ШАХРАЇ

Так само швидко, як українці виїжджають за кордон, розвивається сфера Агенцій Працевлаштування за кордон. І поряд з офіційними і легальними роботодавцями, як гриби після дощу, з’являються шахраї. Тому питання «Як не потрапити до лап шахраїв» стоїть дуже гостро.

Якщо ввести пошуковий запит «Робота в Польщі», видає кількасот тисяч пропозицій різноманітних вакансій. І відсіявши «інформаційний шум» можна знайти дійсно гідні вакансії. Більшість вакансій на ринку пропонують Агенції Працевлаштування. Зазвичай у такому випадку працівник працює на фірму яка надає послуги аутсорсингу іншим великим корпораціям. Це гарний шанс потрапити на роботу не у маленьку фірму, а до відомої фірми зі світовим брендом. Звичайно, що ви можете влаштуватися самостійно на підприємство у Польщі, але зазвичай відомі бренди працюють через Агенції.

На що, у першу чергу, потрібно звернути увагу під час вибору посередника для роботи у Польщі? Найголовніше – це ліцензія. Фірма повинна мати відповідні статутні документи, ліцензії і дозволи і сертифікати, тому що за законом даний тип діяльності має підлягати обов’язковому ліцензуванню. І не забувайте обов’язково перевірити актуальність ліцензії на сайті Міністерства соціальної політики. Також досить часто можна зустріти випадки, коли фірма вказує номер ліцензії, а при перевірці, виявляється що термін ліцензії давно закінчився, або ж і взагалі такої ліцензії не існує. Тому перевірка дійсності ліцензії вбереже вас  від потрапляння на гачок до шахраїв. Не радимо довіряти фірмам, які не мають ліцензії, оскільки їх робота у такому випадку не є легальною.

Також бувають випадки, коли шахраї видають себе за штатних працівників або агентів ліцензованих агенцій. Якщо у вас виникають сумніви, що менеджер з яким ви спілкуєтеся є представником фірми, від якої він нібито працює – подзвоніть на гарячу лінію вказану на сайті фірми або ж напишіть мейл. Уточніть чи працює така людина у фірмі. Якщо отримаєте негативну відповідь, то краще не зв’язуйтесь з даним менеджером – перед вами шахрай.

Наявність офіційного сайту є теж важливою складовою роботи офіційної і надійної фірми. Не радимо довіряти фірмам, у яких є лише сторінка на Facebook або аккаунт на OLX. Серйозні фірми не будуть обмежуватися лише безкоштовними оголошеннями в соцмережах або інтернет-площадках. На сайті обов’язково має бути інформація про ліцензію, вартість послуг та перелік вакансій, які вони пропонують. А також контактний номер, по якому ви зможете з цією фірмою зв’язатися.

Головною ціллю всіх шахраїв є нажива на довірливості людей. Є фірми які навіть при наявності ліцензій, працюють нечесно. Їх мета зідрати якомога більше коштів з нічого не підозрюючих клієнтів. Такі компанії працюють по завищених цінах. Часто за пакет документів фірми беруть понад 350 доларів або ж великі передплати. У найгіршому випадку ці люди просто зникають з вашими грошима, не відповідають на дзвінки, а за нібито юридичною адресою знаходиться ремонт взуття. Радимо уважно вивчити цінову політику фірми і які саме документи вам будуть виготовляти. Вартість пакету документів, який складається з запрошення, страховки та візової анкети не має перевищувати 150 - 200 доларів.

Ще однією шахрайською схемою є вимагання грошей за вакансію. Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за підбір вакансії. Вони мають право брати кошти за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за працевлаштування.

Також не варто вірити фірмам, які за додаткову плату пропонують замість вас оплатити візовий збір і подати документи у візовий центр. Це пряме порушення законодавства, оскільки подачу документів ви маєте здійснити самостійно у візовий центр відповідно до місця проживання. Є велика ймовірність, що вам таким чином вам вклеять фальшиву візу, що викриється на кордоні і ви отримаєте заборону в’їзду на кілька років. Не дуже приємна перспектива за ваші ж гроші.

Шахраї зазвичай замовчують деталі про роботу та розповідають все те що ви хочете почути. А по факту ви можете опинитися зовсім не в тих умовах, на які розраховували. Тому потрібно уважно вивчити умови вакансії, на яку ви збираєтеся їхати. Якщо рекрутер надає вам досить поверхневу інформацію про фірму у якій ви будете працювати, досить загально розповідають про саму роботу, обіцяють золоті гори, тільки б отримати з вас кошти за вакансію – задумайтесь над тим, чи варто довіряти такому рекрутеру. Ви маєте знати повну інформацію про роботодавця, розмір зарплатної ставки (погодинної або місячної), графік роботи та умови проживання. Для некваліфікованих працівників у 2019 році мінімальна зарплата буде становити 14,50 зл брутто, тобто близько 10,80-11 зл на руки. Тому не варто погоджуватися на ставку нижчу. Варто пам’ятати, що українців у Польщу беруть на робітничі спеціальності, тому не варто розраховувати, що робота по 12 годин на ногах буде супер-легкою, навіть якщо обов’язки виглядають простими. Також не варто вірити в обіцянки золотих гір, наприклад шикарне безкоштовне житло. Найчастіше працівники проживають у хостелах або багатородинних будинках, оскільки немає можливості забезпечити «шикарне житло» для такої кількості заробітчан.

Якщо ви шукаєте свого майбутнього посередника по відгукам, то теж треба бути обережним. Повна відсутність негативних відгуків може означати, що фірма видаляє негативні коментарі. Сто відсотків задоволених людей не буває. Якщо ж у фірми немає жодних відгуків, то це має дуже насторожити. Можливо перед вами фірма-одноденка. Якщо фірма має багато негативних відгуків – тут вже логічно припустити, що наступним негативним відгуком буде ваш.

 

Підсумовуючи вищесказане:

 • Перевіряйте сайт компанії та працівників, які представляють цю компанію. Якщо цього нема – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!
 • Перевіряйте ліцензію та сертифікат компанії. Якщо цього нема – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!
 • Не сплачуйте великих передплат, а найкраще щоб взагалі без передплати. Якщо вимагають 50% і більше без гарантій надання послуг – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!
 • Не платіть за працевлаштування – це протизаконно! Якщо просять гроші за підбір вакансії – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!

Завжди читайте відгуки про компанію. Немає відгуків або багато негативних – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!

Якщо хоч один пункт порушений - Якщо цього нема – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ! Найбільша вірогідність, що перед вами шахрай.

 

Чому ви можете довіряти WorkLife?

WorkLife Україна - польська міжнародна агенція праці з офіційними представництвами в Україні. Ми маємо великий досвід у працевлаштуванні українців у Польщі. Працюємо лише офіційно та легально за ліцензією Міністерства соціальної політики України № 1074 від 26.09.2016 р. Номер ліцензії ви можете перевірити на сайті Міністерства соціальної політики України. Ми маємо офіційне представництво у Польщі Work Life Polska  Sp.z o.o і співпрацюємо з найбільшими польськими підприємствами з підбору персоналу.

   Всі наші вакансії представлені на нашому офіційному сайті. Ми ніколи не укриваємо інформацію про зарплату працівників, години праці та додаткові витрати (наприклад за житло), які можливі в процесі оформлення. Вся інформація знаходиться у відкритому доступі і постійно оновлюється.

Наші ціни відкриті і прозорі. Вартість всіх послуг описана на нашому сайті і наші клієнти завжди знають за що платять. Ми не беремо передплат, наші клієнти розраховуються за пакет документів після отримання їх на руки. Отримати документи можна як в нашому офісі, так і Новою Поштою.

Ми не беремо гроші за підбір вакансії і працевлаштування, оскільки це незаконно, а ми поважаємо закони України і Польщі.

Ми надаємо лише легальне працевлаштування з легальним оформленням. Наші партнери – серйозні компанії, тому нам не цікаво шукати людей «на місяць», ми як і наші клієнти зацікавлені в тривалій співпраці.  Ми докладаємо всіх зусиль, об наші клієнти отримали візу, виїхали на обрану вакансію разом з групою, працювали і були задоволені.

У нас багато як позитивних, так і негативних відгуків. Не можливо подобатися всім і ми не укриваємо, що нам є над чим працювати. Ми вдосконалюємося з кожним клієнтом.

Для наших клієнтів працює Гаряча лінія, на яку вони завжди можуть звернутися за порадою, з пропозицією по покращенню нашої роботи або ж для вирішення проблемної ситуації, яка виникла на роботі.

Також ми надаємо підтримку всім, кого кинули інші нечесні компанії та шахраї. Наші менеджери завжди готові допомогти та підібрати роботу.

Ми співпрацюємо з відомими польським фірмами, які входять в ТОП роботодавців Польщі. З їх переліком ви також можете ознайомитися на сайті. Ми підбираємо працівників до таких відомих компаній, як Danon, Valeo, H&M, Bonduelle, Whirpool, LG, Dr.Oetker, Jusk, Wedel та багато інших.

Ми максимально відкриті для наших клієнтів і сподіваємося, що ви це оціните!

Інші новини
 • 14/07/2017
  Нові візові центри Консульства Польщі. З 18 липня 2017 року року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Запоріжжі, який буде приймати заявників від 26 липня 2017 року. ППВА у м. Запоріжжя прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей (на Національну візу до Польщі), а також таких заявників, що можуть надати офіційне підтвердження працевлаштування або навчання на цій території (на візу Шенген до Польщі).     Починаючи із 17 липня 2017 року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Херсоні та Кропивницькому, які будуть приймати заявників від 24 липня 2017 року. ППВА у м. Кропивницький прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Київської, Черкаської,…
 • 02/03/2018
  Працевлаштування в Словаччині  Словаччина - дивовижна молода країна з прекрасною природою, чудовими жителями і розвиненою економікою. Вона порадує кожного, хто відправився туди працевлаштуватися. Працевлаштування може бути в різних формах. наприклад: o Спрощена форма - призначена для окремих незахищених категорій громадян, таких, як люди передпенсійного віку, неповнолітні і т.д. o Проста - для працездатних. o Складна - призначена для тих, до кого висуваються додаткові вимоги при працевлаштуванні (іноземці та т.д.). Для багатьох українців, які приїжджають працевлаштуватися в Словаччину, ця держава стає другою рідною. Робота в Словаччині здійснюється за наявності певних документів, які дають право займатися трудовою діяльністю на території країни. Переваги роботи в Словаччині  Оскільки Словаччина вважає…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 26/07/2017
  Прикордонний кодекс ЄС дає право перевіряти у туристів наявність фінансового забезпечення. Прикордонний кодекс ЄС дає право перевіряти у туристів наявність фінансового забезпечення. Але не існує єдиних фінансових вимог для всього ЄС. Кожна країна встановлює їх самостійно. В Євросоюзі всюди можна розплатитися карткою, і саме карта міжнародних платіжних систем, таких як Visa або MasterCard, - ваш головний доказ платоспроможності. Безумовно, за зовнішнім виглядом карти не можна зрозуміти, чи є на ній кошти і чи достатньо їх. Але прикордонники зобов'язані сприймати карти міжнародних платіжних систем як доказ наявності коштів, оскільки це вимога Шенгенського прикордонного кодексу. У переважній більшості випадків досить просто показати карту або заявити про її наявність. Карта високого класу (gold або platinum) зводить йм…
 • 19/06/2018
  Кожен, хто замислювався хоча б на секунду про переїзд в Польщу, спантеличував себе питанням: наскільки при цьому збільшаться або зменшаться щоденні витрати на життя. Тут варто окремо звернути увагу на те, що польска валюта досить стабільна, інфляція знаходиться на середньоєвропейському рівні. При цьому ціни в країні в більшості випадків залежать від внутрішніх чинників, а купівельна спроможність населення не схильна до впливу курсу євро або долара. Ціни на товари, які продають в мережах магазинів в Європі, звичайно зафіксовані і слабо залежать від валютної кореляції. Припустимо, ціни, як правило, встановлюються в співвідношенні 1: 4 до євро в незалежності від того, який курс злотого до євро ви знайдете на табло варшавської біржі. Ціни на транспорт в Польщі Головна відмінність, до якої…
 • 10/09/2018
  Купівля авто б.у в Польщі - це найпростіший шлях вирішення проблеми самостійного пересування. Його вигоди очевидні при зіставленні цін і наявності пропозицій в Польщі і Україні. Але виникає чимало запитань. Як оформляти, якщо покупець - громадянин іншої країни? Які категорії мігрантів мають право купити машину в Польщі Купити авто може будь-який іноземець,що легально перебуває на території Польщі. Наприклад, діюча віза, дозвіл на тимчасове перебування. Дозволяється купити машину в Польщі також в'їхавшим по безвізу. Немає обмежень на розпорядження купленим автомобілем, передачу права володіння родичам в Польщі або Україні. Для цього оформляють дарчу. Отримавши роботу в Польщі, придбати автомобіль набагато простіше. Компанія Ворклайф допоможе оформити візу і отримати гідну роботу. Зарплати в Польщі дозволяють придбат…
 • 15/08/2017
  В останні роки збільшилася кількість заробітчан з великих міст, їде все більше молодих, і 71% хочуть залишитися жити в Польщі. Їх зарплата в Польщі в 2 рази більша за українську 95% трудових мігрантів в Польщі - українці Для того щоб заробітчанин міг почати працювати офіційно, роботодавцю необхідно зареєструвати декларацію про бажання працевлаштувати іноземця. Цей документ дає право працювати в Польщі на період до 6 місяців. Таких декларацій за 2016 рік було зареєстровано 1,3 млн. Майже всі, хто поїхав до Польщі, хочуть залишитися там жити  З тих, хто отримав в 2016 році дозвіл на тимчасове проживання, 71% виявили бажання залишитися в Польщі назавжди. Кількість виданих дозволів на проживання зростає з 2013 року. З 2014 року на заробітки в Польщу їде більше чоловіків До 2013 року серед українських мігрантів д…
 • 18/10/2017
  З наступного року в Польщі почнуть діяти нові правила прийому іноземців для виконання сезонної і короткострокової роботи. Відповідний проект закону прийняла днями Рада Міністрів. Про це повідомляє Міністерство сім'ї, праці і соціальної політики Польщі. - Запропоновані зміни повинні запобігти махінаціям при наймі іноземців на підставі заяв (oswiadczen), і, зокрема, їх реєстрації без намірів працевлаштування іноземця (торгівля заявами). Справа в тому, що багато іноземців так і не починають працювати в Польщі і, ймовірно, їдуть в інші країни Європейського Союзу, використовуючи заяву і видану на цій підставі польську робочу візу, що дозволяє перебування в Шенгенській зоні протягом 90 днів, - пояснюють в міністерстві . Нові правила передбачають, що введуть додатковий тип дозволу на сезонну роботу (сільськогосподарська). Й…
 • 10/05/2018
  В ПОЛЬЩІ У НАШИХ гастарбайтерів З'ЯВИЛИСЯ КОНКУРЕНТИ. Польська влада хоче спростити видачу трудових віз вихідцям з Азії. Зараз найбільше в Польщі працює вихідців з країн СНД і, перш за все, з України. Згідно з офіційними даними в 2017 році в Польщі працювало за трудовими візами (це робота на термін більше 1 року, і вона відрізняється від роботи за заявою, де термін роботи не може перевищувати 6 місяців) 234 тис. Чол. Близько 80% всіх польських трудових віз отримали громадяни України. Але тепер влада Польщі вважають, що потрібно розвивати експорт робочої сили з Азії, перш за все, з Індії, Непалу, Бангладеш. Частково це пов'язано з тим, що на кінець 2017 року Польщі було 170 тис. Трудових вакансій, на які не хотіли йти працювати ні поляки, ні українці. Тому і виникла ідея створити українцям конкуренцію, щоб вони були бі…
 • 07/08/2018
  Як не загубитися у Польщі? Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу. З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим. Правда авто…
 • 01/11/2017
  Як перевірити посередника з працевлаштування? Добрий день шановний відвідувач, сьогодні багато українців виїжджають до Польщі на заробітки або на ПМЖ (постійне місце проживання) в 2017 році Польські консульські установи видали понад 1 мільйон національних віз (робочих) D-05 180 \ 360 для жителів України. У майбутньому році прогнозується тільки збільшення виїздів у зв'язку з підвищенням заробітної плати і поліпшенням умов проживання в Польщі. Для отримання роботи в Польщі потрібна відкрита робоча віза, по якій польський роботодавець зможе Вас легально працевлаштувати. НАГАДУЄМО виїзд за біометричними паспортами вважається туристичним і офіційно працевлаштуватися за такими документами не вийде. Отже, для отримання робочої візи і подальшого працевлаштування наші співвітчизники звертаються в компанії з працевлаштування з…
 • 19/10/2018
  Із загостренням економічної ситуації в Україні останніми роками українці масово втрачають роботу, відбулося зниження доходів. Ті, хто на батьківщині не змогли знайти стабільний заробіток, відправляються в більш благополучну сусідню Польщу. Польські компанії відкривають представництва по підбору співробітників в Україні До сих пір для бажаючих офіційно влаштуватися на роботу в Польщі було два варіанти: шукати її самостійно або звернутися в агентство з працевлаштування за кордоном. Перший шлях досить примарний через велику ймовірність нарватися на шахраїв, крім того, вимагає фінансових витрат, часу, сил, нервів. Гарантовано знайти роботу в Польщі можна було тільки через надійну компанію, що спеціалізується на пошуку і наданні вакансій в Польщі. Тепер перед українцями відкривається ще один шлях. Польські компанії самі…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення офісних металевих меблів.
гаряча
Працівник продукції, маляр порошкового фарбування. Підготовка шафи до фарбування, порошкове фарбування, монтаж шаф зі складових частин, завантаження готової продукції.
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?