ПЕРЕТИН КОРДОНУ З ДИТИНОЮ. Основні правила.

Подорож з дітьми - це завжди в два рази більше клопотів, а коли ця подорож за кордон - це втричі складніше. До загального хаосу додаються документи, котрі варто підготувати завчасно. Надаємо вам основну інформацію нижче.

ДИТИНА ПОДОРОЖУЄ З ОБОМА БАТЬКАМИ
Документи:

 • закордонний біометричний паспорт
 • свідоцтва про народження дитини (оригінал)
 • свідоцтво про одруження (якщо у батьків різні прізвища)

Біометричний паспорт для дитини в Україні можна оформити відразу після її народження. Але документ, виданий до 16 років, буде дійсний тільки 4 роки. 

Щоб не виникло проблем з підтвердженням батьківства, ви повинні мати оригінал свідоцтва про народження дитини, якщо у батьків різні прізвища то ще й - свідоцтво про одруження.

Якщо дитина вписана у закордонний паспорт одного з батьків, її можуть пропустити без особистого. Але паспорт має бути дійсним та при цьому знадобиться віза для себе і для дитини.

Згідно із законодавством, неповнолітньому можна перетинати кордон, коли він має дипломатичний чи службовий паспорт (його видають дітям дипломатів та службовців, які виїздять за кордон у відрядження).

ДИТИНА ПОДОРОЖУЄ З ОДНИМ ІЗ БАТЬКІВ
Документи:

 • закордонний біометричний паспорт дитини
 • свідоцтво про народження
 • нотаріально завірений дозвіл другого з батьків (на виїзд за кордон з переліком країн та часу перебування в них)

Якщо батьки розлучені, наявність документів залежить від запланованого терміну подорожі. Якщо менше місяця - потрібно мати ухвалу суду або органів опіки, яка засвідчує проживання дитини з вами та документи, які підтверджують мету виїзду (лікування, участь у олімпіаді, табір тощо).

 • Рекомендований лист потрібний для того, щоб повідомити одного з батьків про мету подорожі, часу та країни. 
 • Дозвіл батька/матері, який проживає з дитиною - якщо батьки проживають окремо. 
 • Якщо подорож триває більше місяця - документ, який дає згоду на перебування в іншій країні другого з батьків.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Дозвіл іншого з батьків ОБОВ’ЯЗКОВО має бути посвідчений нотаріусом! Якщо колишній член родини не дає згоди, можна звернутися до суду.

КОЛИ НЕ ПОТРІБНО ЗГОДИ ІНШОГО З БАТЬКІВ
Законодавством передбачено різні випадки, коли НЕ потрібно дозволу одного з батьків, навіть якщо ви розлучені і плануєте подорожувати з дитиною більше місяця. 
Згода НЕ потрібна, коли один з батьків:

 • не сплачує аліменти протягом чотирьох місяців
 • не платить аліменти протягом трьох місяців, а дитина тяжко хвора або має інвалідність
 • є іноземцем
 • є особою без громадянства

БЕЗ нотаріуса можна обійтись і коли:

 • ви одиначка та маєте відповідну довідку
 • у закордонному паспорті дитини записано про прибуття на постійне місце проживання за кордон або є відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичній установі України за кордоном
 • є свідоцтво про смерть одного з батьків
 • є рішення суду про позбавлення прав одного з батьків
 • є рішення суду про визнання безвісно відсутнім чи недієздатним одного з батьків

ПОДОРОЖ БЕЗ БАТЬКІВ НЕПОВНОЛІТНЬОГО.
ДО 16 РОКІВ ДИТИНА НЕ МАЄ ПРАВА ПОДОРОЖУВАТИ ЗА КОРДОН САМА!
Її повинні супроводжувати або батьки або уповноважена батьками особа із згодою обох батьків, яка містить інформацію: куди їде дитина, на який період. Також він має бути підтверджений у нотаріуса.

Після 16-ти років, дитина може подорожувати сама при наявності закордонного біометричного паспорта.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Для успішного перетину кордону, необхідно мати при собі мінімальну суму коштів (за нормами європейського законодавства). Якщо ви їдете в Польщу, у вас повинно бути 75 злотих на день, але не менше 300 злотих.

При виїзді за кордон автомобілем з дитиною до двох років, ви маєте право перетинати кордон без черги. Але остаточне рішення приймає прикордонна служба на місці в залежності від ситуації.

Якщо ви вирішили подорожувати з дітьми, пам’ятайте про основні правила перетину кордону з ними та підготуйтесь заздалегідь.

Бажаємо вам приємних подорожей та нових вражень!

Інші новини
 • 29/10/2018
  Багато років Work Life допомагає українцям, які виїжджають на роботу в Польщу. Польські роботодавці, намагаючись залучити перспективних працівників, забезпечують гідну оплату, хороші умови проживання та праці. Особливо охоче надають безкоштовні вакансії для сімейних пар. На яку роботу в Польщі беруть сімейні пари Сімейним парам пропонують вакансії в легкій промисловості, дрібному і великому виробництві, будівництві, торгівлі. Конкретні вакансії залежать від специфіки, сфери діяльності підприємства, а також кваліфікації сімейної пари. Наприклад, приймаючи на роботу зварювальника або різноробочого на будівництво, дружині можуть запропонувати вакансію маляра. У магазині можлива робота чоловіка водієм, дружини продавцем. Завжди потрібні кваліфіковані робочі: швачки, водії, токарі, фрезерувальники, зварники, будівельники.…
 • 26/03/2019
  На сайті ZUS з’явилась інформація про те, що іноземцям з Картою поляка, яких польська фірма відправляє у відрядження за кордон, стане легше оформити обов’язкову довідку “А1”. Власникам Карти поляка, які не є громадянами країн Євросоюзу, для отримання довідки “А1” достатньо буде надати три документи: копію візи D18 (яка видається на підставі Карти поляка) копію самої Карти поляка сертифікат податкового резидента Польщі (CFR-1)   Примітка. Довідка “А1” - документ працівника, якого польська фірма відправляє у відрядження за кордон. Вона є підтвердженням того, що працівник підлягає соціальному страхуванню на території Польщі, а також, що в Польщі сплачуються внески на його соціальне страхування.  Оформляється довідка “А1” в ZUS за місцем…
 • 17/04/2019
  Польський супермаркет відправлятиме посилки в Україну Польський національний оператор поштового зв’язку Poczta Polska та мережа супермаркетів Żabka планують запустити послугу відправки посилки в Україну вже в цьому році. Послуга доставки посилок в Польщі через дану мережу вже не нова, адже багато громадян користуються цією послугою. З 2017 року поляки можуть забирати свої посилки у 5600 магазинах Żabka, і в 7500 пунктах Poczta Polska. Так як керівництво бачить потенціал в українському клієнті, вони націлені розширювати свої масштаби. Примітка. З 2012 року Żabka є поштовим оператором і всі магазини мережі мають статус поштового відділення.  
 • 15/08/2017
  В останні роки збільшилася кількість заробітчан з великих міст, їде все більше молодих, і 71% хочуть залишитися жити в Польщі. Їх зарплата в Польщі в 2 рази більша за українську 95% трудових мігрантів в Польщі - українці Для того щоб заробітчанин міг почати працювати офіційно, роботодавцю необхідно зареєструвати декларацію про бажання працевлаштувати іноземця. Цей документ дає право працювати в Польщі на період до 6 місяців. Таких декларацій за 2016 рік було зареєстровано 1,3 млн. Майже всі, хто поїхав до Польщі, хочуть залишитися там жити  З тих, хто отримав в 2016 році дозвіл на тимчасове проживання, 71% виявили бажання залишитися в Польщі назавжди. Кількість виданих дозволів на проживання зростає з 2013 року. З 2014 року на заробітки в Польщу їде більше чоловіків До 2013 року серед українських мігрантів д…
 • 21/01/2019
  На сьогоднішній день Польща все ще залишається найпопулярнішою країною для українських заробітчан. Робота в Польщі 2019 передбачає певні зміни, зокрема, виросла мінімальна ставка. Які вакансії пропонують польські роботодавці, та на скільки збільшилась мінімальна ставка і середня зарплата, читайте нижче. Популярні вакансії в Польщі для чоловіків, жінок та сімейних пар. Для того, щоб вам легше було орієнтуватись у затребуваних вакансіях, ми підготували для вас ТОП вакансії. Робота для чоловіків. Найбільше в Польщі не вистачає спеціалістів у різних галузях та різноробочих. Наприклад, робота шліфувальником робота водія на складі карщики помічник коваля фізичний працівник робота слюсарем робота зварювальником та інші Робота для жінок. Найпопулярніша вакансія для жінок - пакування печива та на склади одягу.…
 • 14/07/2017
  Нові візові центри Консульства Польщі. З 18 липня 2017 року року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Запоріжжі, який буде приймати заявників від 26 липня 2017 року. ППВА у м. Запоріжжя прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей (на Національну візу до Польщі), а також таких заявників, що можуть надати офіційне підтвердження працевлаштування або навчання на цій території (на візу Шенген до Польщі).     Починаючи із 17 липня 2017 року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Херсоні та Кропивницькому, які будуть приймати заявників від 24 липня 2017 року. ППВА у м. Кропивницький прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Київської, Черкаської,…
 • 10/04/2019
  До 22 квітня Мережа магазинів Biedronka буде продавати лімітовану колекцію взуття бренда Loft 37 Handmade shoes. Перша така ж акція проводилась в 2016 році і тоді взуття розкупили за кілька годин. Що ж, встигніть придбати необхідне. З 8 по 22 квітня у мережі 2300 магазинів Biedronka можна знайти: балетки, оксфорди та лорди у різних кольорах. Розміри - 36-41. Ціна за пару - від 60 злотих. Крім цього, можна буде придбати різні аксесуари: брелки, сумки, шкарпетки тощо. Ціна - 14.99 злотих. Компанії заявляють, що співпраця допомагає більшості купувати новинки за доступною ціною.   Бажаємо вам удачі та нових покупок!  
 • 18/03/2019
  Euronet - найбільша польська мережа банкоматів, їй належить третина всіх банкоматів в Польщі. Відтепер можна скористатись послугами українською мовою. Наразі в банкоматах є чотири мови - польська, англійська, німецька та українська.Як вважають представники компанії, використання української мови в банкоматах допоможе українцям, які приїхали на заробітки або навчання в Польщу, отримати або внести кошти до банку. Польща вже давно почала використовувати українську мову. Ще більша популяризація української мови спричиняє популяризації послуг та залучення представників найбільшої національної меншини в країні. Наприклад, деякі банки наймають українців для роботи у своїх філіях, деякі сайти починають адаптуватись під українців та перекладають його на іншу мову. 
 • 23/03/2018
  Інтерес до українців у польських роботодавців    На ринку праці в Польщі з кожним днем ​​все більше і більше зростає інтерес роботодавців до українських робітників. Золоті руки наших співвітчизників дозволяють отримати хороший результат в будь-якій сфері роботи, тому і не дивний такий попит на українських заробітчан. Найбільше пропонуються вакансії для приїжджаючих працівників з нашої держави. Це стосується сільськогосподарської галузі, будівельного сектора, промислової сфери, а також користуються популярністю водії різних категорій. Польські фірми дуже зацікавлені в роботі українців. Це пов'язано з тим, що в сусідній країні недостатньо кадрів, адже місцеві жителі масово їдуть на заробітки в країни Європи. Більш того, робота в Польщі наших заробітчан позитивно впливає на економіку цієї держави. Покращен…
 • 28/03/2019
  На сьогоднішній день українці можуть вільно відкривати рахунки у більшості польських банків. Але одні вимагають тільки паспорт, іншим потрібна карта побиту та номер PESEL. Ми надаємо вам основну інформацію про умови відкриття рахунків в польських банках для українців.   ДОКУМЕНТИ Найбільш лояльними до клієнтів з України є такі банки, як PKO Bank Polski, Alior Bank, mBank, Millenium Bank, Bank BGŻ та Getin Bank. Нагадуємо вам, що обираючи працевлаштування від компанії Work Life, ви отримуєте повний супровід з україномовним координатором в банку Getin Bank для відкриття рахунку. Які документи потрібно мати: (в залежності від обраного банку) Millennium Bank - закордонний паспорт, польська адреса, можуть попросити український ідентифікаційний номер. BGŻ BNP Paribas - паспорт та документ, що підтверджує місце р…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 16/09/2018
  Міграційне і трудове законодавство Польщі дозволяє офіційно працевлаштуватися громадянам інших держав. Польські роботодавці цінують відповідальність і працьовитість українців, часто вважають за краще їх брати на роботу в Польщі на вакансії, що звільнилися. Українців приваблює гідна оплата та умови праці в Польщі, нові можливості для розвитку і поліпшення якості життя. Близьке розташування цієї країни і спорідненість мов теж грають не останню роль при ухваленні рішення шукати відповідні вакансії для роботи в Польщі. Як знайти вакансії для роботи в Польщі Компанія Work Life протягом декількох років професійно займається пошуком вакансій в Польщі для українців. Маючи досвід і довгострокові ділові відносини з кращими роботодавцями Польщі, Work Life безкоштовно підбирає роботу для жінок і чоловіків різного віку, сімейних…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення офісних металевих меблів.
гаряча
Працівник продукції, маляр порошкового фарбування. Підготовка шафи до фарбування, порошкове фарбування, монтаж шаф зі складових частин, завантаження готової продукції.
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?