чи реально, хоча б тому, що ви – потенційний конкурент.

  Більш надійний варіант – звернення в спеціалізоване агентство для пошуку роботи в Польщі. За послугу фахівців потрібно платити, але витрати окупаються досить швидко. За інших рівних умов варто віддавати перевагу агентствам, які конкурують на ринку досить довго – це ознака надійності і професіоналізму.

  Переглянути
 • В нашем агенстве не составит труда найти вакансии Быдгощ, а так же работа в Чеховице на самых выгодных условиях.
 • Вакансии во Вроцлаве, а так же Польша работа для женщин от компании Worklife.
 • Как быстро найти работа для семейных пар и вакансии в Польше, лучшие предложения подработка в Ченстохова в агенстве по трудоустройству Worklife.com.ua
 • Компания Worklife предлагает работа горничной, а так же найти Варшава вакансии сможете в нашем каталоге вакансий в Польше.
 • На нашем сайте по трудоустройству найдете работа водитель, а так же Варшава вакансии