Робота в Польщі: привабливий варіант для людей з України

Жовтень 11
Изображение
Средний рейтинг
5 из 5 звезд. 1 голосов.

У пошуках високооплачуваної роботи люди готові переїжджати не тільки всередині своєї країни, а й вирушати на заробітки в інші держави, економіка яких більше розвинена. Хорошим варіантом для людей з України є Польща. Причина в тому, що, скориставшись правом вільного пересування країнами ЄС, польські фахівці працевлаштовуються в європейських країнах. Вивільнені вакансії на роботу в Польщі – відмінний шанс для здобувачів з країн СНД знайти роботу зі стабільним і відносно високим заробітком. Ще один привабливий момент – різноманіття пропозицій. У Польщі необхідний медичний персонал різних рівнів, IT-фахівці, викладачі, водії, працівники сфери horeca. Є чимало вакансій і на некваліфіковані роботи.

Працевлаштування в Польщі: переваги

Головна причина всіх трудових міграцій – незадоволеність роботою на батьківщині, бажання знайти високооплачувану вакансію в Польщі, зробити власне фінансове становище більш стабільним. Основні плюси польського ринку праці для здобувачів з України:

 • Зручність географічного положення. Польща межує з Україною, є добре налагоджене транспортне сполучення, тому поїздки між цими двома країнами не представляють ніякої проблеми.
 • Близькість менталітету поляків і українців, схожість мов. Багатьох людей, які хотіли б отримати роботу в Польщі, хвилює мовне питання. Це абсолютно марна занепокоєння, оскільки вивчити мову нескладно. Як і український, він належить до слов’янської мовної групи, знайомих слів в ньому предосить. На перших порах досить базового знання мови. Удосконалити його можна в процесі роботи.
 • Відносно висока заробітна плата. Безумовно, заробітки в Польщі нижче, ніж в Західній Європі, але набагато вище, ніж по країнах СНД.
 • Офіційне працевлаштування. Якщо влаштовуватися на роботу в Польщі за контрактом, то соціальний пакет здобувачеві забезпечений.
 • Безкоштовна базова медична допомога. Це вірно лише при роботі за контрактом.
 • Можливість отримання польського громадянства для тих, хто 5 років і більше проживав і працював на території Польщі.

Таким чином, робота в Польщі – перспективне і вигідна справа, тому число трудових мігрантів за останнім часом істотно зросла. Однак поки що про перенасичення ринку праці мова не йде, незважаючи на те, що число бажаючих відправитися в Польщу на роботу зростає. Економіка країни стрімко розвивається, тому потреба в кваліфікованих фахівцях залишається стабільно високою. Те ж саме стосується і некваліфікованої праці, наприклад, на сільськогосподарських підприємствах (збір яблук, полуниці, допомога в догляді за тваринами).

Чи є недоліки у роботи в Польщі?

Безумовно, у працевлаштування на вакансії в Польщі є і певні мінуси. Перш за все це пов’язано з терміновістю трудових контрактів. Більшість тимчасових співробітників отримують заробітну плату менше, ніж постійні, при високих вимогах до праці. Особливо це стосується некваліфікованого персоналу. Є й ряд інших мінусів:

 • Залежність від роботодавців. Деякі з них загрожують анулюванням дозволу на офіційну роботу, вимагаючи виконання обсягів більших, ніж було обумовлено спочатку.
 • Залежність від положення підприємства на ринку. Якщо з якоїсь причини компанія відчуває фінансові труднощі, мігранти будуть скорочені першими.

 

До відносних мінусів роботи в Польщі для українців також відноситься необхідність неухильного дотримання законодавства країни. Те, що на батьківщині загрожує, в гіршому випадку, штрафом, в Польщі загрожує видворенням з країни і, звичайно, втратою робочого місця.

Повернутися до списку новин
Інші новини
 • Листопад 12 Изображение Як закрити банківський рахунок в Польщі
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Якщо ви влаштувалися в Польщу на роботу, то напевно зіткнетеся з деякими питаннями щодо рахунку в банку. Це невід’ємна частина повсякденного життя, однак якщо з відкриттям проблем ніколи не виникає, то закрити його буде складніше. У кожного банку є свої особливості, і про це потрібно знати.

  ING Bank Śląski

  Закрити рахунок ви можете у відділенні або надіславши листа. На офіційному сайті банку є спеціальний шаблон для такої ситуації. Однак тут знадобиться підпис власника, яка обов’язково посвідчується нотаріусом, а це – платна послуга. Перед закриттям рахунку вам потрібно буде деактивувати банківську карту – зробити це набагато простіше за допомогою мобільного додатку.

  Банк Millennium

  Якщо ви вибрали працевлаштування в Польщі і відкрили рахунок у цьому банку, тоді закрити його можна:

  • за офіційним номером телефону;
  • у відділенні;
  • через інтернет-банкінг.

  Процедура може зайняти до 1 місяця і поки рахунок не буде закритий, потрібно проводити мінімальну активність по типу внесення 1000 злотих, безготівковий розрахунок і т. Д.

  Bank Pekao

  Цей банк дозволяє закрити рахунок через письмове звернення або в найближчому відділенні. Якщо віддати перевагу першому варіанту, то потрібно отримати стандартний формуляр і зателефонувати за офіційним номером для відключення карти. Після цього банківську карту розрізаєте, берете її і заповнений футляр, вкладаєте в конверт. Поки приводу не буде закрити, все одно буде стягуватися плата за карту.

  Bank BNP Paribas

  Закрити рахунок можна за допомогою дзвінка, листи або у відділенні. Останній варіант дозволяє зробити все відразу в один день, проте такий варіант вимагає вільного часу. Якщо віддаєте перевагу письму, то не забувайте, що в такому випадку вам потрібно буде ще завірити його у нотаріуса. Перед відправкою листа потрібно відключити карту, тобто заблокувати її.

  Переглянути
 • Листопад 10 Изображение Уряд Польщі збільшив мінімальну зарплату з 2021 року
  Средний рейтинг
  5 из 5 звезд. 5 голосов.

  Заробітки в Польщі тепер будуть ще більш привабливими і привабливими, адже вже з наступного 2021 року мінімальна заробітна плата збільшиться! Причому така приємна новина стосується абсолютно всіх фахівців і для всіх типів трудових договорів. Уряд вже затвердив відповідні законодавчі проекти ще 15 вересня.

  Підвищення планується на 200 злотих – тепер це найнижча ставка. Як показує практика, 2021 рік четвертим роком поспіль, як Польща підвищує мінімальну зарплату для працівників.

  Отже, згідно з новим розпорядженням, нас чекають такі зміни:

  ● мінімалка – 2800 злотих при роботі по umowa o prace;
  ● мінімальна погодинна плата – 18,3 злотих.

  Правда, раніше планувалося підвищення до 3000 злотих, однак через негативного впливу пандемії на економіку, не вдалося втілити такі плани. Така новина – ще один привід знайти для себе підходящу вакансію через агентства з працевлаштування в Польщі.

  Переглянути
 • В нашем агенстве не составит труда найти вакансии Быдгощ, а так же работа в Чеховице на самых выгодных условиях.
 • Вакансии во Вроцлаве, а так же Польша работа для женщин от компании Worklife.
 • Как быстро найти работа для семейных пар и вакансии в Польше, лучшие предложения подработка в Ченстохова в агенстве по трудоустройству Worklife.com.ua
 • Компания Worklife предлагает работа горничной, а так же найти Варшава вакансии сможете в нашем каталоге вакансий в Польше.
 • На нашем сайте по трудоустройству найдете работа водитель, а так же Варшава вакансии