Причини звільнення у Польщі

За що мене звільнили?

Інколи ми чуємо від кандидатів фразу, що їх просто так звільнили з роботи, без пояснень, бо у координаторів був поганий настрій або інше в подібному дусі. Звісно ж ситуації бувають різні і можна справді потрапити під гарячу руку до когось з лідерів на роботі. Але в більшості випадків вина лежить на самому працівнику. Ми одразу реагуємо на випадки звільнення наших працівників і зібрали список причин за що найчастіше звільняють українців у Польщі.

Почнемо з самого початку. Чому взагалі можуть не прийняти на роботу?

У першу чергу це медичні протипоказання. Поляки дуже серйозно відносяться до системи охорони праці, оскільки недотримання норм може призвести до величезних штрафів для підприємства. Всі працівники перед початком роботи проходять медкомісію, а тому лікар ніколи не підпише дозвіл для роботи у наступних випадках.

 • При роботі з продуктами харчування – це в першу чергу наявність гельмінтів. У цьому випадку працівник одразу стає небезпечний через можливість зараження продуктів харчування. Ніхто ж не зрадіє, якщо вашу улюблену шоколадку буде пакувати заражена людина, правильно :)?
 • Порушення зору, повна чи часткова сліпота. Відсутність ока або його пошкодження. Також порушення зору більше ніж на 20%. Одна справа, коли ви носите окуляри на -3 і бачите в них ідеально, а зовсім інша ситуація при рівні зору -8…-11, тим більше при роботі з дрібними деталями на виробництві.
 • Порушення органів слуху та мовлення. Це ні в якому разі не дискримінація глухонімих людей! Подібні порушення роблять неможливою комунікацію з працівником на підприємстві. І навіть при великому бажанні кандидата працювати – глухонімі люди не приймаються роботодавцем через ризик для здоров’я самого кандидата. Оскільки працівник не зможе попередити про небезпеку і сам не почує попередження. Для осіб з частковим порушенням слуху, може становити небезпека на різноманітних заводах і виробництвах, оскільки рівень шуму може погіршити стан слуху працівника.
 • Язви та запалення, наприклад зубів та інше.
 • Гепатит та його різновиди
 • Ожиріння, яке значно обмежує рухливість кандидата. Відповідно сповільнює темп роботи і може створювати збій в процесі роботи підприємства. Та і самій людині це може дуже негативно впливати на здоров’я.
 • Гіпертонія, підвищений тиск. Краще сходити до лікаря в Україні. Оскільки при верхньому тиску 220 вас взагалі можуть покласти на лікування за власний рахунок. А в Польщі лікування досить дорого коштує.
 • Наявність кардіостимулятора. При роботі з технікою під напругою, або при високому навантаженні ви ризикуєте власним життям.
 • Артрити та артрози суглобів.
 • Ревматизм на пальцях і великих суглобах.
 • Варикозне розширення вен та тромбози. Більшість роботи у Польщі – це робота стояча, а тому краще поберегти своє здоров’я і не навантажувати зайвий раз ноги.
 • Цукровий діабет, оскільки в першу чергу робить неможливою роботу вночі, а більшість підприємств у Польщі працює в 2-3 зміни, в тому числі і нічні
 • Проблеми зі спиною і хребтом можуть принести проблеми і на роботі. Оскільки стояча робота по 8-12 годин на ногах сто відсотків негативно плине на стан спини.
 • Переломи, що суттєво обмежують рухливість кандидата.
 • Інвалідність. Ампутації кінцівок
 • Якщо людина страждає на епілепсію. Навіть якщо це приховати, у майбутньому ця хвороба може проявитися під час процесу роботи, що може спричинити небезпеку як для самого працівника так і для оточення.
 • Розумова відсталість, шизофренія, психічні розлади, оскільки працівник може не контролювати деякі прояви своєї психіки і таким чином становити загрозу для оточення і самого себе. На жаль подібні випадки не рідкість в практиці рекрутерів, оскільки досить важко виявити подібну хворобу без спеціальної освіти, і звичайно, що жоден кандидат добровільно не зізнається у подібному діагнозі.

Якщо ви побачили у цьому списку протипоказання, які присутні у вас і збираєтеся їхати на роботу в Польщу – краще попередьте рекрутера. Найкраще одразу уникнути неприємних ситуацій, ніж вас відправлять додому після проходження медкомісії у роботодавця, а ви витратите гроші на дорогу без шансу працевлаштуватися. Навіть якщо ви приховаєте правду – це може коштувати вам в майбутньому здоров’я і додаткових витрат на лікування.

Якщо ви вже працюєте на підприємстві в Польщі, то радимо утриматися від проявів неадекватної поведінки. Не забувайте, що ви приїхали працювати в чужу країну, зі своїм менталітетом, зі своїми законами і нормами поведінки. Перша порада - поводьте себе виховано та інтелігентно. Не потрібно з першого дня приїзду вказувати що робити представникам роботодавця і влаштовувати скандали. Навіть якщо вас щось не влаштовує – все можна вирішити спокійно. Завжди з більшою охотою йдуть на вирішення проблемної ситуації зі розумною та адекватною людиною, ніж зі скандалістом, від якого всі намагаються як можна скоріше здихатися, щоб лише не дзвонив і не писав. Скандальною поведінкою можна налаштувати проти себе координаторів і в майбутньому можна навіть не розраховувати на допомогу з їх сторони.

Крім того є додатковий список причин, чому звільняють кандидатів:

 • Прогули, не вихід на роботу без поважної причини і без попередження координатора.
 • Невиконання своїх службових обов’язків, невідповідність працівника займаній посаді, невиконання норм виробництва.
 • Порушення правил охорони праці на підприємстві (БХП). В тому числі відмова носити робочий одяг і захисні засоби: окуляри, маски, рукавички, шапочки та інше. Те що вам «не зручно», ще не привід порушувати правила охорони праці підприємства.
 • Порушення правил і норм підприємства. В тому числі користування мобільним телефоном в робочий час, якщо це заборонено правилами. Знімання відео процесу виробництва.
 • Розпиття спиртних та алкогольних напоїв на робочому місці і в робочий час.
 • Поява на роботу в нетверезому стані. На деяких підприємствах вже на вході влаштовують перевірки алкотестером.
 • Хамська і неадекватна поведінка по відношенню до координатора чи лідера. А також скарги на поведінку працівника від інших співробітників.
 • Крадіжки.
 • Бійки і скандали, залякування інших працівників.
 • Неадекватна поведінка на роботі і житлі. Порушення встановленої дисципліни на житлі. Про це завжди попереджують координатори і власники житла.
 • Працівника можуть звільнити, якщо на нього були скарги і заяви в поліцію. Також виписані поліцією штрафи.

Сподіваємося не побачити наших працівників у якомусь з цих списків. Ми завжди намагаємося вирішити питання з несправедливим звільненням безпосередньо з роботодавцем. Але ми безсилі, якщо працівника звільняють через один з вищеперерахованих пунктів.

Компанія Worklife завжди на стороні наших клієнтів. І ми намагаємося робити все можливе, що в наших силах, щоб надати вам достойну роботу у Польщі.

Інші новини
 • 23/02/2018
  Людей, які збираються за кордон, цікавить, що брати з собою в Польщу. Розглянемо, відповідно до законодавства Польщі, які товари можна взяти з собою, а також найактуальніші питання щодо того, що потрібно брати з собою в цю країну. Документи Найголовніше, без чого, подальше перетин кордону неможливо, це - документи. Які документи брати до Польщі цікавить кожного, хто планує поїздку. Збираючись в сусідню державу, беріть з собою: паспорт з візою, яка діє на даний момент, запрошення і страховку. Також, не забудьте, квитки на транспортний засіб, на якому ви збираєтеся перетинати кордон. Грошові кошти Перед тим, як ознайомитися з тим, що можна провозити через кордон, необхідно знати, що митна служба країни наділена правом перевірки пасажира, його багажу і транспортного засобу. Якщо ви не знаєте, скільки грошей брати з со…
 • 22/06/2018
  Міністерство Родини, праці та соціальної політики пропонує підвищення мінімальної оплати праці в 2019 році до 2250 злотих, а погодинної ставки — до 14,70 зл. Як повідомляє сайт економічних новин forsal.pl з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna, така пропозиція буде оголошена в ході найближчого засідання Ради міністрів. Водночас, таку позицію не поділяє міністерство фінансів. Зазначена квота є більшою на 33 злотих від підвищення гарантованого законодавством (з нього виникає, що мінімальна зарплата має збільшитися у порівнянні з попереднім роком щонайменше на 117 зл). Згідно з підрахунками міністерства праці мінімальна зарплата в такому випадку становила б 47 відсотків від середньостатистичної. Однак таке співвідношення не задовільняє профспілки. На їхнє переконання це співвідношення є дещо меншим від заплановано…
 • 07/08/2018
  Як не загубитися у Польщі? Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу. З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим. Правда авто…
 • 31/01/2018
  Робота в Польщі       У нас гідна і високооплачувана робота в Польщі. Переваги роботи в Польщі    Робота в Польщі - популярний заробіток серед українців, який дозволяє отримати хороший дохід. Наші працівники відмінно зарекомендували себе в цій країні, як працьовиті, уважні, відповідальні і грамотні співробітники. За роботу, яка не вимагає спеціальних навичок, нашим співвітчизникам пропонують від 800 до 1700 доларів.   Оскільки в сусідній з нами країні рівень життя набагато вище, працевлаштування в Польщі, привертає українців. Переваги очевидні:   Висока оплата праці. Відмінні умови для роботи. Низька вартість робочої візи в Польщу. Стабільність в соціальній сфері держави. Ефективна дія трудового законодавства, захист прав та інтересів працівників. Близька відс…
 • 05/03/2018
  Українці, що легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, передає: “Питання зарахування страхового стажу для українців, які працюють за кордоном, вирішується шляхом укладання відповідних міжнародних договорів, які Україна має та напрацьовує з понад 20 країнами світу. Зокрема, є така угода з Польщею, з Іспанією, з Португалією, опрацьовується та готується до підписання угода з Німеччиною, з Грецією та Італією”, — розповів Зарудний. Як уточнив він, угодою з Польщею передбачено, що коли в Польщі, або в Україні призначається пенсія за місцевим національним законодавством, то враховується і той стаж, який набутий на території інших країн. &n…
 • 06/09/2017
  У Польщі зростає кількість українських працівників, за яких роботодавці сплачують страхові внески в Управління соціального страхування (ZUS). Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на "Польське радіо". "Це показує, що все частіше українці працюють в Польщі легально", - зазначила міністр сім'ї, праці і соціальної політики Ельжбета Рафальська. В кінці червня внески в ZUS зробили більше 270 тисяч працівників з України. Найбільше застрахованих громадян України - в Варшаві, приблизно 50 тисяч, на другому місці українці Вроцлава - 21 тисяча. Для порівняння, в кінці минулого року в ZUS було зареєстровано понад 194 тисяч українців. "Ми дуже задоволені збільшенням числа застрахованих працівників зі сходу, найчастіше українців. Це показує, що все частіше вони виконують легальну роботу, що такі працівники мають гар…
 • 07/06/2018
  Umowa o pracę — основний і найбільш поширений тип трудового договору в Польщі. Може укладатися польськими роботодавцями, як з громадянами РП, так і іноземцями, які будуть надавати послуги в Польщі у відповідності до вимог законодавства. Договір по типу «умова о праце» може бути укладений в залежності від ситуації: на невизначений термін — umowa o pracę na czas nieokreślony; на певний термін — umowa o pracę na czas określony; на пробний період — umowa o pracę na czas próbny. Зауважимо, що договір на певний термін може бути укладений тільки двічі і сумарно не може перевищувати 33-х місяців, після цього роботодавець зобов’язаний буде надати працівникові договір на невизначений термін. Договір на пробний період може бути максимально укл…
 • 06/07/2018
  З 2021 року при в' їзді в Шенгенську зону туристи будуть змушені заповнювати електронну форму з особистими даними із зазначенням причини поїздки.Європейський парламент затвердив нові правила для в' їзду в Шенгенську зону жителів країн, що не входять в Європейський союз. Про це 5 липня повідомляє сайт Європарламенту. Нова європейська система дорожньої інформації та авторизації (ETIAS) запрацює в 2021 році. Вона дозволить додатково перевіряти всіх виїжджаючих по без візу, а також тих, хто підозрюється в нелегальній міграції або може загрожувати безпеці ЄС. Громадяни 60 країн і територій при в'їзді в Євросоюз зобов'язані будуть заповнювати електронну форму з особистими даними і вказувати причину поїздки. Авторизація для подорожей буде обходитися в € 7, при цьому громадяни до 18 років і старше 70 років зможуть…
 • 07/06/2018
  ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) - розшифровується, як «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування. ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати: пенсій для польських пенсіонерів; пенсій по інвалідності; посібників для тих, хто втратив батька; допомоги по вагітності, а так само в ряд інших випадків. У ZUS платяться так звані внески до фонду охорони здоров'я - składki zdrowotne. Сплачуючи ці внески ви можете користуватися послугами NFZ - національне медичне страхування. Обов'язок сплачувати внески ZUS поширюється також на іноземців працевлаштованих в Польщі, проте все залежить від виду договору, який іноземний працівник підписав зі своїм роботодавцем. Частина внесків сплачу…
 • 18/10/2017
  З наступного року в Польщі почнуть діяти нові правила прийому іноземців для виконання сезонної і короткострокової роботи. Відповідний проект закону прийняла днями Рада Міністрів. Про це повідомляє Міністерство сім'ї, праці і соціальної політики Польщі. - Запропоновані зміни повинні запобігти махінаціям при наймі іноземців на підставі заяв (oswiadczen), і, зокрема, їх реєстрації без намірів працевлаштування іноземця (торгівля заявами). Справа в тому, що багато іноземців так і не починають працювати в Польщі і, ймовірно, їдуть в інші країни Європейського Союзу, використовуючи заяву і видану на цій підставі польську робочу візу, що дозволяє перебування в Шенгенській зоні протягом 90 днів, - пояснюють в міністерстві . Нові правила передбачають, що введуть додатковий тип дозволу на сезонну роботу (сільськогосподарська). Й…
 • 02/03/2018
  Працевлаштування в Словаччині  Словаччина - дивовижна молода країна з прекрасною природою, чудовими жителями і розвиненою економікою. Вона порадує кожного, хто відправився туди працевлаштуватися. Працевлаштування може бути в різних формах. наприклад: o Спрощена форма - призначена для окремих незахищених категорій громадян, таких, як люди передпенсійного віку, неповнолітні і т.д. o Проста - для працездатних. o Складна - призначена для тих, до кого висуваються додаткові вимоги при працевлаштуванні (іноземці та т.д.). Для багатьох українців, які приїжджають працевлаштуватися в Словаччину, ця держава стає другою рідною. Робота в Словаччині здійснюється за наявності певних документів, які дають право займатися трудовою діяльністю на території країни. Переваги роботи в Словаччині  Оскільки Словаччина вважає…
 • 16/07/2018
  Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в поточному році на 24,7%, тобто до $ 11,6 млрд. В 2019 році надходження від трудової міграції також будуть зростати. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб під час монетарного брифінгу в Києві. “Ми очікуємо продовження зростання надходжень від трудових мігрантів високими темпами: з $ 9,3 млрд в 2017 році до $ 11,6 млрд в 2018 році і $ 12,2 млрд в 2019 році. Таке зростання буде відбуватися як внаслідок посилення міграційних процесів, так і через зростання заробітної плати в країнах призначення для українських мігрантів”, – сказав він. Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) оцінив приплив грошових переказів в Україну в 2017 році з інших країн на рівні 8…
Відкритий набір на вакансії
Монтер автомобільних сидінь
гаряча
"Adient" - Чоловіки - 2450 - 2700 zl/міс. на монтаж і складання автомобільних крісел
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?