Новини
 • July 15 Изображение Ціни в Польщі одні з найнижчих в ЄС

  Згідно з даними Європейської Комісії, рівень цін на споживчі товари та послуги в Польщі один з найнижчих, нижче рівень тільки в Румунії та Болгарії.

   

  Наводимо основну інформацію:
  • В Польщі найнижчі ціни на медичне обслуговування та утримання житла. Також низька вартість телекомунікаційних послуг, охорону здоров’я та навчання.
  • Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Польщі знаходяться на другому місці після Румунії.
  • Натомість, найвищими цінами на продукти харчування – в Данії. Високі ціни в Люксембургу, Австрії, Ірландії, Фінляндії, Швеції.
  • Ціни на одяг, взуття та електротехніку в Польщі прирівнюється до середнього в ЄС.

   

  Найвищий рівень цін в даній області зафіксований в Люксембургу. Далі в Данії та Ірландії.
  Серед країн, що не входять в ЄС, найвищі ціни в Ісландії, Швейцарії та Норвегії.

  Низький рівень цін не означає, що жителі Польщі мають високу купівельну спроможність. За даними дослідження купівельної спроможності мешканців країн Європи GfK в 2017 році, Польща посіла 29 місце. А Люксембург, де рівень цін один з найвищих – 4 місце.

  Переглянути
 • July 13 Изображение Нововведення від “Укрзалізниці”

  З 8 липня квитки на потяги та безпересадкові вагони по Україні, а також з України до Польщі та на деякі інші міжнародні сполучення можна купувати за 60 діб до дати відправлення. Така інформація з’явилась на офіційному сайті “Укрзалізниці”.

  Продаж квитків за 60 діб до відправлення доступний для наступних потягів:

  № 4/3 Запоріжжя – Ужгород;                                                                                                    № 63/64 Харків – Київ;
  № 7/8 Київ – Івано-Франківськ;                                                                                                № 67/68 Київ – Варшава;
  № 7/8 Харківв – Одеса;                                                                                                              № 79/80 Дніпро – Київ;
  № 12/11 Київ – Новоолексіївка;                                                                                               № 81/82 Київ – Ужгород;
  № 12/11 Львів – Одеса;                                                                                                               № 89/90 Львів – Пшемисль;
  № 15/16 Харків – Рахів;                                                                                                            № 92/91 Львів – Київ;
  № 17/18 Харків – Ужгород;                                                                                                      № 106/105 Одеса – Київ;
  № 29/30 Київ – Ужгород;                                                                                                           № 117/118 Київ – Чернівці;
  № 26/36-25-35 Одеса – Львів, Рахів, Пшемисль;                                                            № 738/737 Київ – Запоріжжя;
  № 38/37 Київ – Запоріжжя;                                                                                                       № 749/750 Івано-Франківськ – Київ
  № 51/52 Львів – Вроцлав;

  Також за 60 днів можна придбати квитки на міжнародні безпересадкові вагони:

  № 25/382 РIЦ Київ—Кошице, що курсує у складах поїздів № 81/8861-8862/108/30;
  № 21/431, 22/432 Київ-Відень, які курсують у складах поїздів № 749/145/32519/629/140-147/628/32510/146/750;
  № 24/350 Київ—Вроцлав, який курсує у складах поїздів № 749/51-52/750;
  № 24/470 Київ—Бухарест, що курсує у складах поїздів № 117/959/381-380/960/118.

   

  На всі інші потяги внутрішнього сполучення поки що, як і раніше, продаватимуть квитки за 45 діб до дати відправлення, а на швидкісні поїзди Інтерсіті+ та Інтерсіті – за 30 діб до відправлення.

  Нагадаємо, “Укрзалізниця” відкрила онлайн-продажі квитків на всі напрямки поїздів до Польщі.

   

  Бажаємо вам приємних подорожей!

  Переглянути
 • July 11 Изображение Відношення поляків до українців

  Дослідження

  Компанія Havas Media Group провела дослідження щодо ставлення польської сторони до громадян України. Результати дослідження були опубліковані на польському порталі Portalspozywczy.pl

  Дослідження показало, що до українців добре ставиться кожен другий опитаний – 52%. Це переважно жителі великих міст та люди від 55 років – 63,3% та 62,5% відповідно.
  12% – негативно налаштовані щодо українців (це молодь до 34 років, а особливо від 18 до 24 років).

  • 65% опитаних не підтримують негативне відношення представників Польщі до України.
  • А 57% згодні, що українці повинні отримувати таку ж заробітну плату, як і поляки на тих же посадах.
  • 81% вважають не поганим те, що українці працюють разом з поляками.
  • А 53% навіть не проти того, щоб українці займали керівні посади.

   

  В попередніх дослідженнях компанії зазначалося, що майже половина поляків нейтрально ставиться до українців. Більшість громадян Польщі переконані, що через наплив заробітчан з України стримують зростання зарплат.

  Переглянути
 • July 09 Изображение Що найбільше приваблює українців в Польщі?

  Дослідження порталу yavp.pl

  Дослідження проводилось серед 2 тисяч респондентів, які відповідали на питання електронної анкети на сторінці порталу.

  За результатами опитування, можливість оселитися в Польщі приваблює більше, ніж робота в Польщі. 7% вказали, що робота є причиною переїзду, 21% – їхали, щоб залишитись назавжди або на довготривалий термін. 14% заявили про прагнення змінити Польщу на іншу країну ЄС.

  Висновки дослідження:
  – чоловіки частіше виїжджають на заробітки;
  – майже половина мігрантів мають вищу освіту;
  – переважна більшість відчуває себе безпечно в Польщі;
  – багато українців розглядають можливість повернутися в Україні протягом наступних 5 років;
  – переважна більшість українців не стикалися з ворожістю через національність

  Переглянути
 • July 08 Изображение Мобільний додаток для грошових переказів

  Прес-служба фірми Euronet повідомила про запуск нового процесу переказу коштів з Польщі в Україну. Переказ за допомогою мобільного додатку myRia, а реалізується замовлення у будь-якому банкоматі мережі Euronet.

  Розповідаємо, як це працює:

  – встановлюєте на смартфон додаток myRia, реєструєтесь;
  – замовляєте переказ, вказуючи дані отримувача та суму коштів;
  – отримуєте одноразовий код;
  – переказ грошей у банкоматі/вплатоматі – якщо у вас платіжна картка, необхідно прийти з нею до будь-якого банкомату; якщо у вас готівка – до вплатомату мережі Euronet;
  – на екрані обераєте опцію “myRia&Euronet” або “транзакції без картки”;
  – вводите код операції;
  – оплачуєте переказ.

  НАГАДУЄМО! Мережа банкоматів Euronet пропонує обслуговування українською мовою.

  Одержувач може отримати кошти відразу в одному з банкоматів або терміналів самообслуговування ПриватБанку. Плата за кожну операцію різна, в залежності від суми переказу. Ціна вказана в мобільному додатку, мінімальна комісія – 9 злотих.

  Переглянути
 • July 04 Изображение “Чорний список” прикордонної служби

  Заборона в’їзду в інші країни досить поширене явище, тільки в 2018 році 4780 осіб не змогли перетнути кордон. Для того, щоб обмеження для вас не стали несподіванкою, варто перевірити Опендатабот.

  Хто потрапляє під заборону на в’їзд в іншу країну:

  – українці, які знають державну таємницю (їм повідомляють про термін дії обмеження);
  – українці, які засуджені за вчинення кримінального злочину;
  – українці, які перебувають під адміністративним наглядом Національної поліції;
  – українці, до яких застосовано запобіжний захід до закінчення кримінального розслідування;
  – українці, які ухиляються від виконання зобов’язань, які поклав на них суд.

  Найчастіше громадянин знає про те, що його дані знаходяться в чорному списку. Але бувають і такі випадки, коли безпосередньо на кордоні особу ставлять перед фактом – заборона на в’їзд. Одна з таких ситуацій: борги з аліментів. Це пов’язано із самою процедурою присудження аліментів. Якщо справа може розглядатись рік, то аліменти присуджуються з моменту звернення до суду. Ви можете навіть не знати про справу, поки вам не повідомлять про великий борг.

  Опендатабот. Як перевірити?

  На сервісі можна перевірити себе в реєстрах, які впливають на можливість виїзду за кордон (реєстр боржників по аліментах, податкових боргів, реєстрація осіб, які перебувають у розшуку):
  – додайте Опендатабот в будь-який мессенджер;
  – введіть особисті дані;
  – дізнайтесь результат

  Таку ж інформацію можна отримати в прикордонній службі. Але відповідь ви можете отримати тільки після того, як напишете особисто заяву або відправите поштою. На сайті прикордонної служби знаходиться шаблон заяви і адреса.

  Опендатабот- це сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

  Переглянути
 • July 03 Изображение Боротьба за українських працівників

  Польсько-українська господарча палата турбується про те, щоб українці, які працюють в Польщі, не виїхали в Німеччину.

  Віце-голова Польсько-української господарської палати Андрій Дрозд повідомив “Польському радіо”: “Звичайно, польський ринок повинен бути привабливим для громадян України та інших країн. Роботодавці також повинні зважати на те, що винагорода працівників в перспективі також повинна змінитися. Зарплата повинна зрівнятися з іншими, які є в Польщі”.

  Він також додав, що польські роботодавці повинні реагувати на поступки з боку Німеччини. Німеччина дозволила з 2020 року легально працевлаштовувати кваліфікованих фахівців іноземців.

  За результатами дослідження польського видання Obserwatorfinansowy.pl, в найближчі 4 роки з Польщі до Німеччини може виїхати 20-25% трудових мігрантів з України. Йдеться саме про кваліфікованих фахівців.

  Переглянути