Як не загубитися в Польщі?

Як не загубитися у Польщі?

Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу.

З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим.

Правда автобусні перевезення мають і свої недоліки. Зі збільшенням потоку заробітчан до Польщі і інших західних країн, все частіше виникають черги на кордонах. Інколи можна чекати навіть до 10 годин. На це радимо звернути увагу при купівлі квитків. Якщо вас чекають на якусь певну годину – візьміть квитки з запасом часу. Краще приїхати раніше і почекати, ніж запізнюватися і нервуватися в дорозі.

Альтернативою автобусним перевезенням є залізниця. На даний момент Укрзалізниця пропонує своїм пасажирам рейси у Варшаву, Перемишль, Хельм, Краків та інші міста Польщі. Більшість з цих потягів виїжджає зі Львову або Києва. Хоча нещодавно Укрзалізниця запустила новий маршрут: Одеса – Перемишль. Квитки на ці рейси можна придбати в касах на вокзалах. Для тих, хто вже звик користуватися додатками на смартфонах або електронними квитками, на сайті booking.uz.gov.ua є можливість придбати електронні квитки на рейс Київ-Львів-Перемишль. Ціни на квитки залежать від курсу євро на день продажу квитка. Але вже з Перемишля доведеться добиратися самостійно.

Якщо з українським транспортом все більш менш зрозуміло, то давайте поговоримо про транспорт у Польщі, адже саме туди відправляється найбільший потік заробітчан з території України. Агенція працевлаштування «WorkLife» підготувала для вас невеликий список порад, як не загубитися у Польщі.

Ще до виїзду в Польщу у першу чергу подбайте про карти. Завантажте на свій смартфон оффлайн-карту того міста, де будете проживати і працювати, також радимо завантажити карту проміжних регіонів у своєму маршруті (на всякий випадок). Оффлайн-карта - це чудовий вихід, коли ви знаходитеся в чужій країні, без інтернету і знайти поблизу Wi-Fi у даний момент часу досить складно. На думку автора найкраще зі своїми задачами справляється звичайний GoogleMaps. Також варто звернути увагу на мобільний додаток Maps.Me, який чудово працює в умовах відсутності інтернету і має в своїй пам’яті велику кількість пішохідних маршрутів і можливість ставити свої власні мітки на карті.

Також незамінними стануть і інші мобільні додатки, якими ми з вами поділимося. Транспортна система у Польщі дуже розвинена і практично повністю інтегрована в інтернет версії і програми. Тому там питання «Як доїхати?» практично не повстає.

Найкращим помічником у міжміських поїздках стане сайт www.e-podroznik.pl, а також його мобільна версія, яку можна легко скачати на PlayMarket. Сайт має окрім польської і англійської версії, також російську і українську мови, що не може не радувати українських заробітчан і туристів.

Як це працює? У відповідні віконечка вводите адресу, зупинку або місто відправки і кінцевої точки маршруту, вказуєте необхідну дату, у разі потреби – час від’їзду, і натискаєте «Знайти маршрут». Сайт автоматитчно підбере для вас декілька альтернативних варіантів, як дістатися до вашої кінцевої точки маршруту. В обраному маршруті є можливість роздивитися карту, а також сайт пропонує підказки як правильно дістатися до потрібного місця. Відправлення транспорту відбувається точно за розкладом. На більшість транспорту квитки можна купити одразу через сайт або додаток. Головна умова користування додатком – ввімкнений Інтернет.

Недолік – система не сприймає кирилиці, і всі дані потрібно вносити латинськими літерами, але потрібне місто можна легко обрати з випадаючого списку. Також практично немає українських міст, оскільки додаток створений в основному для користування на території Польщі.

 

Якщо вам до душі подорожі залізницею, то поляки пропонують свій аналог нашій Укрзалізниці. Організація залізничних перевезень у Польщі дуже відрізняється від українських. Ціни також досить високі, як для пересічного українця, який приїхав в пошуках роботи. Не зважаючи на високий рівень технічного забезпечення, будьте готові до того, що ваш потяг може запізнитися на кілька годин. Що приємно радує – більшість білетів мають так звані «відкриті» дати. Якщо ваш потяг затримують – вам обміняють квиток на новий на інший час і в основному без доплат. Для тих, хто обирає залізницю, ми радимо також скористатися мобільною програмою. Ви можете скачати собі в PlayMarket додаток ICMobileNavigator або зайти на сайт www.intercity.pl.

Як це працює? У відповідному віконечку вписуєте станції відправлення і прибуття, вказуєте зручний час відправлення і система автоматично перенаправляє вас на сторінку, де ви обираєте варіант відправлення і можете купити квиток. Треба зазначити, що функціонал програми досить обмежений. Приємно радує можливість оплати картою.

Недолік – система не сприймає кирилиці, внести інформацію можна лише латинськими літерами, купівля квитка також відбувається польською або англійською мовами. На деякі рейси не можна купити квитків через сайт або додаток, також не на всі рейси є можливість подивитися ціну квитка. На відміну від українських додатків, можливість обрати місце дуже обмежена.

 

Ще одна дуже корисна програма - jakdojade.pl, яка дослівно перекладається з польської мови – «Як доїду». Програма існує як в версії для браузера, так і у вигляді мобільного додатку на PlayMarket. І це справжня паличка-виручалочка, коли тобі треба доїхати в межах міста в конкретну точку, але крім адреси або зупинки ти нічого не знаєш. Цей додаток працює в більшості великих міст і їх околицях. Мобільний додаток має більш досконалий функціонал, ніж веб-версія цієї програми.

Як це працює? Вказуєте у відповідних віконечках потрібну адресу або обираєте місце на карті, і додаток вираховує найшвидший маршрут від місця вашого знаходження до пункту призначення. Додаток показує номер маршруту, час відправлення автобусу, кількість зупинок, можливі пересадки і час очікування транспорту на зупинках. Також можна роздивитися карту свого маршруту. Місто, у якому ви знаходитеся можна обрати зі списку у налаштуваннях. Головна умова – ввімкнений GPS і Інтернет.

Недолік – додаток є лише польською і англійською мовами, тому потрібно буде пристосуватися і вивчити мову. Також додаток не діє у деяких містах, але можна не хвилюватися, оскільки завжди можна знайти інший додаток або сайт, який буде функціонувати саме в цьому місті.

 

Також в містах на допомогу стануть розклади автобусних і трамвайних маршрутів, які можна знайти на кожній зупинці. Головне знати на яку зупинку потрібно доїхати або ж номер маршруту. У Польщі транспортна система розроблена таким чином, що загубитися практично неможливо.

Ми, як Агенція з працевлавлаштування Work Life, яка щомісяця допомагає знайти гідну роботу за кордоном більше ніж півтисячі громадян не тільки України, але і найближчих сусідів, розуміємо, що дорога до місця роботи викликає найбільше питань у наших клієнтів. Тому намагаємося забезпечити найкращу логістику зі Львова або від нашого офісу у Варшаві до роботодавця.

Інші новини
 • 23/10/2018
  Останні роки все більше українців заробляють на життя за кордоном. Найбільш популярною стала Польща. Це пов'язано збільшеною потребою в робочих руках економіки цієї країни, близьким географічним розташуванням, стабільними взаємовідносинами між державами. Де працюють в Польщі українці Вакансії, які пропонують польські роботодавці, можна розділити на кілька категорій: Сезонні роботи, найчастіше влітку, восени. Вакансії залишаються актуальними від тижня до декількох місяців. Така робота відмінно підходить для студентів. Наприклад, збір врожаю, робота на фермах, м'ясокомбінатах, тепличних господарствах. Робота на будівництвах може бути сезонної або постійної. Потрібні різноробочі, малярі, інженери. На промислові підприємства запрошують зварників, електриків, технологів. У сфері послуг чоловіки працюють офіціантами,…
 • 29/08/2018
  У попередній статті ми розповідали вам про те, що таке PESEL i NIP, яка між ними різниця і для чого їх потрібно отримати. NIP (Numer Identyfikacji Podatkowey) — це податковий ідентифікаційний номер, котрий містить десять знаків і видається через CRP KEP (Centralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników). Обов’язок отримання NIP стосується фізичних осіб, котрі ведуть господарську діяльність, юридичних осіб, платників ПДВ та страхових внесків. Підставою для отримання NIP, служить заява про присвоєння номера. Процедура оформлення залежить від форми правління об’єкта/суб’єкта господарської діяльності: - Фізичні особи, котрі мають намір вести одноосібну господарську діяльність, а також учасники громадських організацій, подають заяву про запис у рамках формуляру CEIDG-1; - П…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 26/09/2018
  Все більше українців їдуть на заробітки до Польщі. Стрімкий розвиток польської економіки веде до гострої нестачі робочих рук. Роботодавці вітають і спільно з урядом заохочують трудову міграцію з України, створюють комфортні умови для роботи і життя. Стимулюють працевлаштування в Польщі сімейних пар, підтримують прагнення працювати постійно. Така політика призводить до того, що багато українських родин працюють і живуть на території Польщі, приїжджаючи на батьківщину на короткий час. Компанія Work Life сприяє легальному працевлаштуванню в Польщі українців. Завдяки багаторічній діяльності в цій галузі, напрацювалися ділові зв'язки з кращими роботодавцями Польщі. Агентство безкоштовно надає вакансії для всіх вікових категорій незалежно від статі, оформляє робочу візу. Всі претенденти, які виїжджають на роботу в Польщу ч…
 • 05/07/2018
  Щоб не потрапити на гачок недобросовісного посередника, звіряйте: Дані в ліцензії та договорі;  Порівняйте зарплату місцевого населення;  Не погоджуйтеся на оформлення на роботу по туристичної візи. Оформлюють візу в одну країну, а роботу знаходять в другій В одні країни ЄС трудові візи оформлюються легше і швидше, в інші – довше і важче. Бажаючи заощадити час і гроші, наші громадяни погоджуються на таку схему: їм відкриває підставна фірма робочу візу в одну країну, наприклад в Польщу, але, їдучи туди транзитом через Чехію, заробітчанин в Чехії залишається працювати. Ця схема була дієва до недавніх терактів в Європі. Зараз на всіх автовокзалах чергують патрулі прикордонної служби, які у всіх іноземців перевіряють документи і не допускають появи нелегалів. Тому, заплативши за таку схе…
 • 01/02/2018
  Робота в Польщі: що потрібно знати Багатьох співгромадян робота в Європі приваблює високими заробітками, рівнем життя, можливістю побувати в нових місцях. Польща - в пріоритеті у українців з кількох причин: • близьке географічне розташування; • проста і доступна за ціною процедура оформлення робочої візи; • велика кількість вакансій; • високі зарплати; • легкість польської мови для розуміння і вивчення (хоча можна працювати і без знання мови).  Збираючись в сусідню європейську країну на заробітки, потрібно знати два головних аспекти.Оформлення робочої візи Безвізовий режим, який став доступним українцям з минулого року, не поширюється на тих, кого цікавить працевлаштування в Польщі. Бажаючим добре заробити, необхідно оформити візу «D-05» вона ж «А-05» -…
 • 15/02/2018
  Здійснення запису в ППВА  Абсолютно кожен житель нашої країни з 2017 року має унікальну можливість записатися в візовий центр Польщі. Умови такого запису дуже зручні і вигідні. Дана процедура економить безліч фінансових коштів і, головне, часу. Процес постановки в чергу в візовий центр дуже простий. Очікування термінової записи займе близько двох тижнів, а тривале очікування не перевищить 30 днів. Відзначимо, що зазначену процедуру можна здійснити і в консульстві країни Польщі. Але, на жаль, туди потрапити практично неможливо. Отже, 99% бажаючих звертаються в спеціальні візові центри. В нашій державі дана процедура користується великою популярністю в зв'язку з тим, що немає необхідності на неї витрачати багато часу для того, щоб отримати візу. Для того щоб отримати довгоочікувану візу, Вам слід надати, передбач…
 • 05/09/2018
  Економічна криза в Україні призводить до закриття багатьох підприємств, залишаючи співробітників без заробітку. Знайти іншу роботу - проблема, тому що через падіння купівельної спроможності споживача всюди скорочуються обсяги продажів і виробництва. Компанія Ворклайф пропонує хороший, а найголовніше легальний, заробіток в сусідній країні. Вакансії для сімейних пар в Польщі Вже довгий час Work Life направляє працівників на провідні польські підприємства різних галузей промисловості і сільського господарства. Всі вакансії для сімейних пар попередньо перевіряються. Компанія співпрацює з великими роботодавцями та фермерами на всій території країни, охоче приймають на роботу сімейні пари з-за кордону на сезонну і постійну роботу. Пакувальників печива, можна без досвіду роботи, чекають на фабриці Delicpol Sp. z o.o., що з…
 • 08/04/2018
  На жаль, не всі батьки здатні повністю забезпечити своїх дітей. Тому безліч студентів шукає додатковий заробіток у вільний від навчання час. Поїздки студентів в Польщу на заробітки стають більш популярним явищем. Адже в цій країні для них створені максимально сприятливі умови для праці.     З 2015 року в польському законодавстві відбулися суттеві зміни. Згідно з цими змінами, студенти, які навчаються за денною формою навчання та мають візу, можуть працевлаштуватися в Польщі без наявності спеціального запрошення. Також, робота студентів в такому випадку не обмежена в часі.  Існує таке поняття, як «Oświadczenie». По суті, це запрошення на роботу. Дане запрошення - це заява роботодавця, який хоче влаштувати на роботу іноземна особа. За даним документом працювати в сусідній державі можна н…
 • 15/08/2017
  В останні роки збільшилася кількість заробітчан з великих міст, їде все більше молодих, і 71% хочуть залишитися жити в Польщі. Їх зарплата в Польщі в 2 рази більша за українську 95% трудових мігрантів в Польщі - українці Для того щоб заробітчанин міг почати працювати офіційно, роботодавцю необхідно зареєструвати декларацію про бажання працевлаштувати іноземця. Цей документ дає право працювати в Польщі на період до 6 місяців. Таких декларацій за 2016 рік було зареєстровано 1,3 млн. Майже всі, хто поїхав до Польщі, хочуть залишитися там жити  З тих, хто отримав в 2016 році дозвіл на тимчасове проживання, 71% виявили бажання залишитися в Польщі назавжди. Кількість виданих дозволів на проживання зростає з 2013 року. З 2014 року на заробітки в Польщу їде більше чоловіків До 2013 року серед українських мігрантів д…
 • 10/05/2018
  В ПОЛЬЩІ У НАШИХ гастарбайтерів З'ЯВИЛИСЯ КОНКУРЕНТИ. Польська влада хоче спростити видачу трудових віз вихідцям з Азії. Зараз найбільше в Польщі працює вихідців з країн СНД і, перш за все, з України. Згідно з офіційними даними в 2017 році в Польщі працювало за трудовими візами (це робота на термін більше 1 року, і вона відрізняється від роботи за заявою, де термін роботи не може перевищувати 6 місяців) 234 тис. Чол. Близько 80% всіх польських трудових віз отримали громадяни України. Але тепер влада Польщі вважають, що потрібно розвивати експорт робочої сили з Азії, перш за все, з Індії, Непалу, Бангладеш. Частково це пов'язано з тим, що на кінець 2017 року Польщі було 170 тис. Трудових вакансій, на які не хотіли йти працювати ні поляки, ні українці. Тому і виникла ідея створити українцям конкуренцію, щоб вони були бі…
 • 27/11/2018
  Введення воєнного стану в 10 областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. Указом передбачено ввести воєнний стан з 9:00 28 листопада 2018 на 30 діб до 9:00 27 грудня 2018 року. Також вводиться спецрежим роботи Укрзалізниці. Однак воєнне положення не вплине на роботу аеропорту “Бориспіль”. Аеропорт продовжить свою роботу у звичному режимі, про що заявила адміністрація аеропорту. Обов’язково будемо інформувати вас з приводу змін у транспортному сполученні та ситуацією на кордоні Україна-Польща після ретельної перевірки на достовірність інформації.   Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться…
Відкритий набір на вакансії
Столяр на виробництво садових виробів
гаряча
Потрібні ЧОЛОВІКИ на виробництво меблів, дерев'яних парканів, альтанок та інших садових виробів з дерева.
від2500zl
Не знайшли відповіді на своє питання?