Іноземці потрібні негайно. Роботодавці з Польщі закликають до зміни законів

Українці працюють вже ледве не в кожній десятій польській фірмі. Роботодавці щоразу більш зацікавлено дивляться у напрямі сходу, бо робочих рук на їхньому ринку починає бракувати. Працевлаштування іноземця повинно бути щоразу простіше, але формальності надалі залишаються найбільшою проблемою підприємців.

На сьогодні українців працевлаштовує аж 39% великих підприємств, 21% середніх і 6% малих – так прогнозує  "Barometru Imigracji Zarobkowej", що спрогнозував на замовлення польського агентства працевлаштування Personnel Service. 14 % фірм в найближчий час планує шукати працівників в Україні. Причина? Не вистачає робочих рук на національному ринку Польщі. Свідчить про це навіть 91% підприємств, що працевлаштовують українців, опитаних Конфедерацією Левіатан.

В Польщі в 2017 році зареєстровано понад 1,8 млн дозволів про намір працевлаштування іноземця. Це на 39% більше, ніж роком раніше. Експерти не мають сумнівів, що в Польщі потрібні працівники з інших країн. Проблема в тому, що роботодавці, які хочуть працевлаштувати іноземців і надалі борються з багатьма проблемами. Головною перешкодою є адміністративні формальності, на що в дослідженнях Personnel Service вказує 37% фірм, які стикаються зі складнощами в рекрутації громадян України.

Недоліки змін

Від початку 2018 року в Польщі прийняті нові правила сезонного працевлаштування іноземців. Нове розв’язання стосується короткострокової роботи, що виконується громадянами Арменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії, України, які можуть скористатися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

- Звичайно, виграли компанії, які ведуть сезонну діяльності. Від січня вони можуть працевлаштовувати іноземців на дев'ять місяців, а не так, як раніше, на півроку, - розповідає президент Personalne Service Кшиштоф Інглот.

– Бачимо також, що державні органи праці припинили практику випуску «лівих» дозволів. Кращий контроль над поданими заявами означає, що видаються лише дозволи для тих, хто дійсно хоче працювати в Польщі, - додає він. За словами К.Інглота, нові правила, однак, трохи подовжили процедуру перевірки заяв.

Віолета Жуковська - Чапліцька, експерт з питань Права Праці Роботодавців Республіки Польща, звертає увагу, що нові правила це нові процедури, які викликають сумніви інтерпретації і по різному застосовуються в різних Державних органах праці.

- В результаті, вся процедура пов’язана з працевлаштуванням іноземців передбачає більшу бюрократію і триває довше. Є органи, де запізнення доходять до декількох тижнів, хоча згідно з правилами, дозвіл має бути вписаний до реєстру протягом 7 днів, деякі органи виставляють ліміти кількості заяв, які можна подати в один день, стверджує В.Жуковська - Чапліцька.

Більше того, на роботодавців поклали додаткові обов’язки, наприклад мають інформувати органи праці про те, що іноземець приїхав до Польщі або про місце його проживання. Додатково з них стягується оплата за подачу заяви в розмірі 30 zł. За недотримання обов’язків грозить їм штрафи до 30 тис. zł.

- Нові правила нажаль не вирішують всіх попередніх проблем, що пов’язані з працевлаштуванням іноземців, а найбільшими з них була надмірна формалізація процедур і їх хронічність. Здається, що ще більше їх поглибили, - підкреслює Віолета Жуковська - Чапліцька

На думку Роберта Лісіцького, Директору Департаменту Праці, Діалогу і Суспільних Справ Конфедерації Левіатан, зміна впроваджена в січні 2018 року спочатку звичайно ж викликала багато проблем, особливо в справі термінового розгляду заяв роботодавців. Проте ситуація вже покращилася .

– Гарним прикладом є Варшава, де заяви від роботодавців розглядаються в терміні 7 днів, - підкреслює Лісіцький-

Необхідні робочі руки – закон має змінитися

Експерти говорять прямо: польському ринку праці потрібні іноземці. – В даній ситуації, коли маємо рекордно низький рівень безробіття, роботодавцям не вистачає робочих рук, а поляки зазвичай не хочуть виконувати деяку роботу – необхідністю є використання послуг іноземних працівників. Нестача працівників гальмує розвиток фірм, а це загрожує всій економіці, - стверджує Віолета Жуковська-Чапліцька

- Мабуть корисніше було б продовжити термін, впродовж якого українці можуть легально працювати в Польщі, - переконує Кшиштоф Інглот. – Надалі теж нам потрібні стимули, які притягнуть до Польщі родини з України. Ключовим в цій справі є пристосування банківських продуктів, зокрема кредитів та іпотек до можливостей осіб з України. Отримання кредиту на житло напевно було б приманкою для молодих людей, які хочуть приїхати до Польщі, але поки що вони не мають стимулів залишитися у нас. Стосується це теж доступу до освіти для їх дітей.

Зі слів роботодавців Польщі належало б розширити список країн, громадян яких можна працевлаштувати в Польщі на строщених умовах. – Вважаємо, що список цих країн має бути перевірений і пристосований до поточних потреб ринку. Поточний список повинна стати розширеною на ті держави, де зацікавленість працевлаштуванням в Польщі є щораз більше, мова між іншим о Філліпінах, Індії, Непалу чи Бангладеш. З великою надією чекаємо на оголошені урядом зміни, що стосуються впровадження міграційної стратегії, - говорить Віолета Жуковська -Чапліцька

На думку Роберта Лісіцького, головним завданням є підвищення ефективності процедур, що пов’язані з працевлаштуванням іноземців, і їх прозорості.

– Положення в цьому відношенні негативно оцінюються більшістю підприємців, що свідчить про те, що вони складні та часто довготривалі. Належить розглянути можливість провадження так званого мовчазного вирішення справи. Полягає це на тому, що якщо відсутня реакція органу після закінчення окресленого законом терміну, справа визнається вирішеною на користь сторони, яка склала заяву, - пропонує Лісіцький.

З даних Конфедерації Левіатан виникає, що на сьогодні на отримання рішення в справі дозволу на роботу, підприємці чекають кілька місяців.

Уряд під тиском ринку

Зміни, які набрали чинності в 2018 року, не єдині. Уряд працює над черговими правилами, що мають достосувати ринок праці до нових викликів.

Міністерство Праці приготувало список з 197 професій, які мають бути звільнені від , так званого, тесту ринку праці, що має скоротити час очікування на можливість працевлаштування. Регулювання в цій справі моє набрати чинності з 1 липня 2018 року.

Згідно інформації «Dziennika Gazety Prawnej» добігають також кінця переговори між департаментами Праці, Внутрішніх Справ та Інвестицій і Розвитку, що стосуються імміграційної стратегії. Дозволи на роботу мають бути видавані на 5 років, а наприклад філіппінці і в’єтнамці взагалі не будуть їх потребувати. Уряд планує також продовжити можливість праці на підставі дозволу.

Інші новини
 • 19/02/2018
  У зв'язку зі стрімким зростанням, впізнаваності і довіри до компанії «Work Life» почастішали випадки шахрайства на надання послуг з оформлення віз та працевлаштування за кордоном. Хочемо звернути Вашу увагу що компанія «Ворк Лайф»: Займається офіційним працевлаштуванням в Польщі; Не бере оплат за свої послуги на перед; Оплата за послуги здійснюється тільки за фактом отримання документів або оформленні на вакансію; Складає договору на надання послуг. З вищевикладеного просимо перед оплатної послуг, зв'язатися з контактної лінії нашого офіційного сайту (worklife.com.ua) для підтвердження інформації і співробітника компанії.   Список шахраїв і їх реквізити: 1.Робота в Бельгії від Ворк Лайф Western Union (Shurko Dmytro) (Польща Варшава) т. +380973843880 (viber Тетяна)  
 • 13/05/2018
  У МЗС назвали країни, куди українці можуть їздити без віз Зовнішньополітичне відомство працює над розширенням географії країн, куди українці зможуть їздити без віз. Українці можуть подорожувати по безвізовому режиму в 85 країн світу. Про це повідомив заступник начальника консульського управління обслуговування департаменту консульської служби МЗС Сергій Міняйло. Представник українського МЗС додав, що зовнішньополітичне відомство працює над розширенням географії країн, куди українці зможуть їздити без віз. Дипломат зазначив, що Україна займає приблизно 30-у позицію в світі згідно індексам, якими визначається зручність користування паспортом держави. Як повідомлялося, в 2017 році з України виїхали понад мільйон громадян. Відзначимо, український паспорт піднявся на 21 пункт і зайняв 91 місце в рейтингу компанії Noma…
 • 14/09/2018
  За що мене звільнили? Інколи ми чуємо від кандидатів фразу, що їх просто так звільнили з роботи, без пояснень, бо у координаторів був поганий настрій або інше в подібному дусі. Звісно ж ситуації бувають різні і можна справді потрапити під гарячу руку до когось з лідерів на роботі. Але в більшості випадків вина лежить на самому працівнику. Ми одразу реагуємо на випадки звільнення наших працівників і зібрали список причин за що найчастіше звільняють українців у Польщі. Почнемо з самого початку. Чому взагалі можуть не прийняти на роботу? У першу чергу це медичні протипоказання. Поляки дуже серйозно відносяться до системи охорони праці, оскільки недотримання норм може призвести до величезних штрафів для підприємства. Всі працівники перед початком роботи проходять медкомісію, а тому лікар ніколи не підпише дозвіл для роб…
 • 20/05/2018
  Експерти закликають українців влаштовуватися на роботу за кордоном лише через легальних посередників і уважно вивчати трудовий договір, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із нелегальною міграцією (торгівля людьми, шахрайство з умовами роботи і зарплатою). Про це на прес-конференції в УНІАН розповіли експерти: виконавчий директор громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко, координатор міграційних проектів Центру Східних Досліджень (OSW, Варшава) Марта Ярошевич, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Так, Воскобойник повідомив, що, незважаючи на очевидні переваги легального працевлаштування за кордоном, більшість українців все ще використовують послуги нелегальних посередників. «У 2016 році Польща видала 1,3 млн запрошень…
 • 26/10/2018
  Дефіцит робочих рук, викликаний швидким зростанням економіки Польщі, а також міграцією власних фахівців в більш розвинені країни Євросоюзу, покривається за рахунок залучення іноземців: українців і вихідців інших пострадянських територій. Сотні тисяч українців успішно працюють на підприємствах нашої сусідки. Які вакансії пропонують польські роботодавці У Польщі потрібні працівники майже в усі галузях: сфері послуг торгівлі, будівництві, сільському господарстві, малому бізнесі, великому виробництві. Гострий дефіцит водіїв, медичних працівників усіх рівнів, будівельників: малярів, зварників, електриків, інженерів, технологів по склу та бетону. З липня 2018 року спрощена видача дозволів на роботу іноземцям, які володіють 289 професіями. Українцям польські роботодавці пропонують наступні вакансії: касири в супермаркетах,…
 • 05/03/2018
  Українці, що легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, передає: “Питання зарахування страхового стажу для українців, які працюють за кордоном, вирішується шляхом укладання відповідних міжнародних договорів, які Україна має та напрацьовує з понад 20 країнами світу. Зокрема, є така угода з Польщею, з Іспанією, з Португалією, опрацьовується та готується до підписання угода з Німеччиною, з Грецією та Італією”, — розповів Зарудний. Як уточнив він, угодою з Польщею передбачено, що коли в Польщі, або в Україні призначається пенсія за місцевим національним законодавством, то враховується і той стаж, який набутий на території інших країн. &n…
 • 16/02/2018
  Компанія «Worklife» у Львові  Робота в Польщі - це відмінна можливість отримати легальний заробіток за кордоном. Головне, знайти надійне і перевірене агентство. Компанія «Worklife» відкриває свій офіс у Львові. Ми маємо багаторічний досвід з працевлаштування українців в Польщі. Ми здійснюємо свою діяльність, грунтуючись виключно на принципі прозорості і відповідно до чинного законодавства України. Наша компанія допомагає знайти роботу жінкам, чоловікам, сімейним парам, студентам. Ви можете підібрати будь-яку, вакансію, яка тебе.   Переваги роботи з нами          Звертаючись в нашу компанію, ви отримуєте можливість: • Отримати високооплачувану роботу, яка дозволить повною мірою забезпечити свою сім'ю. • Швидкого працевлаштування.…
 • 02/11/2018
  З появою безвіза українці можуть не тільки подорожувати і відпочивати за кордоном. Польща надала іноземним громадянам, які мають біометричний паспорт, можливість легально працювати без робочої візи. Як отримати роботу в Польщі, маючи біометричний паспорт, без робочої візи Відсутність необхідності відкривати візу не звільняє від оформлення інших документів і дозволів. Для отримання роботи в Польщі по біометрії необхідно: Знайти підходящу вакансію. Отримати від потенційного роботодавця Декларацію про намір працевлаштувати іноземця з описом вакансії і всіх умов, розміру і строків виплати заробітної плати або дозвіл на роботу. Без цих документів перетнути кордон з метою заробітку не вийде. Працювати по біометрії можливо 90 днів кожні півроку. По приїзду здобувач підписує з роботодавцем трудовий контракт, отримавши с…
 • 16/07/2018
  Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в поточному році на 24,7%, тобто до $ 11,6 млрд. В 2019 році надходження від трудової міграції також будуть зростати. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб під час монетарного брифінгу в Києві. “Ми очікуємо продовження зростання надходжень від трудових мігрантів високими темпами: з $ 9,3 млрд в 2017 році до $ 11,6 млрд в 2018 році і $ 12,2 млрд в 2019 році. Таке зростання буде відбуватися як внаслідок посилення міграційних процесів, так і через зростання заробітної плати в країнах призначення для українських мігрантів”, – сказав він. Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) оцінив приплив грошових переказів в Україну в 2017 році з інших країн на рівні 8…
 • 03/10/2018
  У попередній статті ми вже розповідали Вам, про можливість повернути собі частину податку сплачену Вами під час роботи у Польщі. Для цього Вам потрібно заповнити і відправити податкову декларацію PIT-37 за попередній відпрацьований рік до 30 квітня. Один з найшвидших і найпростіших способів заповнити декларацію – це скористатися з безкоштовної програми, яку можна скачати на свій комп’ютер або заповнити онлайн на сайті. Також можна заповнити і відправити декларацію вручну. Бланк декларації можна скачати за посиланням: https://static1.money.pl/i/pit2017/PIT-37.pdf. Ми приготували для вас невелику інструкцію, як правильно заповнити і відправити декларацію самостійно. Перше, з чого потрібно почати – зібрати всі формуляри PIT-11 у роботодавців, з якими Ви працювали офіційно за попередній рік. Роботодавц…
 • 10/09/2018
  Купівля авто б.у в Польщі - це найпростіший шлях вирішення проблеми самостійного пересування. Його вигоди очевидні при зіставленні цін і наявності пропозицій в Польщі і Україні. Але виникає чимало запитань. Як оформляти, якщо покупець - громадянин іншої країни? Які категорії мігрантів мають право купити машину в Польщі Купити авто може будь-який іноземець,що легально перебуває на території Польщі. Наприклад, діюча віза, дозвіл на тимчасове перебування. Дозволяється купити машину в Польщі також в'їхавшим по безвізу. Немає обмежень на розпорядження купленим автомобілем, передачу права володіння родичам в Польщі або Україні. Для цього оформляють дарчу. Отримавши роботу в Польщі, придбати автомобіль набагато простіше. Компанія Ворклайф допоможе оформити візу і отримати гідну роботу. Зарплати в Польщі дозволяють придбат…
 • 16/10/2018
  З початком безвізового режиму України з ЄС, кількість виїжджаючих за кордон різко збільшилась: хтось їде у відпустку, хтось на роботу, в тому числі у Польщу. Через це рух на польсько-українському кордоні стрімко зростає. За інформацією Gazeta Wyborcza з  січня по серпень 2018 року кордон перетнуло понад 14,3 млн. осіб і 4,1 млн. транспортних засобів. За статистичними оцінками у Польщі на сьогодні знаходиться вже понад мільйон українців. У зв’язку з великою кількістю бажаючих виїхати до Польщі, досить логічно буде припустити, що на кордоні створюються довжелезні черги і затори. Перевірки прикордонниками тривають близько 2-3 годин, у черзі ж прочекати можна навіть до 12 годин. У жовтні прикордонники більш ретельно будуть перевіряти всіх, хто перетинає кордон з Польщею. Це так званий «Італійський страйк…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення офісних металевих меблів.
гаряча
Працівник продукції, маляр порошкового фарбування. Підготовка шафи до фарбування, порошкове фарбування, монтаж шаф зі складових частин, завантаження готової продукції.
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?