Ціни в Польші

Кожен, хто замислювався хоча б на секунду про переїзд в Польщу, спантеличував себе питанням: наскільки при цьому збільшаться або зменшаться щоденні витрати на життя. Тут варто окремо звернути увагу на те, що польска валюта досить стабільна, інфляція знаходиться на середньоєвропейському рівні.

При цьому ціни в країні в більшості випадків залежать від внутрішніх чинників, а купівельна спроможність населення не схильна до впливу курсу євро або долара.

Ціни на товари, які продають в мережах магазинів в Європі, звичайно зафіксовані і слабо залежать від валютної кореляції.

Припустимо, ціни, як правило, встановлюються в співвідношенні 1: 4 до євро в незалежності від того, який курс злотого до євро ви знайдете на табло варшавської біржі.

Ціни на транспорт в Польщі

Головна відмінність, до якої варто приготуватися і яка кидається в очі  вартість проїзду в громадському транспорті. Але плюсом є те, що в головних метрополіях транспортна мережа — добре розвинена.

Транспорт в Європі відносно дорогий, тому потрібно бути готовими, до того, що сервіс буде спустошувати кишені.

Громадський транспорт в Польщі розцінюється як інституція, без якої сучасне місто не може існувати, тому містяни знають, що зак функціонування мережі платять вони самі, зі свої податків. 

Це відрізняється від концепції, яка часто домінує в ряді країн колишнього СРСР, коли транспортна мережа покликана заповнити базову потребу деяких прошарків населення, і ціна на ці послуги — умовна.

У Варшаві одноразовий квиток, що дає право проїзду на одній лінії або на різних лініях, але з обмеженням по часу до 75 хвилин, обійдеться вам в суму 4,40 PLN(близько 1 €).

Поповнення пластикової міської карти, яка дозволить пересуватися на будь-якому транспорті метрополії протягом місяця, буде коштувати близько 110 PLN (25 €).

В інших великих польських містах ціни на одноразовий квиток і місячний проїзний будуть приблизно такими ж в порівнянні з варшавськими:

 •    Краків — 3,80 PLN / 94 PLN
 •    Вроцлав — 3,00 PLN / 98 PLN
 •    Гданськ — 3,00 PLN / 92 PLN

Тих, хто вважає за краще пересуватися власним транспортом, слід приготуватися до того, що ціна на бензин може бути істотно вище, ніж в країні вашого проживання.

Традиційно на польських заправних станціях у вас на вибір будуть 95, 98, LPG та ON (перші два це паливо, LPG відповідно газ, ON в Польщі означає «дизельне паливо» — olej napędowy.)

Станом на 18 грудня 2017 року середні ціни на заправках представляють таку картину:

 • LPG – 2,15 PLN
 • ON – 4,53 PLN
 • 95 – 4,65 PLN
 • 98 – 4,98 PLN

Ціни на продукти харчування в Польщі

Якщо ви думаєте, що в Польщі всі продукти коштують дорожче, ніж в країнах СНД, то вас чекає сюрприз. Звичайно, такий продукт, як хліб, може бути досить дорогим, особливо, в порівнянні з Україною.

Ціни на базову випічку починаються з 2,50 PLN, а вартість деяких видів хліба можуть досягати і 8-10 PLN.

 • Хліб — 2,60 PLN
 • Масло — 3,99 PLN
 • Сир (1 кг) — 20 PLN
 • Яйця (10 штук) — 5,00 PLN
 • Помідори (1 кг) — 4,38 PLN
 • Огірки (1 кг) — 4,00 PLN
 • Сoca-cola (2 л) — 4,80 PLN
 • Сік (1 л) — 3,50 PLN
 • Шоколад (плитка 90-100г) — 3,00 PLN

Особливість Польщі, та й кожної держави, що знаходиться в Євросоюзі — відсутність податку та митного збору на товари, що ввозяться з сусідніх країн.

На практиці це означає, що, купуючи блакитний сир за 3,99 PLN польського виробництва, поряд знайдемо французький за 5.00-6.00 PLN.

Імпортний продукт буде тільки трохи дорожче виробленого в Польщі, так як у вартість буде закладена тільки закупівельна ціна у виробника і маржа продуктового магазину.

У Польщі, як і в інших країнах Європи, останнім часом популярно так зване «еко-харчування».

Багато молодих людей вважають за краще купувати овочі, фрукти, рибу на „targach” – невеликих ринках і базарах, які в різних варіаціях можуть працювати з понеділка по п’ятницю до полудня, або тільки на вихідних, і з’являтися в різних місцях міста.

Те ж саме стосується привізного хліба з приватних або маленьких пекарень. Ціни на такі продукти будуть на 25-30% вище, ніж в традиційних супермаркетах.

Слід також звикнути, що ціни в приватних маленьких крамничках в вашому районі — т.зв. „sklepy osiedlowe” — куди вище, ніж, припустимо, в LIDL-і або в магазинах Carrefour та інших мережах.

Польське законодавство дозволяє вести торгівлю в своїх магазинах в національні свята, коли торгувати у великих центрах заборонено законом.

Те ж саме стосується магазинів на бензозаправках, на які заборона на торгівлю в свята не поширюється. Ціни в них можуть бути на 30-40% вище цін супермаркетів.

Якщо за 2-літрову пляшку Кока-Коли в мережі Tesco ви заплатите близько 4 PLN, то в локальному магазинчику і на заправці вона обійдеться вам близько 8 PLN, тобто в два рази більше.

На ринках вартість ряду продуктів також приблизно на 20-30% вище, ніж в супермаркетах. Статусу екологічних товарів в Польщі приділяється особлива увага, тому продукти, привезені з фермерських господарств, мають постійний попит.

Ціни на алкоголь в Польщі

Купуючи алкоголь в Польщі, слід знати про те, що, крім більш високих виробничих витрат на виготовлення цього продукту, держава також стягує більший акциз.

Ціни на алкоголь тут, безсумнівно, не такі високі, як в Скандинавських країнах і Фінляндії, але, тим не менше, різниця досить відчутна. Припустимо, горілку за 8,00 — 10,00 PLN тут годі й шукати. Ціни на цю продукцію починаються від 25,00 — 30,00 PLN.

 • Горілка (0,5) — 25 PLN
 • Горілка (1 л) — 45 PLN
 • Вино (0,75) — 25 PLN
 • Пиво (0,4) — 3,50 PLN

Ціни на сигарети

До цієї ж категорії акцизних товарів відносяться і сигарети, а також інші подібні вироби. Тим, хто любить палити і викурювати по пачці сигарет в 1-2 дня, потрібно буде або позбутися від шкідливої ​​звички, або ж приготуватися до того, що дана стаття витрат істотно зросте в ціні.

За рішенням уряду Польщі в 2016 році акцизний збір на тютюнові вироби зріс. Міністерство фінансів підвищило також мінімальну вартість пачки сигарет.

Після вступу цих змін в силу, польський курець, що купує 1 пачку сигарет в день, витратить на місяць більше на 24 PLN, що складе близько 288 PLN на рік.

Отже, ціни на сигарети в польських магазинах виглядають наступним чином:

 •    Низький ціновий сегмент — 12,99 PLN
 •    Середній ціновий сегмент — 13,70 PLN
 •    Преміальний ціновий сегмент — 16,00 PLN

Ціни на розваги та інші витрати

Традиційно у великих польських містах головна стаття витрат місцевих жителів у вікенди – це абонемент на відвідування фітнес-клубу, зустрічі з друзями в кав’ярнях чи відвідування кіно.

У Варшаві, наприклад, традиційно популярні такі мережі фітнес-клубів:

 • MCfit – необмежені відвідування обійдуться вам від 89 до 119 PLN;
 • В Pure Jatomi Fitness, який вважається більш ексклюзивним, місячна вартість членської картки складе 110 – 160 PLN;
 • У більш доступній мережі CityFit місячна абонентська плата складе близько 60 — 70 PLN.

За квиток в кіно у великих мультиплексах на тільки що вийшовший в прокат фільм ви заплатите близько 22 – 25 PLN в будній день і 32 — 35 PLN в вікенд. Якщо ви студент, то ви маєте 50% знижки.

За нові відеоігри доведеться віддати від 50 до 200 PLN, в залежності від платформи, на якій ви віддаєте перевагу розважатися.

У мережах кав’ярень Costa Coffe, Caffe Nero або особливо популярному Starbucks, ціни на популярні види кави: латте або капучіно, знаходяться в ціновому діапазоні 10.00 — 14.00 PLN. У локальних кав’ярнях ціна може бути на пару злотих нижче.

Це ж стосується польських кав’ярень, які намагаються боротися зі звичкою поляків ходити в традиційні мережі, незважаючи на більшу ціну. При виході на ринок «новачки» намагаються знизити ціну — наприклад, краківська мережа Cupcake Corner.

Ціни на банківські послуги

Майже у всіх польських банках, традиційна вартість ведення розрахункового рахунку в PLN + карта Mastercard або VISA складе 0 PLN, за умови, що приводу не буде простоювати, а ви — будете фактично його використовувати і розплачуватися картою.

Ціни на оренду і утримання квартири

На витрати на квартиру впливають дуже багато факторів, починаючи від того, чи знімаєте ви житло чи живете в своїй квартирі; ваш будинок складається:

 • в кондомініум (Wspólnota Mieszkaniowa- WM) або ж
 • в житловому кооперативі (Spółdzielnia Mieszkaniowa – SM);

і платите ви за оренду землі повіту / місту — т.зв. „użytkowanie wieczyste”.

Оренда однокімнатної квартири або студії в більшості великих міст Польщі починається з 1400-1500 PLN, тому варто приготуватися саме до таких витрат.

Джерело: https://mojafirma.org/ceny-v-polshe

Інші новини
 • 26/07/2018
  Уряд Польщі пропонує прискорити інтеграційний шлях для мігрантів, які працюють в Польщі, та їх сімей. Передбачається, що після 2,5 років офіційної роботи в країні, мігрант зможе подати документи на отримання дозволу на постійне місце проживання (pobyt stały). Після двох з половиною років роботи на підставі дозволу на проживання та роботу в Польщі мігрант може подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання. Через рік після отримання дозволу до нього зможуть приїхати члени сім’ї, які також отримають право на роботу в Польщі. Подібні рішення передбачені в поправці до Закону про іноземців та проекті нового Закону про ринок праці. Однак, як пише видання, подібна пропозиція буде адресована не всім іноземцям. Вона торкнеться тільки громадян тих країн, на яких сьогодні поширюється спрощена схема працевлаштува…
 • 18/10/2017
  З наступного року в Польщі почнуть діяти нові правила прийому іноземців для виконання сезонної і короткострокової роботи. Відповідний проект закону прийняла днями Рада Міністрів. Про це повідомляє Міністерство сім'ї, праці і соціальної політики Польщі. - Запропоновані зміни повинні запобігти махінаціям при наймі іноземців на підставі заяв (oswiadczen), і, зокрема, їх реєстрації без намірів працевлаштування іноземця (торгівля заявами). Справа в тому, що багато іноземців так і не починають працювати в Польщі і, ймовірно, їдуть в інші країни Європейського Союзу, використовуючи заяву і видану на цій підставі польську робочу візу, що дозволяє перебування в Шенгенській зоні протягом 90 днів, - пояснюють в міністерстві . Нові правила передбачають, що введуть додатковий тип дозволу на сезонну роботу (сільськогосподарська). Й…
 • 23/11/2018
  Приїжджаючи в іншу країну, всі ми за звичкою починаємо переводити ціни товарів на гривню згідно діючого курсу. І відповідно до цього оцінюємо, наскільки товари в тій чи іншій країні дорожчі чи дешевші від товарів в Україні. Досить важко знаходячись в Україні і обираючи роботу, зрозуміти скільки це, наприклад, 2100 зл брутто (мінімальна місячна зарплата в Польщі станом на 2018 рік) і на що її може вистачити. А мінімальна погодинна ставка 10,10 зл чистими взагалі не викликає довіри серед заробітчан. Саме тому по приїзду на заробітки в Польщу, більшість українців лякають ціни в магазинах, люди починають економити кожну копійку. А ціна за хліб в районі 3 злотих (близько 22,50 грн по курсу 7,50 грн за 1 зл) здається справжнім здирництвом. Але вже на другий місяць, коли людина отримує першу зарплату – її ставлення дещ…
 • 28/01/2019
  Подорож з дітьми - це завжди в два рази більше клопотів, а коли ця подорож за кордон - це втричі складніше. До загального хаосу додаються документи, котрі варто підготувати завчасно. Надаємо вам основну інформацію нижче. ДИТИНА ПОДОРОЖУЄ З ОБОМА БАТЬКАМИДокументи: закордонний біометричний паспорт свідоцтва про народження дитини (оригінал) свідоцтво про одруження (якщо у батьків різні прізвища) Біометричний паспорт для дитини в Україні можна оформити відразу після її народження. Але документ, виданий до 16 років, буде дійсний тільки 4 роки.  Щоб не виникло проблем з підтвердженням батьківства, ви повинні мати оригінал свідоцтва про народження дитини, якщо у батьків різні прізвища то ще й - свідоцтво про одруження. Якщо дитина вписана у закордонний паспорт одного з батьків, її можуть п…
 • 01/11/2017
  Як перевірити посередника з працевлаштування? Добрий день шановний відвідувач, сьогодні багато українців виїжджають до Польщі на заробітки або на ПМЖ (постійне місце проживання) в 2017 році Польські консульські установи видали понад 1 мільйон національних віз (робочих) D-05 180 \ 360 для жителів України. У майбутньому році прогнозується тільки збільшення виїздів у зв'язку з підвищенням заробітної плати і поліпшенням умов проживання в Польщі. Для отримання роботи в Польщі потрібна відкрита робоча віза, по якій польський роботодавець зможе Вас легально працевлаштувати. НАГАДУЄМО виїзд за біометричними паспортами вважається туристичним і офіційно працевлаштуватися за такими документами не вийде. Отже, для отримання робочої візи і подальшого працевлаштування наші співвітчизники звертаються в компанії з працевлаштування з…
 • 26/07/2017
  Прикордонний кодекс ЄС дає право перевіряти у туристів наявність фінансового забезпечення. Прикордонний кодекс ЄС дає право перевіряти у туристів наявність фінансового забезпечення. Але не існує єдиних фінансових вимог для всього ЄС. Кожна країна встановлює їх самостійно. В Євросоюзі всюди можна розплатитися карткою, і саме карта міжнародних платіжних систем, таких як Visa або MasterCard, - ваш головний доказ платоспроможності. Безумовно, за зовнішнім виглядом карти не можна зрозуміти, чи є на ній кошти і чи достатньо їх. Але прикордонники зобов'язані сприймати карти міжнародних платіжних систем як доказ наявності коштів, оскільки це вимога Шенгенського прикордонного кодексу. У переважній більшості випадків досить просто показати карту або заявити про її наявність. Карта високого класу (gold або platinum) зводить йм…
 • 06/11/2018
  Для українців відсоток відмов у польській візі завжди був мінімальним, якщо порівнювати з іншими країнами Євросоюзу. Останнім часом, незважаючи на спрощення перетину кордону, цей показник різко зріс. Чому це відбувається, як не повторювати чужі помилки? З яких причин відмовляють у польській робочій візі частіше   Відмова при оформленні робочої візи - це штамп, проставлений польським консульством. Він містить кілька символів. Латинська буква позначає тип оформлюваної візи. Цифра визначає подальші дії: 1 - позначає відмову; 2 - запрошення на співбесіду; 3 - необхідно надати додатково дані або інформацію; 4 - безстрокова відмова, тобто назавжди. Найчастіше причиною відмови у відкритті робочої візи є підроблене запрошення. Це легко перевіряється консульством, а з січня 2018 року це можна буде зробити ще пр…
 • 02/04/2019
  Голова Львівської облради Олександр Ганущин у своєму блозі на порталі zaxid.net написав: “Маємо нагоду відкрити ще одне вікно щоденного сполучення залізницею на західному кордоні України з Республікою Польща. Львівщина може отримати ще один маршрут швидкого сполучення з сусіднім Підкарпатським воєводством, а органи митних і прикордонних служб обох держав - покращити настрій тим, хто прагне зменшити незручності з проходженням спільного кордону”. Міністерство інфраструктури України та керівництво Львівської області вже надіслали лист до Польщі з проханням підтримати ініціативу відкриття ще одного залізничного сполучення між державами. Мова йде про маршрут між двома невеликими прикордонними населеними пунктами Хирів (Україна) та Загуж (Польща). В листі зазначається, що “Відновлення міжнародного залізн…
 • 11/04/2019
  На сторінці Фейсбук народного депутата України Андрія Лопушанського з’явилась інформація про те, що найближчим часом перетинати українсько-польський кордон можна у пункті пропуску “Лопушанка-Міхновець” в Турківському районі на Львівщині. Цей пункт пропуску буде відкритий для пішоходів та велосипедистів 13 та 20 квітня. Андрій Лопушанський зазначив: “Тішуся, що у цей передвеликодній час мешканці Турківського, Старосамбірського та інших прилеглих районів зможуть воз’єднатися із родинами по той бік кордону, відвідати могили родичів”.   Робота 13 та 20 квітня передбачена за таким графіком: до Польщі - з 10:00 до 12:00 до України - з 16:00 до 18:00   УВАГА! Перехід ТІЛЬКИ для пішоходів та велосипедистів!   Скористатись пунктом пропуску “Лопушанка-Міхнове…
 • 22/03/2019
  Керівники логістичних компаній в Польщі зазначають, що найбільше їм бракує фізичних працівників та водіїв. Нових працівників потребують навіть великі та відомі польські роботодавці по всіх регіонах країни.Найпопулярніші професії логістичної галузі: працівник складу оператор навантажувача водій категорій СЕ Експерти повідомляють, що дефіцит робочої сили спостерігається протягом останніх 4-х років. Польські логістичні компанії готові вийти на західний ринок, який може забезпечити більших дохід, але це спричинить ще більший брак кадрів.У зв’язку з цим польські роботодавці вимагають змін у законодавстві Польщі. Вони хочуть створити сприятливі умови для залучення більшої кількості працівників. Роботодавці готові навчати нових працівників та підтримувати їхнє бажання залишитися в Польщі надовго.
 • 20/08/2018
  Для тих, хто планує їхати жити, працювати, а головне легально заробляти у Польщі, не зайвим буде дізнатися особливості податкового законодавства країни. Ми вирішили трохи допомогти нашим клієнтам розібратися в деяких основних поняттях. У Польщі існує кілька податкових ідентифікаторів для фізичних осіб – це PESEL і NIP. Для того, щоб сплачувати в Польщі податки і заповнити декларацію, потрібно мати один з них. PESEL – це унікальний номер платника податків, який складається з 11 цифр, в якому зашифрована певна інформація. Перші дві цифри – рік народження, наступні чотири – місяць і день народження, передостання цифра це стать, а остання – контрольне число. Є аналогом звичайного ІПН в Україні, але головною відмінністю є те, що номер віртуальний і знаходиться в реєстрі і електронних архівах…
 • 10/05/2018
  В ПОЛЬЩІ У НАШИХ гастарбайтерів З'ЯВИЛИСЯ КОНКУРЕНТИ. Польська влада хоче спростити видачу трудових віз вихідцям з Азії. Зараз найбільше в Польщі працює вихідців з країн СНД і, перш за все, з України. Згідно з офіційними даними в 2017 році в Польщі працювало за трудовими візами (це робота на термін більше 1 року, і вона відрізняється від роботи за заявою, де термін роботи не може перевищувати 6 місяців) 234 тис. Чол. Близько 80% всіх польських трудових віз отримали громадяни України. Але тепер влада Польщі вважають, що потрібно розвивати експорт робочої сили з Азії, перш за все, з Індії, Непалу, Бангладеш. Частково це пов'язано з тим, що на кінець 2017 року Польщі було 170 тис. Трудових вакансій, на які не хотіли йти працювати ні поляки, ні українці. Тому і виникла ідея створити українцям конкуренцію, щоб вони були бі…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення приводних автомобільних систем.
гаряча
Працівник на виробничій лінії. Відновлення та збирання нових автомобільних агрегатів (генератори, компресори, стартери).
від2500zl
Не знайшли відповіді на своє питання?