Робота в Польщі для жінок – шанс хорошого заробітку!

Польський ринок праці дуже привабливий не тільки для чоловіків, але і для жінок. Причина в тому, що відсоток безробіття в країні невеликий. Відносно це пов’язано з частковою міграцією місцевого працездатного населення в інші країни ЄС. Друга причина великої кількості вакансій в Польщі – швидкі темпи розвитку економіки. Робочі руки потрібні на промислових і сільськогосподарських підприємствах по всій країні. Крім того, якщо жінка – «профі», вона може розраховувати на високооплачувану роботу викладача, IT-фахівця, медичного працівника. Розглянемо ТОП вакансій для роботи в Польщі для жінок, які особливо цінуються на польському ринку.
Робота в Польщі: найбільш затребувані жіночі професії
На сьогоднішній день, найбільш затребувані професії на польському ринку серед жінок:
- швачки;
- медичні сестри;
- пакувальники;
- офіціантки, покоївки.
Професія швачки займає в списку почесне перше місце. Кваліфікованих швачок із задоволенням запрошують на польські швейні фабрики. При цьому умови роботи в Польщі досить хороші. Багато жінок можуть безкоштовно обідати на підприємстві. Важливий момент – кар’єрні перспективи, реальна можливість очолити зміну або цех, якщо швачка продемонструє хороші робочі якості. Жінки в швейних цехах працюють позмінно, тому вільний час є завжди. Є у роботи швачкою і ряд недоліків. Перш за все це висока конкуренція, настільки ж високі вимоги до якості роботи. Крім цього, на багатьох підприємствах тривалість робочого дня перевищує 8 годин, до яких звикли українські робітниці.
Вакансію медсестри в Польщі може зайняти жінка зі спеціальною освітою та документально підтвердженим досвідом роботи за фахом від 1 року. Обов’язковими умовами також є проходження конкурсу та підтвердження знань. Робота медичної сестри вважається в Польщі престижною, оплачується високо. Медична сестра, працюючи в Польщі, може розраховувати на додаткове навчання. Надалі це дозволить їй працювати в інших країнах за більш високу заробітну плату.
Робота офіціантками і покоївками в Польщі – переважно для молодих жінок. Ця робота популярна серед студенток, яким необхідні гроші на оплату проживання і навчання. Особливої кваліфікації тут не потрібно, але вимог чимало: знання польської (і бажано англійської) мови, комунікабельність, ввічливість. Безумовний плюс – можливість поєднати роботу з відпочинком, якщо кафе або ресторан розташований в курортній зоні (робота офіціанткою в Польщі на літо – відмінний варіант для учнів). З недоліків можна назвати порівняно низьку заробітну плату. Ще один варіант затребуваною некваліфікованої роботи в Польщі – прибиральниця.
Робота пакувальницею на підприємстві не вимагає високої кваліфікації. Крім того, добре знання польської мови не обов’язково. Умови праці пакувальниць непогані, зарплата досить висока. Це стосується легального працевлаштування. З мінусів можна відзначити високу конкуренцію.
Як влаштуватися на роботу?
Шукати вакансію на польському ринку праці як для жінки, так і для чоловіка, можна самостійно. У мережі є чимало сайтів з оголошеннями про роботу в Польщі. Однак не факт, що такий варіант працевлаштування буде легальним. У більшості випадків розраховувати на будь-які соціальні гарантії не доводиться. Розраховувати на допомогу досвідчених знайомих або навіть родичів – навряд чи реально, хоча б тому, що ви – потенційний конкурент.
Більш надійний варіант – звернення в спеціалізоване агентство для пошуку роботи в Польщі. За послугу фахівців потрібно платити, але витрати окупаються досить швидко. За інших рівних умов варто віддавати перевагу агентствам, які конкурують на ринку досить довго – це ознака надійності і професіоналізму.
Повернутися до списку новин-
Листопад
12
Як закрити банківський рахунок в Польщі
Якщо ви влаштувалися в Польщу на роботу, то напевно зіткнетеся з деякими питаннями щодо рахунку в банку. Це невід’ємна частина повсякденного життя, однак якщо з відкриттям проблем ніколи не виникає, то закрити його буде складніше. У кожного банку є свої особливості, і про це потрібно знати.
ING Bank Śląski
Закрити рахунок ви можете у відділенні або надіславши листа. На офіційному сайті банку є спеціальний шаблон для такої ситуації. Однак тут знадобиться підпис власника, яка обов’язково посвідчується нотаріусом, а це – платна послуга. Перед закриттям рахунку вам потрібно буде деактивувати банківську карту – зробити це набагато простіше за допомогою мобільного додатку.
Банк Millennium
Якщо ви вибрали працевлаштування в Польщі і відкрили рахунок у цьому банку, тоді закрити його можна:
- за офіційним номером телефону;
- у відділенні;
- через інтернет-банкінг.
Процедура може зайняти до 1 місяця і поки рахунок не буде закритий, потрібно проводити мінімальну активність по типу внесення 1000 злотих, безготівковий розрахунок і т. Д.
Bank Pekao
Цей банк дозволяє закрити рахунок через письмове звернення або в найближчому відділенні. Якщо віддати перевагу першому варіанту, то потрібно отримати стандартний формуляр і зателефонувати за офіційним номером для відключення карти. Після цього банківську карту розрізаєте, берете її і заповнений футляр, вкладаєте в конверт. Поки приводу не буде закрити, все одно буде стягуватися плата за карту.
Bank BNP Paribas
Закрити рахунок можна за допомогою дзвінка, листи або у відділенні. Останній варіант дозволяє зробити все відразу в один день, проте такий варіант вимагає вільного часу. Якщо віддаєте перевагу письму, то не забувайте, що в такому випадку вам потрібно буде ще завірити його у нотаріуса. Перед відправкою листа потрібно відключити карту, тобто заблокувати її.
Переглянути -
Листопад
10
Уряд Польщі збільшив мінімальну зарплату з 2021 року
Заробітки в Польщі тепер будуть ще більш привабливими і привабливими, адже вже з наступного 2021 року мінімальна заробітна плата збільшиться! Причому така приємна новина стосується абсолютно всіх фахівців і для всіх типів трудових договорів. Уряд вже затвердив відповідні законодавчі проекти ще 15 вересня.
Підвищення планується на 200 злотих – тепер це найнижча ставка. Як показує практика, 2021 рік четвертим роком поспіль, як Польща підвищує мінімальну зарплату для працівників.
Отже, згідно з новим розпорядженням, нас чекають такі зміни:
● мінімалка – 2800 злотих при роботі по umowa o prace;
● мінімальна погодинна плата – 18,3 злотих.Правда, раніше планувалося підвищення до 3000 злотих, однак через негативного впливу пандемії на економіку, не вдалося втілити такі плани. Така новина – ще один привід знайти для себе підходящу вакансію через агентства з працевлаштування в Польщі.
Переглянути