ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ЗАРОБІТЧАН: як розпізнати рекрутера - шахрая і не стати жертвою аферистів

Щоб не потрапити на гачок недобросовісного посередника, звіряйте:

 • Дані в ліцензії та договорі; 
 • Порівняйте зарплату місцевого населення; 
 • Не погоджуйтеся на оформлення на роботу по туристичної візи.

Оформлюють візу в одну країну, а роботу знаходять в другій

В одні країни ЄС трудові візи оформлюються легше і швидше, в інші – довше і важче. Бажаючи заощадити час і гроші, наші громадяни погоджуються на таку схему: їм відкриває підставна фірма робочу візу в одну країну, наприклад в Польщу, але, їдучи туди транзитом через Чехію, заробітчанин в Чехії залишається працювати.

Ця схема була дієва до недавніх терактів в Європі. Зараз на всіх автовокзалах чергують патрулі прикордонної служби, які у всіх іноземців перевіряють документи і не допускають появи нелегалів. Тому, заплативши за таку схему, ви не тільки позбудетеся грошей, але й заробите депортацію із забороною на в’їзд до країн ЄС терміном від шести місяців до п’яти років!

Пропонують оформити туристичну, а не робочу візу

Бажаючи швидше відправитися на заробітки, багато людей піддаються на спокусу поїхати за кордон за туристичною візою (оформлення таких документів швидше і дешевше). Посередник в свою чергу обіцяє, що після проходження випробувального терміну, роботодавець сам переоформить турвізу на робочу. Знайте, що робоча віза оформлюється тільки на підставі запрошення на роботу і тільки в консульському відділі посольства країни, куди збирається їхати найманий робітник.

Працюючи по туристичній віз або по біометрії, людина стає нелегалом, а роботодавець, наймаючи таких людей, не платить податки і всіляко обмежує права заробітчан: може недоплачувати або підвищувати обсяги робіт, знаючи, що довести цей факт буде неможливо, – інтереси нелегалів складно захистити.

Обіцяють зарплату вище, ніж середня по країні для своїх громадян

Обіцяючи заробітчанам зарплату більше, ніж отримують за аналогічну роботу місцеві жителі, посередник свідомо обманює клієнта. Щоб зрозуміти реальність оголошення і не розраховувати на золоті гори, самі подивіться ринок зарплат по країні куди плануіте поіхати .Якщо виявилося, що корінним жителям платять одну зарплату, а вам обіцяють за ті ж самі роботи на кілька сот євро вище, це явна ознака шахрайства. Підписання договору з таким посередником загрожує двома варіантами подальшого розвитку подій. 

 • Перший – відпрацювавши місяць, ви не отримаєте обіцяних грошей в повному розмірі. 
 • Другий – за обіцяну суму вам доведеться працювати понад норму і коло ваших обов’язків збільшиться в рази порівняно з тими, на які ви погоджувалися.

Вартість послуг за пошук роботи і відкріття робочей візи значно нижче ринкової

Обчислити фірми-одноденки легко за заниженою вартістю послуг. Наприклад, розцінки легальної фірми на працевлаштування (відкриття візи) в середньому такі: 

 • в Польщі – 50 - 150 євро; 
 • в Чехії і Угорщини – 200 -300 євро;
 • Німеччині, Франції або Англії – 500-1000 євро. 

Шахраї встановлюють ціну на багато меньшу від ринковоі тим самим беруть гроші і зникають, але навіть як все збігаеться і Ви готові ризикнути то не робить веліких предоплат!

Але навіть якщо вартість послуг збігається з середньоринковою, перестрахуйтеся і замість оплати за послуги готівкою переведіть гроші на розрахунковий рахунок. Так у вас буде на руках виписка з банку про те, що оплата була проведена. І в разі якщо недобросовісний посередник порушить якісь пункти договору або зовсім пропаде після отримання грошей, з таким чеком ви зможете звернутися в суд, щоб повернути вкрадену суму.

Відрізняється адреса в ліцензії та договорі

Адреса фірми-посередника повинна збігатися в ліцензії, виданої Міністерством соціальної політики, і в договорі, який ви укладаєте. Шахраї часто реєструють свої компанії під такими ж назвами, що і легальні фірми, але на схожі адреси. Наприклад, ліцензія видана на фірму в Черкасах, а липова фірма зареєстрована за такою ж адресою, але в Чернігові.

Є ще один спосіб перевірити компанію – знайти її в списку ліцензованих на сайті Мінсоцполітики. На сьогоднішній день існує 1114 компаній, що мають право офіційно працевлаштовувати українців за кордоном. Якщо вашого посередника в цьому списку немає, краще відмовтеся від його допомоги, адже велика ймовірність того, що ви залишитеся і без роботи, і без грошей.

Наші рекомендації

1.На сам перед перевірити ліцензію фірми посередника, якщо її не має то фірма не може вести прозоре оформлення документів та наймати чи відправляти Вас працювати

 

2.Перед оплатою будь-яких послуг перевірте чи є менеджер працівником данної компанії (у кожної компанії є їх офіційний сайт та зворотній зв'язок з клієнтом, це ВИМОГИ МСП Украіни яка контролює агентства)

 

3.Запамятайте робота по біометріі та туристичній візі не є легальною, не погоджуйтесь на таку роботу якщо ви не впевненні або перший раз працюєте з фірмою по працевлаштуванню за кордон.

 

4.Психологічний фактор – якщо вас підганяють, обіцяють дуже гарні умови, не враховують будь-яку інформацію про вас, та не можуть чітко розказати о роботі – не співпрацюйте з такими агентствами чи фізичними особами по працевлаштуванню.

 

Наша компанія цінує кожного свого клієнта, ми стаємо ближче до Вас. Якщо Вам стало щось не зрозуміло в процесі спілкування з нашим менеджером, або ви хочете перевірити будь-яку інформацію про нас то для Вас відкрита безкоштовна гаряча лінія підтримки клієнтів компанії «WorkLife» за номером - 0800 33 45 67

 

Інші новини
 • 01/02/2018
  Робота в Польщі: що потрібно знати Багатьох співгромадян робота в Європі приваблює високими заробітками, рівнем життя, можливістю побувати в нових місцях. Польща - в пріоритеті у українців з кількох причин: • близьке географічне розташування; • проста і доступна за ціною процедура оформлення робочої візи; • велика кількість вакансій; • високі зарплати; • легкість польської мови для розуміння і вивчення (хоча можна працювати і без знання мови).  Збираючись в сусідню європейську країну на заробітки, потрібно знати два головних аспекти.Оформлення робочої візи Безвізовий режим, який став доступним українцям з минулого року, не поширюється на тих, кого цікавить працевлаштування в Польщі. Бажаючим добре заробити, необхідно оформити візу «D-05» вона ж «А-05» -…
 • 04/09/2018
  Осінь відкриває для жінок України нові перспективи заробітку і розвитку в Польщі. З усіх європейських країн лише поляки дозволяють працювати українцям, які в'їхали по біометричного паспорту без отримання робочої візи. З початку поточного року в польське законодавство в черговий раз внесено зміни, передумови, що спрощують легальне отримання роботи в Польщі громадянам шести держав-нечленів Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони. Які є вакансії для жінок в Польщі Work Life готова допомогти отримати роботу в Польщі для жінок 2018. Директор компанії Володимир Ольоненко розповів про найбільш затребувані, популярні вакансії для жінок в Польщі. Ми пропонуємо вакансії для сімейних пар, жінок. Актуальними є вакансії: монтажник динаміків, пакувальники печива, посуду, текстилю, контролери якості, працівники на виробництво…
 • 07/06/2018
  ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) - розшифровується, як «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування. ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати: пенсій для польських пенсіонерів; пенсій по інвалідності; посібників для тих, хто втратив батька; допомоги по вагітності, а так само в ряд інших випадків. У ZUS платяться так звані внески до фонду охорони здоров'я - składki zdrowotne. Сплачуючи ці внески ви можете користуватися послугами NFZ - національне медичне страхування. Обов'язок сплачувати внески ZUS поширюється також на іноземців працевлаштованих в Польщі, проте все залежить від виду договору, який іноземний працівник підписав зі своїм роботодавцем. Частина внесків сплачу…
 • 01/11/2017
  Як перевірити посередника з працевлаштування? Добрий день шановний відвідувач, сьогодні багато українців виїжджають до Польщі на заробітки або на ПМЖ (постійне місце проживання) в 2017 році Польські консульські установи видали понад 1 мільйон національних віз (робочих) D-05 180 \ 360 для жителів України. У майбутньому році прогнозується тільки збільшення виїздів у зв'язку з підвищенням заробітної плати і поліпшенням умов проживання в Польщі. Для отримання роботи в Польщі потрібна відкрита робоча віза, по якій польський роботодавець зможе Вас легально працевлаштувати. НАГАДУЄМО виїзд за біометричними паспортами вважається туристичним і офіційно працевлаштуватися за такими документами не вийде. Отже, для отримання робочої візи і подальшого працевлаштування наші співвітчизники звертаються в компанії з працевлаштування з…
 • 03/12/2018
  Перші працівники-українці в Польщі з'явилися саме в сільському господарстві. Фермери наймали додаткових робочих на сезонні роботи, прополку і збирання врожаю. Вакансії для українців в сільському господарстві Польщі Минуло вже кілька років, сфера діяльності українців значно розширилася, але потреба в працівниках в фермерських господарствах Польщі збереглася. Зараз в сільському господарстві українцям пропонують роботу: 1.     Все також потрібні люди на сезонні роботи: для збору врожаю, прополки, сінокосу. Головний критерій відбору для цієї категорії працівників - гарне здоров'я, задовільна фізична форма. Від претендентів не вимагають знання польської мови, освіти, досвіду роботи. Ці вакансії відмінно підходять студентам як підробіток на час канікул. Людям середнього віку - це хороший старт на час в…
 • 17/12/2018
  УВАГА! Важлива інформація щодо медичного страхування!   У зв’язку із змінами в законодавстві медичного страхування подорожуючих, повідомляємо вам про новий перелік страхових фірм, поліси яких відповідають вимогам, зазначеними у Законі про іноземців: ПЗУ Україна ПРОВІДНА ГАРДІАН ЕТАЛОН КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП ЄВРОПЕЙСЬКЕ ТУРИСТИЧНЕ СТРАХУВАННЯ Спираючись на дану ситуацію, щоб забезпечити комфортний перетин кордону наших клієнтів, компанія #worklife_роботавпольщі також змінила страхового партнера. Наразі, ми працюємо з компанією Європейське Туристичне Страхування, яка входить в список акредитованих. В подальшому, плануємо співпрацювати з компанією ПЗУ Україна.   Більше інформації дивіться в посиланні: https://bit.ly/2R0y2GX
 • 09/11/2018
  Польський ринок праці зазнає змін. Членство країни в Євросоюзі розширює можливості поляків для реалізації власного потенціалу. Незважаючи на швидке економічне зростання, Польща все-таки відстає в розвитку від західних держав. Польські громадяни масово знаходять застосування своїм здібностям в більш успішних економіках Заходу. Виїжджають представники практично всіх професій, в тому числі і не мають конкретної спеціальності. Легальна робота в Польщі для українців без досвіду роботи Вивільнені робочі місця в Польщі заповнюють трудові мігранти з України, Білорусії, Росії. Потрібні не тільки грамотні фахівці, а й різноробочі. Багато вакансій, де не важлива досвід роботи і володіння професією. З агентством Work Life знайти роботу в Польщі набагато простіше і безпечніше. Компанія надає безкоштовні вакансії різноробочих від…
 • 16/09/2018
  Міграційне і трудове законодавство Польщі дозволяє офіційно працевлаштуватися громадянам інших держав. Польські роботодавці цінують відповідальність і працьовитість українців, часто вважають за краще їх брати на роботу в Польщі на вакансії, що звільнилися. Українців приваблює гідна оплата та умови праці в Польщі, нові можливості для розвитку і поліпшення якості життя. Близьке розташування цієї країни і спорідненість мов теж грають не останню роль при ухваленні рішення шукати відповідні вакансії для роботи в Польщі. Як знайти вакансії для роботи в Польщі Компанія Work Life протягом декількох років професійно займається пошуком вакансій в Польщі для українців. Маючи досвід і довгострокові ділові відносини з кращими роботодавцями Польщі, Work Life безкоштовно підбирає роботу для жінок і чоловіків різного віку, сімейних…
 • 20/06/2018
  Загальна статистика міграції до Польщі Українців, які змушені їхати на заробітки за кордон, Польща приваблює сюди через наступні випадки:1. Польща межує з Україною, значить, дорога буде коштувати дешевше, займе менше часу.2. Польська мова відноситься до слов'янських, дуже схожий з українським. Менше часу і сил необхідно на вивчення. Можна відразу пояснюватися з поляками на побутовому рівні.3. Рівень життя польських громадян вище, в порівнянні з Україною. Наймані працівники отримують за свою працю більше.4. Після приєднання Польщі до ЄС деякі поляки мігрують до країн з більш високою оплатою праці. Але економіка зростає, збільшується потреба в робочій силі. Багато польські працедавці із задоволенням приймають українців на звільнені або новостворені місця. Зараз польські вакансії стають все більш доступними для українців…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 31/01/2018
  Робота в Польщі       У нас гідна і високооплачувана робота в Польщі. Переваги роботи в Польщі    Робота в Польщі - популярний заробіток серед українців, який дозволяє отримати хороший дохід. Наші працівники відмінно зарекомендували себе в цій країні, як працьовиті, уважні, відповідальні і грамотні співробітники. За роботу, яка не вимагає спеціальних навичок, нашим співвітчизникам пропонують від 800 до 1700 доларів.   Оскільки в сусідній з нами країні рівень життя набагато вище, працевлаштування в Польщі, привертає українців. Переваги очевидні:   Висока оплата праці. Відмінні умови для роботи. Низька вартість робочої візи в Польщу. Стабільність в соціальній сфері держави. Ефективна дія трудового законодавства, захист прав та інтересів працівників. Близька відс…
 • 07/08/2018
  Як не загубитися у Польщі? Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу. З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим. Правда авто…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення офісних металевих меблів.
гаряча
Працівник продукції, маляр порошкового фарбування. Підготовка шафи до фарбування, порошкове фарбування, монтаж шаф зі складових частин, завантаження готової продукції.
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?