Ціни в Польші

Кожен, хто замислювався хоча б на секунду про переїзд в Польщу, спантеличував себе питанням: наскільки при цьому збільшаться або зменшаться щоденні витрати на життя. Тут варто окремо звернути увагу на те, що польска валюта досить стабільна, інфляція знаходиться на середньоєвропейському рівні.

При цьому ціни в країні в більшості випадків залежать від внутрішніх чинників, а купівельна спроможність населення не схильна до впливу курсу євро або долара.

Ціни на товари, які продають в мережах магазинів в Європі, звичайно зафіксовані і слабо залежать від валютної кореляції.

Припустимо, ціни, як правило, встановлюються в співвідношенні 1: 4 до євро в незалежності від того, який курс злотого до євро ви знайдете на табло варшавської біржі.

Ціни на транспорт в Польщі

Головна відмінність, до якої варто приготуватися і яка кидається в очі  вартість проїзду в громадському транспорті. Але плюсом є те, що в головних метрополіях транспортна мережа — добре розвинена.

Транспорт в Європі відносно дорогий, тому потрібно бути готовими, до того, що сервіс буде спустошувати кишені.

Громадський транспорт в Польщі розцінюється як інституція, без якої сучасне місто не може існувати, тому містяни знають, що зак функціонування мережі платять вони самі, зі свої податків. 

Це відрізняється від концепції, яка часто домінує в ряді країн колишнього СРСР, коли транспортна мережа покликана заповнити базову потребу деяких прошарків населення, і ціна на ці послуги — умовна.

У Варшаві одноразовий квиток, що дає право проїзду на одній лінії або на різних лініях, але з обмеженням по часу до 75 хвилин, обійдеться вам в суму 4,40 PLN(близько 1 €).

Поповнення пластикової міської карти, яка дозволить пересуватися на будь-якому транспорті метрополії протягом місяця, буде коштувати близько 110 PLN (25 €).

В інших великих польських містах ціни на одноразовий квиток і місячний проїзний будуть приблизно такими ж в порівнянні з варшавськими:

 •    Краків — 3,80 PLN / 94 PLN
 •    Вроцлав — 3,00 PLN / 98 PLN
 •    Гданськ — 3,00 PLN / 92 PLN

Тих, хто вважає за краще пересуватися власним транспортом, слід приготуватися до того, що ціна на бензин може бути істотно вище, ніж в країні вашого проживання.

Традиційно на польських заправних станціях у вас на вибір будуть 95, 98, LPG та ON (перші два це паливо, LPG відповідно газ, ON в Польщі означає «дизельне паливо» — olej napędowy.)

Станом на 18 грудня 2017 року середні ціни на заправках представляють таку картину:

 • LPG – 2,15 PLN
 • ON – 4,53 PLN
 • 95 – 4,65 PLN
 • 98 – 4,98 PLN

Ціни на продукти харчування в Польщі

Якщо ви думаєте, що в Польщі всі продукти коштують дорожче, ніж в країнах СНД, то вас чекає сюрприз. Звичайно, такий продукт, як хліб, може бути досить дорогим, особливо, в порівнянні з Україною.

Ціни на базову випічку починаються з 2,50 PLN, а вартість деяких видів хліба можуть досягати і 8-10 PLN.

 • Хліб — 2,60 PLN
 • Масло — 3,99 PLN
 • Сир (1 кг) — 20 PLN
 • Яйця (10 штук) — 5,00 PLN
 • Помідори (1 кг) — 4,38 PLN
 • Огірки (1 кг) — 4,00 PLN
 • Сoca-cola (2 л) — 4,80 PLN
 • Сік (1 л) — 3,50 PLN
 • Шоколад (плитка 90-100г) — 3,00 PLN

Особливість Польщі, та й кожної держави, що знаходиться в Євросоюзі — відсутність податку та митного збору на товари, що ввозяться з сусідніх країн.

На практиці це означає, що, купуючи блакитний сир за 3,99 PLN польського виробництва, поряд знайдемо французький за 5.00-6.00 PLN.

Імпортний продукт буде тільки трохи дорожче виробленого в Польщі, так як у вартість буде закладена тільки закупівельна ціна у виробника і маржа продуктового магазину.

У Польщі, як і в інших країнах Європи, останнім часом популярно так зване «еко-харчування».

Багато молодих людей вважають за краще купувати овочі, фрукти, рибу на „targach” – невеликих ринках і базарах, які в різних варіаціях можуть працювати з понеділка по п’ятницю до полудня, або тільки на вихідних, і з’являтися в різних місцях міста.

Те ж саме стосується привізного хліба з приватних або маленьких пекарень. Ціни на такі продукти будуть на 25-30% вище, ніж в традиційних супермаркетах.

Слід також звикнути, що ціни в приватних маленьких крамничках в вашому районі — т.зв. „sklepy osiedlowe” — куди вище, ніж, припустимо, в LIDL-і або в магазинах Carrefour та інших мережах.

Польське законодавство дозволяє вести торгівлю в своїх магазинах в національні свята, коли торгувати у великих центрах заборонено законом.

Те ж саме стосується магазинів на бензозаправках, на які заборона на торгівлю в свята не поширюється. Ціни в них можуть бути на 30-40% вище цін супермаркетів.

Якщо за 2-літрову пляшку Кока-Коли в мережі Tesco ви заплатите близько 4 PLN, то в локальному магазинчику і на заправці вона обійдеться вам близько 8 PLN, тобто в два рази більше.

На ринках вартість ряду продуктів також приблизно на 20-30% вище, ніж в супермаркетах. Статусу екологічних товарів в Польщі приділяється особлива увага, тому продукти, привезені з фермерських господарств, мають постійний попит.

Ціни на алкоголь в Польщі

Купуючи алкоголь в Польщі, слід знати про те, що, крім більш високих виробничих витрат на виготовлення цього продукту, держава також стягує більший акциз.

Ціни на алкоголь тут, безсумнівно, не такі високі, як в Скандинавських країнах і Фінляндії, але, тим не менше, різниця досить відчутна. Припустимо, горілку за 8,00 — 10,00 PLN тут годі й шукати. Ціни на цю продукцію починаються від 25,00 — 30,00 PLN.

 • Горілка (0,5) — 25 PLN
 • Горілка (1 л) — 45 PLN
 • Вино (0,75) — 25 PLN
 • Пиво (0,4) — 3,50 PLN

Ціни на сигарети

До цієї ж категорії акцизних товарів відносяться і сигарети, а також інші подібні вироби. Тим, хто любить палити і викурювати по пачці сигарет в 1-2 дня, потрібно буде або позбутися від шкідливої ​​звички, або ж приготуватися до того, що дана стаття витрат істотно зросте в ціні.

За рішенням уряду Польщі в 2016 році акцизний збір на тютюнові вироби зріс. Міністерство фінансів підвищило також мінімальну вартість пачки сигарет.

Після вступу цих змін в силу, польський курець, що купує 1 пачку сигарет в день, витратить на місяць більше на 24 PLN, що складе близько 288 PLN на рік.

Отже, ціни на сигарети в польських магазинах виглядають наступним чином:

 •    Низький ціновий сегмент — 12,99 PLN
 •    Середній ціновий сегмент — 13,70 PLN
 •    Преміальний ціновий сегмент — 16,00 PLN

Ціни на розваги та інші витрати

Традиційно у великих польських містах головна стаття витрат місцевих жителів у вікенди – це абонемент на відвідування фітнес-клубу, зустрічі з друзями в кав’ярнях чи відвідування кіно.

У Варшаві, наприклад, традиційно популярні такі мережі фітнес-клубів:

 • MCfit – необмежені відвідування обійдуться вам від 89 до 119 PLN;
 • В Pure Jatomi Fitness, який вважається більш ексклюзивним, місячна вартість членської картки складе 110 – 160 PLN;
 • У більш доступній мережі CityFit місячна абонентська плата складе близько 60 — 70 PLN.

За квиток в кіно у великих мультиплексах на тільки що вийшовший в прокат фільм ви заплатите близько 22 – 25 PLN в будній день і 32 — 35 PLN в вікенд. Якщо ви студент, то ви маєте 50% знижки.

За нові відеоігри доведеться віддати від 50 до 200 PLN, в залежності від платформи, на якій ви віддаєте перевагу розважатися.

У мережах кав’ярень Costa Coffe, Caffe Nero або особливо популярному Starbucks, ціни на популярні види кави: латте або капучіно, знаходяться в ціновому діапазоні 10.00 — 14.00 PLN. У локальних кав’ярнях ціна може бути на пару злотих нижче.

Це ж стосується польських кав’ярень, які намагаються боротися зі звичкою поляків ходити в традиційні мережі, незважаючи на більшу ціну. При виході на ринок «новачки» намагаються знизити ціну — наприклад, краківська мережа Cupcake Corner.

Ціни на банківські послуги

Майже у всіх польських банках, традиційна вартість ведення розрахункового рахунку в PLN + карта Mastercard або VISA складе 0 PLN, за умови, що приводу не буде простоювати, а ви — будете фактично його використовувати і розплачуватися картою.

Ціни на оренду і утримання квартири

На витрати на квартиру впливають дуже багато факторів, починаючи від того, чи знімаєте ви житло чи живете в своїй квартирі; ваш будинок складається:

 • в кондомініум (Wspólnota Mieszkaniowa- WM) або ж
 • в житловому кооперативі (Spółdzielnia Mieszkaniowa – SM);

і платите ви за оренду землі повіту / місту — т.зв. „użytkowanie wieczyste”.

Оренда однокімнатної квартири або студії в більшості великих міст Польщі починається з 1400-1500 PLN, тому варто приготуватися саме до таких витрат.

Джерело: https://mojafirma.org/ceny-v-polshe

Інші новини
 • 14/07/2017
  Нові візові центри Консульства Польщі. З 18 липня 2017 року року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Запоріжжі, який буде приймати заявників від 26 липня 2017 року. ППВА у м. Запоріжжя прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей (на Національну візу до Польщі), а також таких заявників, що можуть надати офіційне підтвердження працевлаштування або навчання на цій території (на візу Шенген до Польщі).     Починаючи із 17 липня 2017 року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Херсоні та Кропивницькому, які будуть приймати заявників від 24 липня 2017 року. ППВА у м. Кропивницький прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Київської, Черкаської,…
 • 09/07/2018
  Українці працюють вже ледве не в кожній десятій польській фірмі. Роботодавці щоразу більш зацікавлено дивляться у напрямі сходу, бо робочих рук на їхньому ринку починає бракувати. Працевлаштування іноземця повинно бути щоразу простіше, але формальності надалі залишаються найбільшою проблемою підприємців. На сьогодні українців працевлаштовує аж 39% великих підприємств, 21% середніх і 6% малих – так прогнозує  "Barometru Imigracji Zarobkowej", що спрогнозував на замовлення польського агентства працевлаштування Personnel Service. 14 % фірм в найближчий час планує шукати працівників в Україні. Причина? Не вистачає робочих рук на національному ринку Польщі. Свідчить про це навіть 91% підприємств, що працевлаштовують українців, опитаних Конфедерацією Левіатан. В Польщі в 2017 році зареєстровано понад 1,8 мл…
 • 13/06/2018
  Як розмитнити машину в Польщі Звернемося до тих автовласників, які вирішили зареєструвати в РП автомобіль, куплений за її межами. Ця стаття буде корисною тим, хто хоче заощадити і не знає, чи варто купити автівку в Польщі або придбати її за межами ЄС. Можливо, хтось розглядає варіант переїзду на своєму авто, і хоче зрозуміти правила розмитнення в Польщі особистого автомобіля, припустимо, з України. Якщо ви хочете продовжувати їздити на своїй машині, то ви повинні її перереєструвати. Для цього необхідно повідомити Митне управління — Urząd Celny. Чи дорогі в Польщі автомобілі? Якщо ви замислюєтеся про продаж в Польщі автомобіля, який був куплений в Україні, то ви повинні бути готові до того, що вкладені в покупку автомобіля гроші ви собі не повернете. Ціни на автомобілі в Польщі  — істотно…
 • 01/02/2018
  Робота в Польщі: що потрібно знати Багатьох співгромадян робота в Європі приваблює високими заробітками, рівнем життя, можливістю побувати в нових місцях. Польща - в пріоритеті у українців з кількох причин: • близьке географічне розташування; • проста і доступна за ціною процедура оформлення робочої візи; • велика кількість вакансій; • високі зарплати; • легкість польської мови для розуміння і вивчення (хоча можна працювати і без знання мови).  Збираючись в сусідню європейську країну на заробітки, потрібно знати два головних аспекти.Оформлення робочої візи Безвізовий режим, який став доступним українцям з минулого року, не поширюється на тих, кого цікавить працевлаштування в Польщі. Бажаючим добре заробити, необхідно оформити візу «D-05» вона ж «А-05» -…
 • 31/01/2018
  Робота в Польщі       У нас гідна і високооплачувана робота в Польщі. Переваги роботи в Польщі    Робота в Польщі - популярний заробіток серед українців, який дозволяє отримати хороший дохід. Наші працівники відмінно зарекомендували себе в цій країні, як працьовиті, уважні, відповідальні і грамотні співробітники. За роботу, яка не вимагає спеціальних навичок, нашим співвітчизникам пропонують від 800 до 1700 доларів.   Оскільки в сусідній з нами країні рівень життя набагато вище, працевлаштування в Польщі, привертає українців. Переваги очевидні:   Висока оплата праці. Відмінні умови для роботи. Низька вартість робочої візи в Польщу. Стабільність в соціальній сфері держави. Ефективна дія трудового законодавства, захист прав та інтересів працівників. Близька відс…
 • 05/07/2018
  Щоб не потрапити на гачок недобросовісного посередника, звіряйте: Дані в ліцензії та договорі;  Порівняйте зарплату місцевого населення;  Не погоджуйтеся на оформлення на роботу по туристичної візи. Оформлюють візу в одну країну, а роботу знаходять в другій В одні країни ЄС трудові візи оформлюються легше і швидше, в інші – довше і важче. Бажаючи заощадити час і гроші, наші громадяни погоджуються на таку схему: їм відкриває підставна фірма робочу візу в одну країну, наприклад в Польщу, але, їдучи туди транзитом через Чехію, заробітчанин в Чехії залишається працювати. Ця схема була дієва до недавніх терактів в Європі. Зараз на всіх автовокзалах чергують патрулі прикордонної служби, які у всіх іноземців перевіряють документи і не допускають появи нелегалів. Тому, заплативши за таку схе…
 • 15/02/2018
  Здійснення запису в ППВА  Абсолютно кожен житель нашої країни з 2017 року має унікальну можливість записатися в візовий центр Польщі. Умови такого запису дуже зручні і вигідні. Дана процедура економить безліч фінансових коштів і, головне, часу. Процес постановки в чергу в візовий центр дуже простий. Очікування термінової записи займе близько двох тижнів, а тривале очікування не перевищить 30 днів. Відзначимо, що зазначену процедуру можна здійснити і в консульстві країни Польщі. Але, на жаль, туди потрапити практично неможливо. Отже, 99% бажаючих звертаються в спеціальні візові центри. В нашій державі дана процедура користується великою популярністю в зв'язку з тим, що немає необхідності на неї витрачати багато часу для того, щоб отримати візу. Для того щоб отримати довгоочікувану візу, Вам слід надати, передбач…
 • 29/11/2017
  Оформлення робочої візи в Польщу Як оформити робочу візу в Польщу? Для легального працевлаштування жителів України, Росії, Білорусі на території Польщі потрібна робоча віза (національна) категорії D-05 про отримання якої ми Вам сьогодні розповімо. Які бувають візи в Польщу? Види віз до Польщі бувають такі:  "Аеропортна" (тип "А") - дає право перебувати в межах транзитної території аеропорту (тобто без права виходу за її межі) "Транзитна" (тип "В") - дає право транзитного проїзду по території країни (тільки до 5 днів)  "Шенген" (тип "C") - дає право перебувати в країні видала візу протягом певного терміну, а також з такою візою можна здійснювати поїздки по всій території шенгенської зони • "Національна" (тип "D") - довгострокова віза, що дає право перебувати тільки на території країни видала так…
 • 08/04/2018
  На жаль, не всі батьки здатні повністю забезпечити своїх дітей. Тому безліч студентів шукає додатковий заробіток у вільний від навчання час. Поїздки студентів в Польщу на заробітки стають більш популярним явищем. Адже в цій країні для них створені максимально сприятливі умови для праці.     З 2015 року в польському законодавстві відбулися суттеві зміни. Згідно з цими змінами, студенти, які навчаються за денною формою навчання та мають візу, можуть працевлаштуватися в Польщі без наявності спеціального запрошення. Також, робота студентів в такому випадку не обмежена в часі.  Існує таке поняття, як «Oświadczenie». По суті, це запрошення на роботу. Дане запрошення - це заява роботодавця, який хоче влаштувати на роботу іноземна особа. За даним документом працювати в сусідній державі можна н…
 • 06/09/2017
  У Польщі зростає кількість українських працівників, за яких роботодавці сплачують страхові внески в Управління соціального страхування (ZUS). Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на "Польське радіо". "Це показує, що все частіше українці працюють в Польщі легально", - зазначила міністр сім'ї, праці і соціальної політики Ельжбета Рафальська. В кінці червня внески в ZUS зробили більше 270 тисяч працівників з України. Найбільше застрахованих громадян України - в Варшаві, приблизно 50 тисяч, на другому місці українці Вроцлава - 21 тисяча. Для порівняння, в кінці минулого року в ZUS було зареєстровано понад 194 тисяч українців. "Ми дуже задоволені збільшенням числа застрахованих працівників зі сходу, найчастіше українців. Це показує, що все частіше вони виконують легальну роботу, що такі працівники мають гар…
 • 05/03/2018
  Українці, що легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, передає: “Питання зарахування страхового стажу для українців, які працюють за кордоном, вирішується шляхом укладання відповідних міжнародних договорів, які Україна має та напрацьовує з понад 20 країнами світу. Зокрема, є така угода з Польщею, з Іспанією, з Португалією, опрацьовується та готується до підписання угода з Німеччиною, з Грецією та Італією”, — розповів Зарудний. Як уточнив він, угодою з Польщею передбачено, що коли в Польщі, або в Україні призначається пенсія за місцевим національним законодавством, то враховується і той стаж, який набутий на території інших країн. &n…
 • 19/02/2018
  У зв'язку зі стрімким зростанням, впізнаваності і довіри до компанії «Work Life» почастішали випадки шахрайства на надання послуг з оформлення віз та працевлаштування за кордоном. Хочемо звернути Вашу увагу що компанія «Ворк Лайф»: Займається офіційним працевлаштуванням в Польщі; Не бере оплат за свої послуги на перед; Оплата за послуги здійснюється тільки за фактом отримання документів або оформленні на вакансію; Складає договору на надання послуг. З вищевикладеного просимо перед оплатної послуг, зв'язатися з контактної лінії нашого офіційного сайту (worklife.com.ua) для підтвердження інформації і співробітника компанії.   Список шахраїв і їх реквізити: 1.Робота в Бельгії від Ворк Лайф Western Union (Shurko Dmytro) (Польща Варшава) т. +380973843880 (viber Тетяна)  
Відкритий набір на вакансії
Водій навантажувача
гаряча
Робота для чоловіків на 2000-3 000 zł / год. в компанію, що займається сортуванням і доставкою автозапчастин.
від3000zl
Не знайшли відповіді на своє питання?