Іноземці потрібні негайно. Роботодавці з Польщі закликають до зміни законів

Українці працюють вже ледве не в кожній десятій польській фірмі. Роботодавці щоразу більш зацікавлено дивляться у напрямі сходу, бо робочих рук на їхньому ринку починає бракувати. Працевлаштування іноземця повинно бути щоразу простіше, але формальності надалі залишаються найбільшою проблемою підприємців.

На сьогодні українців працевлаштовує аж 39% великих підприємств, 21% середніх і 6% малих – так прогнозує  "Barometru Imigracji Zarobkowej", що спрогнозував на замовлення польського агентства працевлаштування Personnel Service. 14 % фірм в найближчий час планує шукати працівників в Україні. Причина? Не вистачає робочих рук на національному ринку Польщі. Свідчить про це навіть 91% підприємств, що працевлаштовують українців, опитаних Конфедерацією Левіатан.

В Польщі в 2017 році зареєстровано понад 1,8 млн дозволів про намір працевлаштування іноземця. Це на 39% більше, ніж роком раніше. Експерти не мають сумнівів, що в Польщі потрібні працівники з інших країн. Проблема в тому, що роботодавці, які хочуть працевлаштувати іноземців і надалі борються з багатьма проблемами. Головною перешкодою є адміністративні формальності, на що в дослідженнях Personnel Service вказує 37% фірм, які стикаються зі складнощами в рекрутації громадян України.

Недоліки змін

Від початку 2018 року в Польщі прийняті нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Нове розв’язання стосується короткострокової роботи, що виконується громадянами Арменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії, України, які можуть скористатися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

- Звичайно, виграли компанії, які ведуть сезонну діяльності. Від січня вони можуть працевлаштовувати іноземців на дев'ять місяців, а не так, як раніше, на півроку, - розповідає президент Personalne Service Кшиштоф Інглот.

– Бачимо також, що державні органи праці припинили практику випуску «лівих» дозволів. Кращий контроль над поданими заявами означає, що видаються лише дозволи для тих, хто дійсно хоче працювати в Польщі, - додає він. За словами К.Інглота, нові правила, однак, трохи подовжили процедуру перевірки заяв.

Віолета Жуковська - Чапліцька, експерт з питань Права Праці Роботодавців Республіки Польща, звертає увагу, що нові правила це нові процедури, які викликають сумніви інтерпретації і по різному застосовуються в різних Державних органах праці.

- В результаті, вся процедура пов’язана з працевлаштуванням іноземців передбачає більшу бюрократію і триває довше. Є органи, де запізнення доходять до декількох тижнів, хоча згідно з правилами, дозвіл має бути вписаний до реєстру протягом 7 днів, деякі органи виставляють ліміти кількості заяв, які можна подати в один день, стверджує В.Жуковська - Чапліцька.

Більше того, на роботодавців поклали додаткові обов’язки, наприклад мають інформувати органи праці про те, що іноземець приїхав до Польщі або про місце його проживання. Додатково з них стягується оплата за подачу заяви в розмірі 30 zł. За недотримання обов’язків грозить їм штрафи до 30 тис. zł.

- Нові правила нажаль не вирішують всіх попередніх проблем, що пов’язані з працевлаштуванням іноземців, а найбільшими з них була надмірна формалізація процедур і їх хронічність. Здається, що ще більше їх поглибили, - підкреслює Віолета Жуковська - Чапліцька

На думку Роберта Лісіцького, Директору Департаменту Праці, Діалогу і Суспільних Справ Конфедерації Левіатан, зміна впроваджена в січні 2018 року спочатку звичайно ж викликала багато проблем, особливо в справі термінового розгляду заяв роботодавців. Проте ситуація вже покращилася .

– Гарним прикладом є Варшава, де заяви від роботодавців розглядаються в терміні 7 днів, - підкреслює Лісіцький-

Необхідні робочі руки – закон має змінитися

Експерти говорять прямо: польському ринку праці потрібні іноземці. – В даній ситуації, коли маємо рекордно низький рівень безробіття, роботодавцям не вистачає робочих рук, а поляки зазвичай не хочуть виконувати деяку роботу – необхідністю є використання послуг іноземних працівників. Нестача працівників гальмує розвиток фірм, а це загрожує всій економіці, - стверджує Віолета Жуковська-Чапліцька

- Мабуть корисніше було б продовжити термін, впродовж якого українці можуть легально працювати в Польщі, - переконує Кшиштоф Інглот. – Надалі теж нам потрібні стимули, які притягнуть до Польщі родини з України. Ключовим в цій справі є пристосування банківських продуктів, зокрема кредитів та іпотек до можливостей осіб з України. Отримання кредиту на житло напевно було б приманкою для молодих людей, які хочуть приїхати до Польщі, але поки що вони не мають стимулів залишитися у нас. Стосується це теж доступу до освіти для їх дітей.

Зі слів роботодавців Польщі належало б розширити список країн, громадян яких можна працевлаштувати в Польщі на строщених умовах. – Вважаємо, що список цих країн має бути перевірений і пристосований до поточних потреб ринку. Поточний список повинна стати розширеною на ті держави, де зацікавленість працевлаштуванням в Польщі є щораз більше, мова між іншим о Філліпінах, Індії, Непалу чи Бангладеш. З великою надією чекаємо на оголошені урядом зміни, що стосуються впровадження міграційної стратегії, - говорить Віолета Жуковська -Чапліцька

На думку Роберта Лісіцького, головним завданням є підвищення ефективності процедур, що пов’язані з працевлаштуванням іноземців, і їх прозорості.

– Положення в цьому відношенні негативно оцінюються більшістю підприємців, що свідчить про те, що вони складні та часто довготривалі. Належить розглянути можливість провадження так званого мовчазного вирішення справи. Полягає це на тому, що якщо відсутня реакція органу після закінчення окресленого законом терміну, справа визнається вирішеною на користь сторони, яка склала заяву, - пропонує Лісіцький.

З даних Конфедерації Левіатан виникає, що на сьогодні на отримання рішення в справі дозволу на роботу, підприємці чекають кілька місяців.

Уряд під тиском ринку

Зміни, які набрали чинності в 2018 року, не єдині. Уряд працює над черговими правилами, що мають достосувати ринок праці до нових викликів.

Міністерство Праці приготувало список з 197 професій, які мають бути звільнені від , так званого, тесту ринку праці, що має скоротити час очікування на можливість працевлаштування. Регулювання в цій справі моє набрати чинності з 1 липня 2018 року.

Згідно інформації «Dziennika Gazety Prawnej» добігають також кінця переговори між департаментами Праці, Внутрішніх Справ та Інвестицій і Розвитку, що стосуються імміграційної стратегії. Дозволи на роботу мають бути видавані на 5 років, а наприклад філіппінці і в’єтнамці взагалі не будуть їх потребувати. Уряд планує також продовжити можливість праці на підставі дозволу.

Інші новини
 • 20/08/2018
  Для тих, хто планує їхати жити, працювати, а головне легально заробляти у Польщі, не зайвим буде дізнатися особливості податкового законодавства країни. Ми вирішили трохи допомогти нашим клієнтам розібратися в деяких основних поняттях. У Польщі існує кілька податкових ідентифікаторів для фізичних осіб – це PESEL і NIP. Для того, щоб сплачувати в Польщі податки і заповнити декларацію, потрібно мати один з них. PESEL – це унікальний номер платника податків, який складається з 11 цифр, в якому зашифрована певна інформація. Перші дві цифри – рік народження, наступні чотири – місяць і день народження, передостання цифра це стать, а остання – контрольне число. Є аналогом звичайного ІПН в Україні, але головною відмінністю є те, що номер віртуальний і знаходиться в реєстрі і електронних архівах…
 • 21/03/2019
  Дослідження Компанія Havas Media Group провела дослідження щодо ставлення польської сторони до громадян України. Результати дослідження були опубліковані на польському порталі Portalspozywczy.pl Дослідження показало, що до українців добре ставиться кожен другий опитаний - 52%. Це переважно жителі великих міст та люди від 55 років - 63,3% та 62,5% відповідно. 12% - негативно налаштовані щодо українців (це молодь до 34 років, а особливо від 18 до 24 років). 65% опитаних не підтримують негативне відношення представників Польщі до України.  А 57% згодні, що українці повинні отримувати таку ж заробітну плату, як і поляки на тих же посадах.  81% вважають не поганим те, що українці працюють разом з поляками.  А 53% навіть не проти того, щоб українці займали керівні посади.   В…
 • 11/04/2019
  На сторінці Фейсбук народного депутата України Андрія Лопушанського з’явилась інформація про те, що найближчим часом перетинати українсько-польський кордон можна у пункті пропуску “Лопушанка-Міхновець” в Турківському районі на Львівщині. Цей пункт пропуску буде відкритий для пішоходів та велосипедистів 13 та 20 квітня. Андрій Лопушанський зазначив: “Тішуся, що у цей передвеликодній час мешканці Турківського, Старосамбірського та інших прилеглих районів зможуть воз’єднатися із родинами по той бік кордону, відвідати могили родичів”.   Робота 13 та 20 квітня передбачена за таким графіком: до Польщі - з 10:00 до 12:00 до України - з 16:00 до 18:00   УВАГА! Перехід ТІЛЬКИ для пішоходів та велосипедистів!   Скористатись пунктом пропуску “Лопушанка-Міхнове…
 • 02/04/2019
  Голова Львівської облради Олександр Ганущин у своєму блозі на порталі zaxid.net написав: “Маємо нагоду відкрити ще одне вікно щоденного сполучення залізницею на західному кордоні України з Республікою Польща. Львівщина може отримати ще один маршрут швидкого сполучення з сусіднім Підкарпатським воєводством, а органи митних і прикордонних служб обох держав - покращити настрій тим, хто прагне зменшити незручності з проходженням спільного кордону”. Міністерство інфраструктури України та керівництво Львівської області вже надіслали лист до Польщі з проханням підтримати ініціативу відкриття ще одного залізничного сполучення між державами. Мова йде про маршрут між двома невеликими прикордонними населеними пунктами Хирів (Україна) та Загуж (Польща). В листі зазначається, що “Відновлення міжнародного залізн…
 • 27/11/2018
  Введення воєнного стану в 10 областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. Указом передбачено ввести воєнний стан з 9:00 28 листопада 2018 на 30 діб до 9:00 27 грудня 2018 року. Також вводиться спецрежим роботи Укрзалізниці. Однак воєнне положення не вплине на роботу аеропорту “Бориспіль”. Аеропорт продовжить свою роботу у звичному режимі, про що заявила адміністрація аеропорту. Обов’язково будемо інформувати вас з приводу змін у транспортному сполученні та ситуацією на кордоні Україна-Польща після ретельної перевірки на достовірність інформації.   Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться…
 • 16/10/2018
  З початком безвізового режиму України з ЄС, кількість виїжджаючих за кордон різко збільшилась: хтось їде у відпустку, хтось на роботу, в тому числі у Польщу. Через це рух на польсько-українському кордоні стрімко зростає. За інформацією Gazeta Wyborcza з  січня по серпень 2018 року кордон перетнуло понад 14,3 млн. осіб і 4,1 млн. транспортних засобів. За статистичними оцінками у Польщі на сьогодні знаходиться вже понад мільйон українців. У зв’язку з великою кількістю бажаючих виїхати до Польщі, досить логічно буде припустити, що на кордоні створюються довжелезні черги і затори. Перевірки прикордонниками тривають близько 2-3 годин, у черзі ж прочекати можна навіть до 12 годин. У жовтні прикордонники більш ретельно будуть перевіряти всіх, хто перетинає кордон з Польщею. Це так званий «Італійський страйк…
 • 21/03/2019
  Знову перевірка українських заробітчан на території Польщі! На сайті прикордонної служби з’явилась інформація про те, що 11 березня польська поліція разом із силовиками перевірили три локалізації у місті Тарнув та одну у місті Тухов. Перевіряли легалізацію українських працівників в Польщі. Під час спільного рейду перевірили 44 українських працівників. Результати вражають!Адже серед них НЕ ВИЯВИЛОСЬ нелегальних працівників з України. Всі заробітчани виконувати роботу легально, також серед них не було в базі осіб, які розшукуються. Закликаємо вас працювати тільки легально! Безпека вашого життя у ваших же руках!   Молодці! Так тримати!
 • 22/06/2018
  Міністерство Родини, праці та соціальної політики пропонує підвищення мінімальної оплати праці в 2019 році до 2250 злотих, а погодинної ставки — до 14,70 зл. Як повідомляє сайт економічних новин forsal.pl з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna, така пропозиція буде оголошена в ході найближчого засідання Ради міністрів. Водночас, таку позицію не поділяє міністерство фінансів. Зазначена квота є більшою на 33 злотих від підвищення гарантованого законодавством (з нього виникає, що мінімальна зарплата має збільшитися у порівнянні з попереднім роком щонайменше на 117 зл). Згідно з підрахунками міністерства праці мінімальна зарплата в такому випадку становила б 47 відсотків від середньостатистичної. Однак таке співвідношення не задовільняє профспілки. На їхнє переконання це співвідношення є дещо меншим від заплановано…
 • 12/03/2019
  Один з найважливіших документів на території країн ЄС - закордонний паспорт. Але трапляються непередбачувані ситуації, коли документ загублено або викрадено. Як діяти розсудливо та куди звертатись, читайте нижче? ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ пригадайте останні події (де знаходились з паспортом, що діставали з кишені чи портфеля поряд з ним, кому показували) - можливо він залишився в банку чи на касі, або випав із сумки.  розмістити оголошення в соціальних мережах на своїй сторінці (польською та українською чи російською мовою) якщо ви залишили його в державних установах/закладах харчування, зателефонуйте їм або напишіть електронного листа. Самостійні пошуки не гарантують позитивного результату, проте це може бути першим кроком до вдалих пошуків. Не забувайте про те, що завжди є варіант того, що ваш паспо…
 • 31/01/2018
  Робота в Польщі       У нас гідна і високооплачувана робота в Польщі. Переваги роботи в Польщі    Робота в Польщі - популярний заробіток серед українців, який дозволяє отримати хороший дохід. Наші працівники відмінно зарекомендували себе в цій країні, як працьовиті, уважні, відповідальні і грамотні співробітники. За роботу, яка не вимагає спеціальних навичок, нашим співвітчизникам пропонують від 800 до 1700 доларів.   Оскільки в сусідній з нами країні рівень життя набагато вище, працевлаштування в Польщі, привертає українців. Переваги очевидні:   Висока оплата праці. Відмінні умови для роботи. Низька вартість робочої візи в Польщу. Стабільність в соціальній сфері держави. Ефективна дія трудового законодавства, захист прав та інтересів працівників. Близька відс…
 • 19/03/2019
  Відпустка та лікарняний не передбачені. На польському порталі Centrumprasowe.pap.pl з’явилась інформація про те, що польські роботодавці можуть працевлаштовувати роботів! Рекрутингова фірма Antal та ІТ-компанія Pirxon створили Agencja Pracy Robotów (“Агенцію праці роботів”). Проект поки що запускається на тестовій основі - від 7 до 40 днів. Далі виробники пропонуються віддавати роботів в оренду з щомісячною оплатою. Роботи повинні замінити некваліфікованих працівників і виконуватимуть одноманітні дії. Також фірмам роботи обходитимуться дешевше, ніж оплата людської праці. Адже фірмам не потрібно платити за робота внески в страхову компанію чи інші відрахування. Роботам не потрібна відпустка чи лікарняний, тому вони зможуть працювати 24/7. Засновники “Агенції праці роботів&rdq…
 • 04/09/2018
  Осінь відкриває для жінок України нові перспективи заробітку і розвитку в Польщі. З усіх європейських країн лише поляки дозволяють працювати українцям, які в'їхали по біометричного паспорту без отримання робочої візи. З початку поточного року в польське законодавство в черговий раз внесено зміни, передумови, що спрощують легальне отримання роботи в Польщі громадянам шести держав-нечленів Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони. Які є вакансії для жінок в Польщі Work Life готова допомогти отримати роботу в Польщі для жінок 2018. Директор компанії Володимир Ольоненко розповів про найбільш затребувані, популярні вакансії для жінок в Польщі. Ми пропонуємо вакансії для сімейних пар, жінок. Актуальними є вакансії: монтажник динаміків, пакувальники печива, посуду, текстилю, контролери якості, працівники на виробництво…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення офісних металевих меблів.
гаряча
Працівник продукції, маляр порошкового фарбування. Підготовка шафи до фарбування, порошкове фарбування, монтаж шаф зі складових частин, завантаження готової продукції.
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?