Ціни в Польші

Кожен, хто замислювався хоча б на секунду про переїзд в Польщу, спантеличував себе питанням: наскільки при цьому збільшаться або зменшаться щоденні витрати на життя. Тут варто окремо звернути увагу на те, що польска валюта досить стабільна, інфляція знаходиться на середньоєвропейському рівні.

При цьому ціни в країні в більшості випадків залежать від внутрішніх чинників, а купівельна спроможність населення не схильна до впливу курсу євро або долара.

Ціни на товари, які продають в мережах магазинів в Європі, звичайно зафіксовані і слабо залежать від валютної кореляції.

Припустимо, ціни, як правило, встановлюються в співвідношенні 1: 4 до євро в незалежності від того, який курс злотого до євро ви знайдете на табло варшавської біржі.

Ціни на транспорт в Польщі

Головна відмінність, до якої варто приготуватися і яка кидається в очі  вартість проїзду в громадському транспорті. Але плюсом є те, що в головних метрополіях транспортна мережа — добре розвинена.

Транспорт в Європі відносно дорогий, тому потрібно бути готовими, до того, що сервіс буде спустошувати кишені.

Громадський транспорт в Польщі розцінюється як інституція, без якої сучасне місто не може існувати, тому містяни знають, що зак функціонування мережі платять вони самі, зі свої податків. 

Це відрізняється від концепції, яка часто домінує в ряді країн колишнього СРСР, коли транспортна мережа покликана заповнити базову потребу деяких прошарків населення, і ціна на ці послуги — умовна.

У Варшаві одноразовий квиток, що дає право проїзду на одній лінії або на різних лініях, але з обмеженням по часу до 75 хвилин, обійдеться вам в суму 4,40 PLN(близько 1 €).

Поповнення пластикової міської карти, яка дозволить пересуватися на будь-якому транспорті метрополії протягом місяця, буде коштувати близько 110 PLN (25 €).

В інших великих польських містах ціни на одноразовий квиток і місячний проїзний будуть приблизно такими ж в порівнянні з варшавськими:

 •    Краків — 3,80 PLN / 94 PLN
 •    Вроцлав — 3,00 PLN / 98 PLN
 •    Гданськ — 3,00 PLN / 92 PLN

Тих, хто вважає за краще пересуватися власним транспортом, слід приготуватися до того, що ціна на бензин може бути істотно вище, ніж в країні вашого проживання.

Традиційно на польських заправних станціях у вас на вибір будуть 95, 98, LPG та ON (перші два це паливо, LPG відповідно газ, ON в Польщі означає «дизельне паливо» — olej napędowy.)

Станом на 18 грудня 2017 року середні ціни на заправках представляють таку картину:

 • LPG – 2,15 PLN
 • ON – 4,53 PLN
 • 95 – 4,65 PLN
 • 98 – 4,98 PLN

Ціни на продукти харчування в Польщі

Якщо ви думаєте, що в Польщі всі продукти коштують дорожче, ніж в країнах СНД, то вас чекає сюрприз. Звичайно, такий продукт, як хліб, може бути досить дорогим, особливо, в порівнянні з Україною.

Ціни на базову випічку починаються з 2,50 PLN, а вартість деяких видів хліба можуть досягати і 8-10 PLN.

 • Хліб — 2,60 PLN
 • Масло — 3,99 PLN
 • Сир (1 кг) — 20 PLN
 • Яйця (10 штук) — 5,00 PLN
 • Помідори (1 кг) — 4,38 PLN
 • Огірки (1 кг) — 4,00 PLN
 • Сoca-cola (2 л) — 4,80 PLN
 • Сік (1 л) — 3,50 PLN
 • Шоколад (плитка 90-100г) — 3,00 PLN

Особливість Польщі, та й кожної держави, що знаходиться в Євросоюзі — відсутність податку та митного збору на товари, що ввозяться з сусідніх країн.

На практиці це означає, що, купуючи блакитний сир за 3,99 PLN польського виробництва, поряд знайдемо французький за 5.00-6.00 PLN.

Імпортний продукт буде тільки трохи дорожче виробленого в Польщі, так як у вартість буде закладена тільки закупівельна ціна у виробника і маржа продуктового магазину.

У Польщі, як і в інших країнах Європи, останнім часом популярно так зване «еко-харчування».

Багато молодих людей вважають за краще купувати овочі, фрукти, рибу на „targach” – невеликих ринках і базарах, які в різних варіаціях можуть працювати з понеділка по п’ятницю до полудня, або тільки на вихідних, і з’являтися в різних місцях міста.

Те ж саме стосується привізного хліба з приватних або маленьких пекарень. Ціни на такі продукти будуть на 25-30% вище, ніж в традиційних супермаркетах.

Слід також звикнути, що ціни в приватних маленьких крамничках в вашому районі — т.зв. „sklepy osiedlowe” — куди вище, ніж, припустимо, в LIDL-і або в магазинах Carrefour та інших мережах.

Польське законодавство дозволяє вести торгівлю в своїх магазинах в національні свята, коли торгувати у великих центрах заборонено законом.

Те ж саме стосується магазинів на бензозаправках, на які заборона на торгівлю в свята не поширюється. Ціни в них можуть бути на 30-40% вище цін супермаркетів.

Якщо за 2-літрову пляшку Кока-Коли в мережі Tesco ви заплатите близько 4 PLN, то в локальному магазинчику і на заправці вона обійдеться вам близько 8 PLN, тобто в два рази більше.

На ринках вартість ряду продуктів також приблизно на 20-30% вище, ніж в супермаркетах. Статусу екологічних товарів в Польщі приділяється особлива увага, тому продукти, привезені з фермерських господарств, мають постійний попит.

Ціни на алкоголь в Польщі

Купуючи алкоголь в Польщі, слід знати про те, що, крім більш високих виробничих витрат на виготовлення цього продукту, держава також стягує більший акциз.

Ціни на алкоголь тут, безсумнівно, не такі високі, як в Скандинавських країнах і Фінляндії, але, тим не менше, різниця досить відчутна. Припустимо, горілку за 8,00 — 10,00 PLN тут годі й шукати. Ціни на цю продукцію починаються від 25,00 — 30,00 PLN.

 • Горілка (0,5) — 25 PLN
 • Горілка (1 л) — 45 PLN
 • Вино (0,75) — 25 PLN
 • Пиво (0,4) — 3,50 PLN

Ціни на сигарети

До цієї ж категорії акцизних товарів відносяться і сигарети, а також інші подібні вироби. Тим, хто любить палити і викурювати по пачці сигарет в 1-2 дня, потрібно буде або позбутися від шкідливої ​​звички, або ж приготуватися до того, що дана стаття витрат істотно зросте в ціні.

За рішенням уряду Польщі в 2016 році акцизний збір на тютюнові вироби зріс. Міністерство фінансів підвищило також мінімальну вартість пачки сигарет.

Після вступу цих змін в силу, польський курець, що купує 1 пачку сигарет в день, витратить на місяць більше на 24 PLN, що складе близько 288 PLN на рік.

Отже, ціни на сигарети в польських магазинах виглядають наступним чином:

 •    Низький ціновий сегмент — 12,99 PLN
 •    Середній ціновий сегмент — 13,70 PLN
 •    Преміальний ціновий сегмент — 16,00 PLN

Ціни на розваги та інші витрати

Традиційно у великих польських містах головна стаття витрат місцевих жителів у вікенди – це абонемент на відвідування фітнес-клубу, зустрічі з друзями в кав’ярнях чи відвідування кіно.

У Варшаві, наприклад, традиційно популярні такі мережі фітнес-клубів:

 • MCfit – необмежені відвідування обійдуться вам від 89 до 119 PLN;
 • В Pure Jatomi Fitness, який вважається більш ексклюзивним, місячна вартість членської картки складе 110 – 160 PLN;
 • У більш доступній мережі CityFit місячна абонентська плата складе близько 60 — 70 PLN.

За квиток в кіно у великих мультиплексах на тільки що вийшовший в прокат фільм ви заплатите близько 22 – 25 PLN в будній день і 32 — 35 PLN в вікенд. Якщо ви студент, то ви маєте 50% знижки.

За нові відеоігри доведеться віддати від 50 до 200 PLN, в залежності від платформи, на якій ви віддаєте перевагу розважатися.

У мережах кав’ярень Costa Coffe, Caffe Nero або особливо популярному Starbucks, ціни на популярні види кави: латте або капучіно, знаходяться в ціновому діапазоні 10.00 — 14.00 PLN. У локальних кав’ярнях ціна може бути на пару злотих нижче.

Це ж стосується польських кав’ярень, які намагаються боротися зі звичкою поляків ходити в традиційні мережі, незважаючи на більшу ціну. При виході на ринок «новачки» намагаються знизити ціну — наприклад, краківська мережа Cupcake Corner.

Ціни на банківські послуги

Майже у всіх польських банках, традиційна вартість ведення розрахункового рахунку в PLN + карта Mastercard або VISA складе 0 PLN, за умови, що приводу не буде простоювати, а ви — будете фактично його використовувати і розплачуватися картою.

Ціни на оренду і утримання квартири

На витрати на квартиру впливають дуже багато факторів, починаючи від того, чи знімаєте ви житло чи живете в своїй квартирі; ваш будинок складається:

 • в кондомініум (Wspólnota Mieszkaniowa- WM) або ж
 • в житловому кооперативі (Spółdzielnia Mieszkaniowa – SM);

і платите ви за оренду землі повіту / місту — т.зв. „użytkowanie wieczyste”.

Оренда однокімнатної квартири або студії в більшості великих міст Польщі починається з 1400-1500 PLN, тому варто приготуватися саме до таких витрат.

Джерело: https://mojafirma.org/ceny-v-polshe

Інші новини
 • 06/11/2018
  Для українців відсоток відмов у польській візі завжди був мінімальним, якщо порівнювати з іншими країнами Євросоюзу. Останнім часом, незважаючи на спрощення перетину кордону, цей показник різко зріс. Чому це відбувається, як не повторювати чужі помилки? З яких причин відмовляють у польській робочій візі частіше   Відмова при оформленні робочої візи - це штамп, проставлений польським консульством. Він містить кілька символів. Латинська буква позначає тип оформлюваної візи. Цифра визначає подальші дії: 1 - позначає відмову; 2 - запрошення на співбесіду; 3 - необхідно надати додатково дані або інформацію; 4 - безстрокова відмова, тобто назавжди. Найчастіше причиною відмови у відкритті робочої візи є підроблене запрошення. Це легко перевіряється консульством, а з січня 2018 року це можна буде зробити ще пр…
 • 19/10/2018
  Із загостренням економічної ситуації в Україні останніми роками українці масово втрачають роботу, відбулося зниження доходів. Ті, хто на батьківщині не змогли знайти стабільний заробіток, відправляються в більш благополучну сусідню Польщу. Польські компанії відкривають представництва по підбору співробітників в Україні До сих пір для бажаючих офіційно влаштуватися на роботу в Польщі було два варіанти: шукати її самостійно або звернутися в агентство з працевлаштування за кордоном. Перший шлях досить примарний через велику ймовірність нарватися на шахраїв, крім того, вимагає фінансових витрат, часу, сил, нервів. Гарантовано знайти роботу в Польщі можна було тільки через надійну компанію, що спеціалізується на пошуку і наданні вакансій в Польщі. Тепер перед українцями відкривається ще один шлях. Польські компанії самі…
 • 16/09/2018
  Міграційне і трудове законодавство Польщі дозволяє офіційно працевлаштуватися громадянам інших держав. Польські роботодавці цінують відповідальність і працьовитість українців, часто вважають за краще їх брати на роботу в Польщі на вакансії, що звільнилися. Українців приваблює гідна оплата та умови праці в Польщі, нові можливості для розвитку і поліпшення якості життя. Близьке розташування цієї країни і спорідненість мов теж грають не останню роль при ухваленні рішення шукати відповідні вакансії для роботи в Польщі. Як знайти вакансії для роботи в Польщі Компанія Work Life протягом декількох років професійно займається пошуком вакансій в Польщі для українців. Маючи досвід і довгострокові ділові відносини з кращими роботодавцями Польщі, Work Life безкоштовно підбирає роботу для жінок і чоловіків різного віку, сімейних…
 • 15/08/2017
  В останні роки збільшилася кількість заробітчан з великих міст, їде все більше молодих, і 71% хочуть залишитися жити в Польщі. Їх зарплата в Польщі в 2 рази більша за українську 95% трудових мігрантів в Польщі - українці Для того щоб заробітчанин міг почати працювати офіційно, роботодавцю необхідно зареєструвати декларацію про бажання працевлаштувати іноземця. Цей документ дає право працювати в Польщі на період до 6 місяців. Таких декларацій за 2016 рік було зареєстровано 1,3 млн. Майже всі, хто поїхав до Польщі, хочуть залишитися там жити  З тих, хто отримав в 2016 році дозвіл на тимчасове проживання, 71% виявили бажання залишитися в Польщі назавжди. Кількість виданих дозволів на проживання зростає з 2013 року. З 2014 року на заробітки в Польщу їде більше чоловіків До 2013 року серед українських мігрантів д…
 • 07/06/2018
  ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) - розшифровується, як «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування. ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати: пенсій для польських пенсіонерів; пенсій по інвалідності; посібників для тих, хто втратив батька; допомоги по вагітності, а так само в ряд інших випадків. У ZUS платяться так звані внески до фонду охорони здоров'я - składki zdrowotne. Сплачуючи ці внески ви можете користуватися послугами NFZ - національне медичне страхування. Обов'язок сплачувати внески ZUS поширюється також на іноземців працевлаштованих в Польщі, проте все залежить від виду договору, який іноземний працівник підписав зі своїм роботодавцем. Частина внесків сплачу…
 • 04/05/2018
  Все більше українців відправляються на роботу за кордон. Чи не зупиняють, на жаль, не обіцяні реформи, ні перерахунок зарплат. Прибутки наші досі досить скромні в порівнянні з Європою. І хоча прийнято вважати, що більшість наших співвітчизників воліють Польщу, втім останнім часом тенденція змінилася. Тепер заробітчани шукають кращого життя в Чехії. Розберемося, за чим їдуть і що чекає насправді Кого візьмуть на роботу? Два роки тому Чехія створила спеціальну програму для українців, рішенням Торгової палати приймають щорічно до п'яти тисяч громадян. Якщо раніше ця центрально європейська країна зазивала тільки висококваліфікованих фахівців, то тепер є можливість отримати легальну вакансію робочим середньої та нижчої кваліфікації.Загалом пропонують до 12000 вакансій: інженерів-будівельників, електротехніків, механіків…
 • 14/07/2017
  Нові візові центри Консульства Польщі. З 18 липня 2017 року року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Запоріжжі, який буде приймати заявників від 26 липня 2017 року. ППВА у м. Запоріжжя прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей (на Національну візу до Польщі), а також таких заявників, що можуть надати офіційне підтвердження працевлаштування або навчання на цій території (на візу Шенген до Польщі).     Починаючи із 17 липня 2017 року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Херсоні та Кропивницькому, які будуть приймати заявників від 24 липня 2017 року. ППВА у м. Кропивницький прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Київської, Черкаської,…
 • 20/08/2018
  Для тих, хто планує їхати жити, працювати, а головне легально заробляти у Польщі, не зайвим буде дізнатися особливості податкового законодавства країни. Ми вирішили трохи допомогти нашим клієнтам розібратися в деяких основних поняттях. У Польщі існує кілька податкових ідентифікаторів для фізичних осіб – це PESEL і NIP. Для того, щоб сплачувати в Польщі податки і заповнити декларацію, потрібно мати один з них. PESEL – це унікальний номер платника податків, який складається з 11 цифр, в якому зашифрована певна інформація. Перші дві цифри – рік народження, наступні чотири – місяць і день народження, передостання цифра це стать, а остання – контрольне число. Є аналогом звичайного ІПН в Україні, але головною відмінністю є те, що номер віртуальний і знаходиться в реєстрі і електронних архівах…
 • 23/10/2018
  Останні роки все більше українців заробляють на життя за кордоном. Найбільш популярною стала Польща. Це пов'язано збільшеною потребою в робочих руках економіки цієї країни, близьким географічним розташуванням, стабільними взаємовідносинами між державами. Де працюють в Польщі українці Вакансії, які пропонують польські роботодавці, можна розділити на кілька категорій: Сезонні роботи, найчастіше влітку, восени. Вакансії залишаються актуальними від тижня до декількох місяців. Така робота відмінно підходить для студентів. Наприклад, збір врожаю, робота на фермах, м'ясокомбінатах, тепличних господарствах. Робота на будівництвах може бути сезонної або постійної. Потрібні різноробочі, малярі, інженери. На промислові підприємства запрошують зварників, електриків, технологів. У сфері послуг чоловіки працюють офіціантами,…
 • 29/08/2018
  У попередній статті ми розповідали вам про те, що таке PESEL i NIP, яка між ними різниця і для чого їх потрібно отримати. NIP (Numer Identyfikacji Podatkowey) — це податковий ідентифікаційний номер, котрий містить десять знаків і видається через CRP KEP (Centralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników). Обов’язок отримання NIP стосується фізичних осіб, котрі ведуть господарську діяльність, юридичних осіб, платників ПДВ та страхових внесків. Підставою для отримання NIP, служить заява про присвоєння номера. Процедура оформлення залежить від форми правління об’єкта/суб’єкта господарської діяльності: - Фізичні особи, котрі мають намір вести одноосібну господарську діяльність, а також учасники громадських організацій, подають заяву про запис у рамках формуляру CEIDG-1; - П…
 • 13/06/2018
  Як розмитнити машину в Польщі Звернемося до тих автовласників, які вирішили зареєструвати в РП автомобіль, куплений за її межами. Ця стаття буде корисною тим, хто хоче заощадити і не знає, чи варто купити автівку в Польщі або придбати її за межами ЄС. Можливо, хтось розглядає варіант переїзду на своєму авто, і хоче зрозуміти правила розмитнення в Польщі особистого автомобіля, припустимо, з України. Якщо ви хочете продовжувати їздити на своїй машині, то ви повинні її перереєструвати. Для цього необхідно повідомити Митне управління — Urząd Celny. Чи дорогі в Польщі автомобілі? Якщо ви замислюєтеся про продаж в Польщі автомобіля, який був куплений в Україні, то ви повинні бути готові до того, що вкладені в покупку автомобіля гроші ви собі не повернете. Ціни на автомобілі в Польщі  — істотно…
 • 23/09/2018
  Стан європейської економіки призводить до перетікання польської робочої сили в Європу. Вивільнені робочі місця тут же заповнюються українцями, білорусами, вихідцями з країн СНД. Для залучення іноземців коригується законодавча база. Зміни вносяться також для приведення у відповідність до європейського законодавства. Польський уряд створює умови, щоб залучити і легально працевлаштувати іноземних громадян, які приїжджають сумлінно працювати, прагне запобігти шахрайству та зловживання з обох сторін. Працевлаштування в Польщі Робота в Польщі для українців стає все більш привабливою. Але шукати її як і раніше раціональніше через агентство з працевлаштування в Польщі, що має на це всі дозволи, а також досвід професійної роботи. Посередники в працевлаштуванні за кордоном, які отримали ліцензію, контролюються державою. Компан…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення приводних автомобільних систем.
гаряча
Працівник на виробничій лінії. Відновлення та збирання нових автомобільних агрегатів (генератори, компресори, стартери).
від2500zl
Не знайшли відповіді на своє питання?