Причини звільнення у Польщі

За що мене звільнили?

Інколи ми чуємо від кандидатів фразу, що їх просто так звільнили з роботи, без пояснень, бо у координаторів був поганий настрій або інше в подібному дусі. Звісно ж ситуації бувають різні і можна справді потрапити під гарячу руку до когось з лідерів на роботі. Але в більшості випадків вина лежить на самому працівнику. Ми одразу реагуємо на випадки звільнення наших працівників і зібрали список причин за що найчастіше звільняють українців у Польщі.

Почнемо з самого початку. Чому взагалі можуть не прийняти на роботу?

У першу чергу це медичні протипоказання. Поляки дуже серйозно відносяться до системи охорони праці, оскільки недотримання норм може призвести до величезних штрафів для підприємства. Всі працівники перед початком роботи проходять медкомісію, а тому лікар ніколи не підпише дозвіл для роботи у наступних випадках.

 • При роботі з продуктами харчування – це в першу чергу наявність гельмінтів. У цьому випадку працівник одразу стає небезпечний через можливість зараження продуктів харчування. Ніхто ж не зрадіє, якщо вашу улюблену шоколадку буде пакувати заражена людина, правильно :)?
 • Порушення зору, повна чи часткова сліпота. Відсутність ока або його пошкодження. Також порушення зору більше ніж на 20%. Одна справа, коли ви носите окуляри на -3 і бачите в них ідеально, а зовсім інша ситуація при рівні зору -8…-11, тим більше при роботі з дрібними деталями на виробництві.
 • Порушення органів слуху та мовлення. Це ні в якому разі не дискримінація глухонімих людей! Подібні порушення роблять неможливою комунікацію з працівником на підприємстві. І навіть при великому бажанні кандидата працювати – глухонімі люди не приймаються роботодавцем через ризик для здоров’я самого кандидата. Оскільки працівник не зможе попередити про небезпеку і сам не почує попередження. Для осіб з частковим порушенням слуху, може становити небезпека на різноманітних заводах і виробництвах, оскільки рівень шуму може погіршити стан слуху працівника.
 • Язви та запалення, наприклад зубів та інше.
 • Гепатит та його різновиди
 • Ожиріння, яке значно обмежує рухливість кандидата. Відповідно сповільнює темп роботи і може створювати збій в процесі роботи підприємства. Та і самій людині це може дуже негативно впливати на здоров’я.
 • Гіпертонія, підвищений тиск. Краще сходити до лікаря в Україні. Оскільки при верхньому тиску 220 вас взагалі можуть покласти на лікування за власний рахунок. А в Польщі лікування досить дорого коштує.
 • Наявність кардіостимулятора. При роботі з технікою під напругою, або при високому навантаженні ви ризикуєте власним життям.
 • Артрити та артрози суглобів.
 • Ревматизм на пальцях і великих суглобах.
 • Варикозне розширення вен та тромбози. Більшість роботи у Польщі – це робота стояча, а тому краще поберегти своє здоров’я і не навантажувати зайвий раз ноги.
 • Цукровий діабет, оскільки в першу чергу робить неможливою роботу вночі, а більшість підприємств у Польщі працює в 2-3 зміни, в тому числі і нічні
 • Проблеми зі спиною і хребтом можуть принести проблеми і на роботі. Оскільки стояча робота по 8-12 годин на ногах сто відсотків негативно плине на стан спини.
 • Переломи, що суттєво обмежують рухливість кандидата.
 • Інвалідність. Ампутації кінцівок
 • Якщо людина страждає на епілепсію. Навіть якщо це приховати, у майбутньому ця хвороба може проявитися під час процесу роботи, що може спричинити небезпеку як для самого працівника так і для оточення.
 • Розумова відсталість, шизофренія, психічні розлади, оскільки працівник може не контролювати деякі прояви своєї психіки і таким чином становити загрозу для оточення і самого себе. На жаль подібні випадки не рідкість в практиці рекрутерів, оскільки досить важко виявити подібну хворобу без спеціальної освіти, і звичайно, що жоден кандидат добровільно не зізнається у подібному діагнозі.

Якщо ви побачили у цьому списку протипоказання, які присутні у вас і збираєтеся їхати на роботу в Польщу – краще попередьте рекрутера. Найкраще одразу уникнути неприємних ситуацій, ніж вас відправлять додому після проходження медкомісії у роботодавця, а ви витратите гроші на дорогу без шансу працевлаштуватися. Навіть якщо ви приховаєте правду – це може коштувати вам в майбутньому здоров’я і додаткових витрат на лікування.

Якщо ви вже працюєте на підприємстві в Польщі, то радимо утриматися від проявів неадекватної поведінки. Не забувайте, що ви приїхали працювати в чужу країну, зі своїм менталітетом, зі своїми законами і нормами поведінки. Перша порада - поводьте себе виховано та інтелігентно. Не потрібно з першого дня приїзду вказувати що робити представникам роботодавця і влаштовувати скандали. Навіть якщо вас щось не влаштовує – все можна вирішити спокійно. Завжди з більшою охотою йдуть на вирішення проблемної ситуації зі розумною та адекватною людиною, ніж зі скандалістом, від якого всі намагаються як можна скоріше здихатися, щоб лише не дзвонив і не писав. Скандальною поведінкою можна налаштувати проти себе координаторів і в майбутньому можна навіть не розраховувати на допомогу з їх сторони.

Крім того є додатковий список причин, чому звільняють кандидатів:

 • Прогули, не вихід на роботу без поважної причини і без попередження координатора.
 • Невиконання своїх службових обов’язків, невідповідність працівника займаній посаді, невиконання норм виробництва.
 • Порушення правил охорони праці на підприємстві (БХП). В тому числі відмова носити робочий одяг і захисні засоби: окуляри, маски, рукавички, шапочки та інше. Те що вам «не зручно», ще не привід порушувати правила охорони праці підприємства.
 • Порушення правил і норм підприємства. В тому числі користування мобільним телефоном в робочий час, якщо це заборонено правилами. Знімання відео процесу виробництва.
 • Розпиття спиртних та алкогольних напоїв на робочому місці і в робочий час.
 • Поява на роботу в нетверезому стані. На деяких підприємствах вже на вході влаштовують перевірки алкотестером.
 • Хамська і неадекватна поведінка по відношенню до координатора чи лідера. А також скарги на поведінку працівника від інших співробітників.
 • Крадіжки.
 • Бійки і скандали, залякування інших працівників.
 • Неадекватна поведінка на роботі і житлі. Порушення встановленої дисципліни на житлі. Про це завжди попереджують координатори і власники житла.
 • Працівника можуть звільнити, якщо на нього були скарги і заяви в поліцію. Також виписані поліцією штрафи.

Сподіваємося не побачити наших працівників у якомусь з цих списків. Ми завжди намагаємося вирішити питання з несправедливим звільненням безпосередньо з роботодавцем. Але ми безсилі, якщо працівника звільняють через один з вищеперерахованих пунктів.

Компанія Worklife завжди на стороні наших клієнтів. І ми намагаємося робити все можливе, що в наших силах, щоб надати вам достойну роботу у Польщі.

Інші новини
 • 20/05/2018
  Експерти закликають українців влаштовуватися на роботу за кордоном лише через легальних посередників і уважно вивчати трудовий договір, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із нелегальною міграцією (торгівля людьми, шахрайство з умовами роботи і зарплатою). Про це на прес-конференції в УНІАН розповіли експерти: виконавчий директор громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко, координатор міграційних проектів Центру Східних Досліджень (OSW, Варшава) Марта Ярошевич, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Так, Воскобойник повідомив, що, незважаючи на очевидні переваги легального працевлаштування за кордоном, більшість українців все ще використовують послуги нелегальних посередників. «У 2016 році Польща видала 1,3 млн запрошень…
 • 22/08/2017
  Україна - одна з шести країн поза Євросоюзом, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення. Таку угоду Польща має з Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою, Австралією і США. Дана угода про соцзабезпечення гарантує українцям, легально працюючим (застраховані у Фонді соцстрахування Польщі) з 2014 року, право на отримання польської пенсії практично на тих же умовах, що і поляки. Про це пише польська газета Rzeczpospolita. "Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру", - розповів Радослав Мілчарскі з ZUS. Що важливо, будуть підсумовані періоди страхування (легальної роботи) в обох країнах, де працював громадянин України. А розмір пенсії буде визначено пропорційно…
 • 09/07/2018
  Українці працюють вже ледве не в кожній десятій польській фірмі. Роботодавці щоразу більш зацікавлено дивляться у напрямі сходу, бо робочих рук на їхньому ринку починає бракувати. Працевлаштування іноземця повинно бути щоразу простіше, але формальності надалі залишаються найбільшою проблемою підприємців. На сьогодні українців працевлаштовує аж 39% великих підприємств, 21% середніх і 6% малих – так прогнозує  "Barometru Imigracji Zarobkowej", що спрогнозував на замовлення польського агентства працевлаштування Personnel Service. 14 % фірм в найближчий час планує шукати працівників в Україні. Причина? Не вистачає робочих рук на національному ринку Польщі. Свідчить про це навіть 91% підприємств, що працевлаштовують українців, опитаних Конфедерацією Левіатан. В Польщі в 2017 році зареєстровано понад 1,8 мл…
 • 16/10/2018
  З початком безвізового режиму України з ЄС, кількість виїжджаючих за кордон різко збільшилась: хтось їде у відпустку, хтось на роботу, в тому числі у Польщу. Через це рух на польсько-українському кордоні стрімко зростає. За інформацією Gazeta Wyborcza з  січня по серпень 2018 року кордон перетнуло понад 14,3 млн. осіб і 4,1 млн. транспортних засобів. За статистичними оцінками у Польщі на сьогодні знаходиться вже понад мільйон українців. У зв’язку з великою кількістю бажаючих виїхати до Польщі, досить логічно буде припустити, що на кордоні створюються довжелезні черги і затори. Перевірки прикордонниками тривають близько 2-3 годин, у черзі ж прочекати можна навіть до 12 годин. У жовтні прикордонники більш ретельно будуть перевіряти всіх, хто перетинає кордон з Польщею. Це так званий «Італійський страйк…
 • 20/06/2018
  Загальна статистика міграції до Польщі Українців, які змушені їхати на заробітки за кордон, Польща приваблює сюди через наступні випадки:1. Польща межує з Україною, значить, дорога буде коштувати дешевше, займе менше часу.2. Польська мова відноситься до слов'янських, дуже схожий з українським. Менше часу і сил необхідно на вивчення. Можна відразу пояснюватися з поляками на побутовому рівні.3. Рівень життя польських громадян вище, в порівнянні з Україною. Наймані працівники отримують за свою працю більше.4. Після приєднання Польщі до ЄС деякі поляки мігрують до країн з більш високою оплатою праці. Але економіка зростає, збільшується потреба в робочій силі. Багато польські працедавці із задоволенням приймають українців на звільнені або новостворені місця. Зараз польські вакансії стають все більш доступними для українців…
 • 08/03/2018
  Переваги роботи далекобійником в Польщі     Польща є однією з найбільших країн в Європі з вантажоперевезень. Нестача далекобійників на ринку перевищує близько 100 тисяч водіїв. У порівнянні з іншими вакансіями, далекобійник в Польщі є високооплачуваною професією. Водії з України, які влаштовуються дальнобойщиками в сусідній державі, отримують колосальний досвід і хорошу заробітну плату, яка становить зазвичай близько 3500-7000 злотих. Польські компанії дуже активно приймають на роботу українських водіїв. Переваги роботи далекобійником наступні: Затребуваність професії, отже, хороша конкуренція з оплати праці. Роботодавці намагаються залучити водіїв, тому створюють їм максимально комфортні умови праці і гідну оплату.Стабільність і впевненість в майбутньому. Багато водіїв, влаштувавшись в Польщі, зг…
 • 10/09/2018
  Купівля авто б.у в Польщі - це найпростіший шлях вирішення проблеми самостійного пересування. Його вигоди очевидні при зіставленні цін і наявності пропозицій в Польщі і Україні. Але виникає чимало запитань. Як оформляти, якщо покупець - громадянин іншої країни? Які категорії мігрантів мають право купити машину в Польщі Купити авто може будь-який іноземець,що легально перебуває на території Польщі. Наприклад, діюча віза, дозвіл на тимчасове перебування. Дозволяється купити машину в Польщі також в'їхавшим по безвізу. Немає обмежень на розпорядження купленим автомобілем, передачу права володіння родичам в Польщі або Україні. Для цього оформляють дарчу. Отримавши роботу в Польщі, придбати автомобіль набагато простіше. Компанія Ворклайф допоможе оформити візу і отримати гідну роботу. Зарплати в Польщі дозволяють придбат…
 • 16/07/2018
  Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в поточному році на 24,7%, тобто до $ 11,6 млрд. В 2019 році надходження від трудової міграції також будуть зростати. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб під час монетарного брифінгу в Києві. “Ми очікуємо продовження зростання надходжень від трудових мігрантів високими темпами: з $ 9,3 млрд в 2017 році до $ 11,6 млрд в 2018 році і $ 12,2 млрд в 2019 році. Таке зростання буде відбуватися як внаслідок посилення міграційних процесів, так і через зростання заробітної плати в країнах призначення для українських мігрантів”, – сказав він. Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) оцінив приплив грошових переказів в Україну в 2017 році з інших країн на рівні 8…
 • 04/05/2018
  Все більше українців відправляються на роботу за кордон. Чи не зупиняють, на жаль, не обіцяні реформи, ні перерахунок зарплат. Прибутки наші досі досить скромні в порівнянні з Європою. І хоча прийнято вважати, що більшість наших співвітчизників воліють Польщу, втім останнім часом тенденція змінилася. Тепер заробітчани шукають кращого життя в Чехії. Розберемося, за чим їдуть і що чекає насправді Кого візьмуть на роботу? Два роки тому Чехія створила спеціальну програму для українців, рішенням Торгової палати приймають щорічно до п'яти тисяч громадян. Якщо раніше ця центрально європейська країна зазивала тільки висококваліфікованих фахівців, то тепер є можливість отримати легальну вакансію робочим середньої та нижчої кваліфікації.Загалом пропонують до 12000 вакансій: інженерів-будівельників, електротехніків, механіків…
 • 29/11/2017
  Оформлення робочої візи в Польщу Як оформити робочу візу в Польщу? Для легального працевлаштування жителів України, Росії, Білорусі на території Польщі потрібна робоча віза (національна) категорії D-05 про отримання якої ми Вам сьогодні розповімо. Які бувають візи в Польщу? Види віз до Польщі бувають такі:  "Аеропортна" (тип "А") - дає право перебувати в межах транзитної території аеропорту (тобто без права виходу за її межі) "Транзитна" (тип "В") - дає право транзитного проїзду по території країни (тільки до 5 днів)  "Шенген" (тип "C") - дає право перебувати в країні видала візу протягом певного терміну, а також з такою візою можна здійснювати поїздки по всій території шенгенської зони • "Національна" (тип "D") - довгострокова віза, що дає право перебувати тільки на території країни видала так…
 • 23/02/2018
  Людей, які збираються за кордон, цікавить, що брати з собою в Польщу. Розглянемо, відповідно до законодавства Польщі, які товари можна взяти з собою, а також найактуальніші питання щодо того, що потрібно брати з собою в цю країну. Документи Найголовніше, без чого, подальше перетин кордону неможливо, це - документи. Які документи брати до Польщі цікавить кожного, хто планує поїздку. Збираючись в сусідню державу, беріть з собою: паспорт з візою, яка діє на даний момент, запрошення і страховку. Також, не забудьте, квитки на транспортний засіб, на якому ви збираєтеся перетинати кордон. Грошові кошти Перед тим, як ознайомитися з тим, що можна провозити через кордон, необхідно знати, що митна служба країни наділена правом перевірки пасажира, його багажу і транспортного засобу. Якщо ви не знаєте, скільки грошей брати з со…
 • 07/08/2018
  Як не загубитися у Польщі? Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу. З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим. Правда авто…
Відкритий набір на вакансії
Комплектувальники меблів для навчальних закладів
гаряча
"Bakpol" - Чоловіки - 2300 - 2900 zl / міс.на збірку меблів для навчальних закладів
від2800zl
Не знайшли відповіді на своє питання?