ШАХРАЇ

Так само швидко, як українці виїжджають за кордон, розвивається сфера Агенцій Працевлаштування за кордон. І поряд з офіційними і легальними роботодавцями, як гриби після дощу, з’являються шахраї. Тому питання «Як не потрапити до лап шахраїв» стоїть дуже гостро.

Якщо ввести пошуковий запит «Робота в Польщі», видає кількасот тисяч пропозицій різноманітних вакансій. І відсіявши «інформаційний шум» можна знайти дійсно гідні вакансії. Більшість вакансій на ринку пропонують Агенції Працевлаштування. Зазвичай у такому випадку працівник працює на фірму яка надає послуги аутсорсингу іншим великим корпораціям. Це гарний шанс потрапити на роботу не у маленьку фірму, а до відомої фірми зі світовим брендом. Звичайно, що ви можете влаштуватися самостійно на підприємство у Польщі, але зазвичай відомі бренди працюють через Агенції.

На що, у першу чергу, потрібно звернути увагу під час вибору посередника для роботи у Польщі? Найголовніше – це ліцензія. Фірма повинна мати відповідні статутні документи, ліцензії і дозволи і сертифікати, тому що за законом даний тип діяльності має підлягати обов’язковому ліцензуванню. І не забувайте обов’язково перевірити актуальність ліцензії на сайті Міністерства соціальної політики. Також досить часто можна зустріти випадки, коли фірма вказує номер ліцензії, а при перевірці, виявляється що термін ліцензії давно закінчився, або ж і взагалі такої ліцензії не існує. Тому перевірка дійсності ліцензії вбереже вас  від потрапляння на гачок до шахраїв. Не радимо довіряти фірмам, які не мають ліцензії, оскільки їх робота у такому випадку не є легальною.

Також бувають випадки, коли шахраї видають себе за штатних працівників або агентів ліцензованих агенцій. Якщо у вас виникають сумніви, що менеджер з яким ви спілкуєтеся є представником фірми, від якої він нібито працює – подзвоніть на гарячу лінію вказану на сайті фірми або ж напишіть мейл. Уточніть чи працює така людина у фірмі. Якщо отримаєте негативну відповідь, то краще не зв’язуйтесь з даним менеджером – перед вами шахрай.

Наявність офіційного сайту є теж важливою складовою роботи офіційної і надійної фірми. Не радимо довіряти фірмам, у яких є лише сторінка на Facebook або аккаунт на OLX. Серйозні фірми не будуть обмежуватися лише безкоштовними оголошеннями в соцмережах або інтернет-площадках. На сайті обов’язково має бути інформація про ліцензію, вартість послуг та перелік вакансій, які вони пропонують. А також контактний номер, по якому ви зможете з цією фірмою зв’язатися.

Головною ціллю всіх шахраїв є нажива на довірливості людей. Є фірми які навіть при наявності ліцензій, працюють нечесно. Їх мета зідрати якомога більше коштів з нічого не підозрюючих клієнтів. Такі компанії працюють по завищених цінах. Часто за пакет документів фірми беруть понад 350 доларів або ж великі передплати. У найгіршому випадку ці люди просто зникають з вашими грошима, не відповідають на дзвінки, а за нібито юридичною адресою знаходиться ремонт взуття. Радимо уважно вивчити цінову політику фірми і які саме документи вам будуть виготовляти. Вартість пакету документів, який складається з запрошення, страховки та візової анкети не має перевищувати 150 - 200 доларів.

Ще однією шахрайською схемою є вимагання грошей за вакансію. Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за підбір вакансії. Вони мають право брати кошти за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за працевлаштування.

Також не варто вірити фірмам, які за додаткову плату пропонують замість вас оплатити візовий збір і подати документи у візовий центр. Це пряме порушення законодавства, оскільки подачу документів ви маєте здійснити самостійно у візовий центр відповідно до місця проживання. Є велика ймовірність, що вам таким чином вам вклеять фальшиву візу, що викриється на кордоні і ви отримаєте заборону в’їзду на кілька років. Не дуже приємна перспектива за ваші ж гроші.

Шахраї зазвичай замовчують деталі про роботу та розповідають все те що ви хочете почути. А по факту ви можете опинитися зовсім не в тих умовах, на які розраховували. Тому потрібно уважно вивчити умови вакансії, на яку ви збираєтеся їхати. Якщо рекрутер надає вам досить поверхневу інформацію про фірму у якій ви будете працювати, досить загально розповідають про саму роботу, обіцяють золоті гори, тільки б отримати з вас кошти за вакансію – задумайтесь над тим, чи варто довіряти такому рекрутеру. Ви маєте знати повну інформацію про роботодавця, розмір зарплатної ставки (погодинної або місячної), графік роботи та умови проживання. Для некваліфікованих працівників у 2019 році мінімальна зарплата буде становити 14,50 зл брутто, тобто близько 10,80-11 зл на руки. Тому не варто погоджуватися на ставку нижчу. Варто пам’ятати, що українців у Польщу беруть на робітничі спеціальності, тому не варто розраховувати, що робота по 12 годин на ногах буде супер-легкою, навіть якщо обов’язки виглядають простими. Також не варто вірити в обіцянки золотих гір, наприклад шикарне безкоштовне житло. Найчастіше працівники проживають у хостелах або багатородинних будинках, оскільки немає можливості забезпечити «шикарне житло» для такої кількості заробітчан.

Якщо ви шукаєте свого майбутнього посередника по відгукам, то теж треба бути обережним. Повна відсутність негативних відгуків може означати, що фірма видаляє негативні коментарі. Сто відсотків задоволених людей не буває. Якщо ж у фірми немає жодних відгуків, то це має дуже насторожити. Можливо перед вами фірма-одноденка. Якщо фірма має багато негативних відгуків – тут вже логічно припустити, що наступним негативним відгуком буде ваш.

 

Підсумовуючи вищесказане:

 • Перевіряйте сайт компанії та працівників, які представляють цю компанію. Якщо цього нема – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!
 • Перевіряйте ліцензію та сертифікат компанії. Якщо цього нема – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!
 • Не сплачуйте великих передплат, а найкраще щоб взагалі без передплати. Якщо вимагають 50% і більше без гарантій надання послуг – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!
 • Не платіть за працевлаштування – це протизаконно! Якщо просять гроші за підбір вакансії – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!

Завжди читайте відгуки про компанію. Немає відгуків або багато негативних – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ!

Якщо хоч один пункт порушений - Якщо цього нема – НЕ СПІВПРАЦЮЙТЕ З НИМИ! Найбільша вірогідність, що перед вами шахрай.

 

Чому ви можете довіряти WorkLife?

WorkLife Україна - польська міжнародна агенція праці з офіційними представництвами в Україні. Ми маємо великий досвід у працевлаштуванні українців у Польщі. Працюємо лише офіційно та легально за ліцензією Міністерства соціальної політики України № 1074 від 26.09.2016 р. Номер ліцензії ви можете перевірити на сайті Міністерства соціальної політики України. Ми маємо офіційне представництво у Польщі Work Life Polska  Sp.z o.o і співпрацюємо з найбільшими польськими підприємствами з підбору персоналу.

   Всі наші вакансії представлені на нашому офіційному сайті. Ми ніколи не укриваємо інформацію про зарплату працівників, години праці та додаткові витрати (наприклад за житло), які можливі в процесі оформлення. Вся інформація знаходиться у відкритому доступі і постійно оновлюється.

Наші ціни відкриті і прозорі. Вартість всіх послуг описана на нашому сайті і наші клієнти завжди знають за що платять. Ми не беремо передплат, наші клієнти розраховуються за пакет документів після отримання їх на руки. Отримати документи можна як в нашому офісі, так і Новою Поштою.

Ми не беремо гроші за підбір вакансії і працевлаштування, оскільки це незаконно, а ми поважаємо закони України і Польщі.

Ми надаємо лише легальне працевлаштування з легальним оформленням. Наші партнери – серйозні компанії, тому нам не цікаво шукати людей «на місяць», ми як і наші клієнти зацікавлені в тривалій співпраці.  Ми докладаємо всіх зусиль, об наші клієнти отримали візу, виїхали на обрану вакансію разом з групою, працювали і були задоволені.

У нас багато як позитивних, так і негативних відгуків. Не можливо подобатися всім і ми не укриваємо, що нам є над чим працювати. Ми вдосконалюємося з кожним клієнтом.

Для наших клієнтів працює Гаряча лінія, на яку вони завжди можуть звернутися за порадою, з пропозицією по покращенню нашої роботи або ж для вирішення проблемної ситуації, яка виникла на роботі.

Також ми надаємо підтримку всім, кого кинули інші нечесні компанії та шахраї. Наші менеджери завжди готові допомогти та підібрати роботу.

Ми співпрацюємо з відомими польським фірмами, які входять в ТОП роботодавців Польщі. З їх переліком ви також можете ознайомитися на сайті. Ми підбираємо працівників до таких відомих компаній, як Danon, Valeo, H&M, Bonduelle, Whirpool, LG, Dr.Oetker, Jusk, Wedel та багато інших.

Ми максимально відкриті для наших клієнтів і сподіваємося, що ви це оціните!

Інші новини
 • 26/07/2018
  Уряд Польщі пропонує прискорити інтеграційний шлях для мігрантів, які працюють в Польщі, та їх сімей. Передбачається, що після 2,5 років офіційної роботи в країні, мігрант зможе подати документи на отримання дозволу на постійне місце проживання (pobyt stały). Після двох з половиною років роботи на підставі дозволу на проживання та роботу в Польщі мігрант може подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання. Через рік після отримання дозволу до нього зможуть приїхати члени сім’ї, які також отримають право на роботу в Польщі. Подібні рішення передбачені в поправці до Закону про іноземців та проекті нового Закону про ринок праці. Однак, як пише видання, подібна пропозиція буде адресована не всім іноземцям. Вона торкнеться тільки громадян тих країн, на яких сьогодні поширюється спрощена схема працевлаштува…
 • 03/10/2018
  У попередній статті ми вже розповідали Вам, про можливість повернути собі частину податку сплачену Вами під час роботи у Польщі. Для цього Вам потрібно заповнити і відправити податкову декларацію PIT-37 за попередній відпрацьований рік до 30 квітня. Один з найшвидших і найпростіших способів заповнити декларацію – це скористатися з безкоштовної програми, яку можна скачати на свій комп’ютер або заповнити онлайн на сайті. Також можна заповнити і відправити декларацію вручну. Бланк декларації можна скачати за посиланням: https://static1.money.pl/i/pit2017/PIT-37.pdf. Ми приготували для вас невелику інструкцію, як правильно заповнити і відправити декларацію самостійно. Перше, з чого потрібно почати – зібрати всі формуляри PIT-11 у роботодавців, з якими Ви працювали офіційно за попередній рік. Роботодавц…
 • 10/09/2018
  Купівля авто б.у в Польщі - це найпростіший шлях вирішення проблеми самостійного пересування. Його вигоди очевидні при зіставленні цін і наявності пропозицій в Польщі і Україні. Але виникає чимало запитань. Як оформляти, якщо покупець - громадянин іншої країни? Які категорії мігрантів мають право купити машину в Польщі Купити авто може будь-який іноземець,що легально перебуває на території Польщі. Наприклад, діюча віза, дозвіл на тимчасове перебування. Дозволяється купити машину в Польщі також в'їхавшим по безвізу. Немає обмежень на розпорядження купленим автомобілем, передачу права володіння родичам в Польщі або Україні. Для цього оформляють дарчу. Отримавши роботу в Польщі, придбати автомобіль набагато простіше. Компанія Ворклайф допоможе оформити візу і отримати гідну роботу. Зарплати в Польщі дозволяють придбат…
 • 05/03/2018
  Українці, що легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, передає: “Питання зарахування страхового стажу для українців, які працюють за кордоном, вирішується шляхом укладання відповідних міжнародних договорів, які Україна має та напрацьовує з понад 20 країнами світу. Зокрема, є така угода з Польщею, з Іспанією, з Португалією, опрацьовується та готується до підписання угода з Німеччиною, з Грецією та Італією”, — розповів Зарудний. Як уточнив він, угодою з Польщею передбачено, що коли в Польщі, або в Україні призначається пенсія за місцевим національним законодавством, то враховується і той стаж, який набутий на території інших країн. &n…
 • 31/01/2018
  Робота в Польщі       У нас гідна і високооплачувана робота в Польщі. Переваги роботи в Польщі    Робота в Польщі - популярний заробіток серед українців, який дозволяє отримати хороший дохід. Наші працівники відмінно зарекомендували себе в цій країні, як працьовиті, уважні, відповідальні і грамотні співробітники. За роботу, яка не вимагає спеціальних навичок, нашим співвітчизникам пропонують від 800 до 1700 доларів.   Оскільки в сусідній з нами країні рівень життя набагато вище, працевлаштування в Польщі, привертає українців. Переваги очевидні:   Висока оплата праці. Відмінні умови для роботи. Низька вартість робочої візи в Польщу. Стабільність в соціальній сфері держави. Ефективна дія трудового законодавства, захист прав та інтересів працівників. Близька відс…
 • 09/07/2018
  Українці працюють вже ледве не в кожній десятій польській фірмі. Роботодавці щоразу більш зацікавлено дивляться у напрямі сходу, бо робочих рук на їхньому ринку починає бракувати. Працевлаштування іноземця повинно бути щоразу простіше, але формальності надалі залишаються найбільшою проблемою підприємців. На сьогодні українців працевлаштовує аж 39% великих підприємств, 21% середніх і 6% малих – так прогнозує  "Barometru Imigracji Zarobkowej", що спрогнозував на замовлення польського агентства працевлаштування Personnel Service. 14 % фірм в найближчий час планує шукати працівників в Україні. Причина? Не вистачає робочих рук на національному ринку Польщі. Свідчить про це навіть 91% підприємств, що працевлаштовують українців, опитаних Конфедерацією Левіатан. В Польщі в 2017 році зареєстровано понад 1,8 мл…
 • 15/08/2017
  В останні роки збільшилася кількість заробітчан з великих міст, їде все більше молодих, і 71% хочуть залишитися жити в Польщі. Їх зарплата в Польщі в 2 рази більша за українську 95% трудових мігрантів в Польщі - українці Для того щоб заробітчанин міг почати працювати офіційно, роботодавцю необхідно зареєструвати декларацію про бажання працевлаштувати іноземця. Цей документ дає право працювати в Польщі на період до 6 місяців. Таких декларацій за 2016 рік було зареєстровано 1,3 млн. Майже всі, хто поїхав до Польщі, хочуть залишитися там жити  З тих, хто отримав в 2016 році дозвіл на тимчасове проживання, 71% виявили бажання залишитися в Польщі назавжди. Кількість виданих дозволів на проживання зростає з 2013 року. З 2014 року на заробітки в Польщу їде більше чоловіків До 2013 року серед українських мігрантів д…
 • 20/06/2018
  Для українців, пов'язаних з Польщею, обов'язково постане питання вибору банку. Деякі банки виставляють додаткові вимоги для громадян країн, що не входять в ЄС, що обмежує цей вибір. Оцінюючи надійність і комфортність обслуговування, варто звернути увагу на Getin Bank. Він входить в десятку провідних банків Польщі, обслуговує клієнтів з 2004 року. Комфортне банківське обслуговування українців в Польщі Разом з «Идеа банк» Getin Bank реалізують проект «Українці в Польщі». Він передбачає: просте відкриття рахунку та карт (досить пред'явлення закордонного паспорта і довідки про присвоєння індивідуального податкового номера);консультації російською та українською мовами по телефону та електронною поштою;доступ до рахунку через інтернет-банкінг, додаток для мобільного телефону;невисоку комісію за пр…
 • 14/07/2018
  Ні для кого не секрет, що жити в Польщі набагато дешевше, ніж в інших європейських країнах. Доступні ціни на продукти харчування, оренду та розваги, як правило, одна з головних причин, чому люди обрали Польщу своїм будинком. У цій статті буде наведено список витрат на харчування і проживання в Польщі, що становлять вартість життя в Польщі в 2018 році. Оренда житла в Польщі - це одна з найважливіших завдань для іноземця. Квартира в центрі столиці зі всіма зручностями може потягнути на значну суму.Найдорожчим містом традиційно залишається Варшава (на 01.01.18). В середньому оренда студії (kawalerka) буде коштувати в 1400 злотих за місяць оренди, двокімнатна ж обійдеться від 1800 злотих на місяць. Середня вартість середнього розміру квартири у Вроцлаві коштуватиме 2260 злотих в Гданську 1995 злотих , а в Бидгоші 1200 зл…
 • 23/09/2018
  Стан європейської економіки призводить до перетікання польської робочої сили в Європу. Вивільнені робочі місця тут же заповнюються українцями, білорусами, вихідцями з країн СНД. Для залучення іноземців коригується законодавча база. Зміни вносяться також для приведення у відповідність до європейського законодавства. Польський уряд створює умови, щоб залучити і легально працевлаштувати іноземних громадян, які приїжджають сумлінно працювати, прагне запобігти шахрайству та зловживання з обох сторін. Працевлаштування в Польщі Робота в Польщі для українців стає все більш привабливою. Але шукати її як і раніше раціональніше через агентство з працевлаштування в Польщі, що має на це всі дозволи, а також досвід професійної роботи. Посередники в працевлаштуванні за кордоном, які отримали ліцензію, контролюються державою. Компан…
 • 20/06/2018
  Загальна статистика міграції до Польщі Українців, які змушені їхати на заробітки за кордон, Польща приваблює сюди через наступні випадки:1. Польща межує з Україною, значить, дорога буде коштувати дешевше, займе менше часу.2. Польська мова відноситься до слов'янських, дуже схожий з українським. Менше часу і сил необхідно на вивчення. Можна відразу пояснюватися з поляками на побутовому рівні.3. Рівень життя польських громадян вище, в порівнянні з Україною. Наймані працівники отримують за свою працю більше.4. Після приєднання Польщі до ЄС деякі поляки мігрують до країн з більш високою оплатою праці. Але економіка зростає, збільшується потреба в робочій силі. Багато польські працедавці із задоволенням приймають українців на звільнені або новостворені місця. Зараз польські вакансії стають все більш доступними для українців…
 • 08/04/2018
  На жаль, не всі батьки здатні повністю забезпечити своїх дітей. Тому безліч студентів шукає додатковий заробіток у вільний від навчання час. Поїздки студентів в Польщу на заробітки стають більш популярним явищем. Адже в цій країні для них створені максимально сприятливі умови для праці.     З 2015 року в польському законодавстві відбулися суттеві зміни. Згідно з цими змінами, студенти, які навчаються за денною формою навчання та мають візу, можуть працевлаштуватися в Польщі без наявності спеціального запрошення. Також, робота студентів в такому випадку не обмежена в часі.  Існує таке поняття, як «Oświadczenie». По суті, це запрошення на роботу. Дане запрошення - це заява роботодавця, який хоче влаштувати на роботу іноземна особа. За даним документом працювати в сусідній державі можна н…
Відкритий набір на вакансії
Пакувальники продукції на складі
гаряча
"Florentyna"-Чоловіки, жінки, пари-10.20 zł/год на пакування продукції на складі
від2300
Не знайшли відповіді на своє питання?