ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ЗАРОБІТЧАН: як розпізнати рекрутера - шахрая і не стати жертвою аферистів

Щоб не потрапити на гачок недобросовісного посередника, звіряйте:

 • Дані в ліцензії та договорі; 
 • Порівняйте зарплату місцевого населення; 
 • Не погоджуйтеся на оформлення на роботу по туристичної візи.

Оформлюють візу в одну країну, а роботу знаходять в другій

В одні країни ЄС трудові візи оформлюються легше і швидше, в інші – довше і важче. Бажаючи заощадити час і гроші, наші громадяни погоджуються на таку схему: їм відкриває підставна фірма робочу візу в одну країну, наприклад в Польщу, але, їдучи туди транзитом через Чехію, заробітчанин в Чехії залишається працювати.

Ця схема була дієва до недавніх терактів в Європі. Зараз на всіх автовокзалах чергують патрулі прикордонної служби, які у всіх іноземців перевіряють документи і не допускають появи нелегалів. Тому, заплативши за таку схему, ви не тільки позбудетеся грошей, але й заробите депортацію із забороною на в’їзд до країн ЄС терміном від шести місяців до п’яти років!

Пропонують оформити туристичну, а не робочу візу

Бажаючи швидше відправитися на заробітки, багато людей піддаються на спокусу поїхати за кордон за туристичною візою (оформлення таких документів швидше і дешевше). Посередник в свою чергу обіцяє, що після проходження випробувального терміну, роботодавець сам переоформить турвізу на робочу. Знайте, що робоча віза оформлюється тільки на підставі запрошення на роботу і тільки в консульському відділі посольства країни, куди збирається їхати найманий робітник.

Працюючи по туристичній віз або по біометрії, людина стає нелегалом, а роботодавець, наймаючи таких людей, не платить податки і всіляко обмежує права заробітчан: може недоплачувати або підвищувати обсяги робіт, знаючи, що довести цей факт буде неможливо, – інтереси нелегалів складно захистити.

Обіцяють зарплату вище, ніж середня по країні для своїх громадян

Обіцяючи заробітчанам зарплату більше, ніж отримують за аналогічну роботу місцеві жителі, посередник свідомо обманює клієнта. Щоб зрозуміти реальність оголошення і не розраховувати на золоті гори, самі подивіться ринок зарплат по країні куди плануіте поіхати .Якщо виявилося, що корінним жителям платять одну зарплату, а вам обіцяють за ті ж самі роботи на кілька сот євро вище, це явна ознака шахрайства. Підписання договору з таким посередником загрожує двома варіантами подальшого розвитку подій. 

 • Перший – відпрацювавши місяць, ви не отримаєте обіцяних грошей в повному розмірі. 
 • Другий – за обіцяну суму вам доведеться працювати понад норму і коло ваших обов’язків збільшиться в рази порівняно з тими, на які ви погоджувалися.

Вартість послуг за пошук роботи і відкріття робочей візи значно нижче ринкової

Обчислити фірми-одноденки легко за заниженою вартістю послуг. Наприклад, розцінки легальної фірми на працевлаштування (відкриття візи) в середньому такі: 

 • в Польщі – 50 - 150 євро; 
 • в Чехії і Угорщини – 200 -300 євро;
 • Німеччині, Франції або Англії – 500-1000 євро. 

Шахраї встановлюють ціну на багато меньшу від ринковоі тим самим беруть гроші і зникають, але навіть як все збігаеться і Ви готові ризикнути то не робить веліких предоплат!

Але навіть якщо вартість послуг збігається з середньоринковою, перестрахуйтеся і замість оплати за послуги готівкою переведіть гроші на розрахунковий рахунок. Так у вас буде на руках виписка з банку про те, що оплата була проведена. І в разі якщо недобросовісний посередник порушить якісь пункти договору або зовсім пропаде після отримання грошей, з таким чеком ви зможете звернутися в суд, щоб повернути вкрадену суму.

Відрізняється адреса в ліцензії та договорі

Адреса фірми-посередника повинна збігатися в ліцензії, виданої Міністерством соціальної політики, і в договорі, який ви укладаєте. Шахраї часто реєструють свої компанії під такими ж назвами, що і легальні фірми, але на схожі адреси. Наприклад, ліцензія видана на фірму в Черкасах, а липова фірма зареєстрована за такою ж адресою, але в Чернігові.

Є ще один спосіб перевірити компанію – знайти її в списку ліцензованих на сайті Мінсоцполітики. На сьогоднішній день існує 1114 компаній, що мають право офіційно працевлаштовувати українців за кордоном. Якщо вашого посередника в цьому списку немає, краще відмовтеся від його допомоги, адже велика ймовірність того, що ви залишитеся і без роботи, і без грошей.

Наші рекомендації

1.На сам перед перевірити ліцензію фірми посередника, якщо її не має то фірма не може вести прозоре оформлення документів та наймати чи відправляти Вас працювати

 

2.Перед оплатою будь-яких послуг перевірте чи є менеджер працівником данної компанії (у кожної компанії є їх офіційний сайт та зворотній зв'язок з клієнтом, це ВИМОГИ МСП Украіни яка контролює агентства)

 

3.Запамятайте робота по біометріі та туристичній візі не є легальною, не погоджуйтесь на таку роботу якщо ви не впевненні або перший раз працюєте з фірмою по працевлаштуванню за кордон.

 

4.Психологічний фактор – якщо вас підганяють, обіцяють дуже гарні умови, не враховують будь-яку інформацію про вас, та не можуть чітко розказати о роботі – не співпрацюйте з такими агентствами чи фізичними особами по працевлаштуванню.

 

Наша компанія цінує кожного свого клієнта, ми стаємо ближче до Вас. Якщо Вам стало щось не зрозуміло в процесі спілкування з нашим менеджером, або ви хочете перевірити будь-яку інформацію про нас то для Вас відкрита безкоштовна гаряча лінія підтримки клієнтів компанії «WorkLife» за номером - 0800 33 45 67

 

Інші новини
 • 19/02/2018
  У зв'язку зі стрімким зростанням, впізнаваності і довіри до компанії «Work Life» почастішали випадки шахрайства на надання послуг з оформлення віз та працевлаштування за кордоном. Хочемо звернути Вашу увагу що компанія «Ворк Лайф»: Займається офіційним працевлаштуванням в Польщі; Не бере оплат за свої послуги на перед; Оплата за послуги здійснюється тільки за фактом отримання документів або оформленні на вакансію; Складає договору на надання послуг. З вищевикладеного просимо перед оплатної послуг, зв'язатися з контактної лінії нашого офіційного сайту (worklife.com.ua) для підтвердження інформації і співробітника компанії.   Список шахраїв і їх реквізити: 1.Робота в Бельгії від Ворк Лайф Western Union (Shurko Dmytro) (Польща Варшава) т. +380973843880 (viber Тетяна)  
 • 20/06/2018
  Загальна статистика міграції до Польщі Українців, які змушені їхати на заробітки за кордон, Польща приваблює сюди через наступні випадки:1. Польща межує з Україною, значить, дорога буде коштувати дешевше, займе менше часу.2. Польська мова відноситься до слов'янських, дуже схожий з українським. Менше часу і сил необхідно на вивчення. Можна відразу пояснюватися з поляками на побутовому рівні.3. Рівень життя польських громадян вище, в порівнянні з Україною. Наймані працівники отримують за свою працю більше.4. Після приєднання Польщі до ЄС деякі поляки мігрують до країн з більш високою оплатою праці. Але економіка зростає, збільшується потреба в робочій силі. Багато польські працедавці із задоволенням приймають українців на звільнені або новостворені місця. Зараз польські вакансії стають все більш доступними для українців…
 • 02/03/2018
  Працевлаштування в Словаччині  Словаччина - дивовижна молода країна з прекрасною природою, чудовими жителями і розвиненою економікою. Вона порадує кожного, хто відправився туди працевлаштуватися. Працевлаштування може бути в різних формах. наприклад: o Спрощена форма - призначена для окремих незахищених категорій громадян, таких, як люди передпенсійного віку, неповнолітні і т.д. o Проста - для працездатних. o Складна - призначена для тих, до кого висуваються додаткові вимоги при працевлаштуванні (іноземці та т.д.). Для багатьох українців, які приїжджають працевлаштуватися в Словаччину, ця держава стає другою рідною. Робота в Словаччині здійснюється за наявності певних документів, які дають право займатися трудовою діяльністю на території країни. Переваги роботи в Словаччині  Оскільки Словаччина вважає…
 • 20/05/2018
  Експерти закликають українців влаштовуватися на роботу за кордоном лише через легальних посередників і уважно вивчати трудовий договір, щоб уникнути ризиків, пов’язаних із нелегальною міграцією (торгівля людьми, шахрайство з умовами роботи і зарплатою). Про це на прес-конференції в УНІАН розповіли експерти: виконавчий директор громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко, координатор міграційних проектів Центру Східних Досліджень (OSW, Варшава) Марта Ярошевич, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Так, Воскобойник повідомив, що, незважаючи на очевидні переваги легального працевлаштування за кордоном, більшість українців все ще використовують послуги нелегальних посередників. «У 2016 році Польща видала 1,3 млн запрошень…
 • 01/11/2017
  Як перевірити посередника з працевлаштування? Добрий день шановний відвідувач, сьогодні багато українців виїжджають до Польщі на заробітки або на ПМЖ (постійне місце проживання) в 2017 році Польські консульські установи видали понад 1 мільйон національних віз (робочих) D-05 180 \ 360 для жителів України. У майбутньому році прогнозується тільки збільшення виїздів у зв'язку з підвищенням заробітної плати і поліпшенням умов проживання в Польщі. Для отримання роботи в Польщі потрібна відкрита робоча віза, по якій польський роботодавець зможе Вас легально працевлаштувати. НАГАДУЄМО виїзд за біометричними паспортами вважається туристичним і офіційно працевлаштуватися за такими документами не вийде. Отже, для отримання робочої візи і подальшого працевлаштування наші співвітчизники звертаються в компанії з працевлаштування з…
 • 15/02/2018
  Здійснення запису в ППВА  Абсолютно кожен житель нашої країни з 2017 року має унікальну можливість записатися в візовий центр Польщі. Умови такого запису дуже зручні і вигідні. Дана процедура економить безліч фінансових коштів і, головне, часу. Процес постановки в чергу в візовий центр дуже простий. Очікування термінової записи займе близько двох тижнів, а тривале очікування не перевищить 30 днів. Відзначимо, що зазначену процедуру можна здійснити і в консульстві країни Польщі. Але, на жаль, туди потрапити практично неможливо. Отже, 99% бажаючих звертаються в спеціальні візові центри. В нашій державі дана процедура користується великою популярністю в зв'язку з тим, що немає необхідності на неї витрачати багато часу для того, щоб отримати візу. Для того щоб отримати довгоочікувану візу, Вам слід надати, передбач…
 • 01/02/2018
  Робота в Польщі: що потрібно знати   Багатьох співгромадян робота в Європі приваблює високими заробітками, рівнем життя, можливістю побувати в нових місцях. Польща - в пріоритеті у українців з кількох причин: • близьке географічне розташування; • проста і доступна за ціною процедура оформлення робочої візи; • велика кількість вакансій; • високі зарплати; • легкість польської мови для розуміння і вивчення (хоча можна працювати і без знання мови).  Збираючись в сусідню європейську країну на заробітки, потрібно знати два головних аспекти.Оформлення робочої візи Безвізовий режим, який став доступним українцям з минулого року, не поширюється на тих, кого цікавить працевлаштування в Польщі. Бажаючим добре заробити, необхідно оформити візу «D-05» вона ж «А-05&r…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 22/08/2017
  Україна - одна з шести країн поза Євросоюзом, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення. Таку угоду Польща має з Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою, Австралією і США. Дана угода про соцзабезпечення гарантує українцям, легально працюючим (застраховані у Фонді соцстрахування Польщі) з 2014 року, право на отримання польської пенсії практично на тих же умовах, що і поляки. Про це пише польська газета Rzeczpospolita. "Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру", - розповів Радослав Мілчарскі з ZUS. Що важливо, будуть підсумовані періоди страхування (легальної роботи) в обох країнах, де працював громадянин України. А розмір пенсії буде визначено пропорційно…
 • 20/06/2018
  Для українців, пов'язаних з Польщею, обов'язково постане питання вибору банку. Деякі банки виставляють додаткові вимоги для громадян країн, що не входять в ЄС, що обмежує цей вибір. Оцінюючи надійність і комфортність обслуговування, варто звернути увагу на Getin Bank. Він входить в десятку провідних банків Польщі, обслуговує клієнтів з 2004 року. Комфортне банківське обслуговування українців в Польщі Разом з «Идеа банк» Getin Bank реалізують проект «Українці в Польщі». Він передбачає: просте відкриття рахунку та карт (досить пред'явлення закордонного паспорта і довідки про присвоєння індивідуального податкового номера);консультації російською та українською мовами по телефону та електронною поштою;доступ до рахунку через інтернет-банкінг, додаток для мобільного телефону;невисоку комісію за пр…
 • 31/01/2018
  Робота в Польщі       У нас гідна і високооплачувана робота в Польщі. Переваги роботи в Польщі    Робота в Польщі - популярний заробіток серед українців, який дозволяє отримати хороший дохід. Наші працівники відмінно зарекомендували себе в цій країні, як працьовиті, уважні, відповідальні і грамотні співробітники. За роботу, яка не вимагає спеціальних навичок, нашим співвітчизникам пропонують від 800 до 1700 доларів.   Оскільки в сусідній з нами країні рівень життя набагато вище, працевлаштування в Польщі, привертає українців. Переваги очевидні:   Висока оплата праці. Відмінні умови для роботи. Низька вартість робочої візи в Польщу. Стабільність в соціальній сфері держави. Ефективна дія трудового законодавства, захист прав та інтересів працівників. Близька відс…
 • 10/05/2018
  В ПОЛЬЩІ У НАШИХ гастарбайтерів З'ЯВИЛИСЯ КОНКУРЕНТИ. Польська влада хоче спростити видачу трудових віз вихідцям з Азії. Зараз найбільше в Польщі працює вихідців з країн СНД і, перш за все, з України. Згідно з офіційними даними в 2017 році в Польщі працювало за трудовими візами (це робота на термін більше 1 року, і вона відрізняється від роботи за заявою, де термін роботи не може перевищувати 6 місяців) 234 тис. Чол. Близько 80% всіх польських трудових віз отримали громадяни України. Але тепер влада Польщі вважають, що потрібно розвивати експорт робочої сили з Азії, перш за все, з Індії, Непалу, Бангладеш. Частково це пов'язано з тим, що на кінець 2017 року Польщі було 170 тис. Трудових вакансій, на які не хотіли йти працювати ні поляки, ні українці. Тому і виникла ідея створити українцям конкуренцію, щоб вони були бі…
Відкритий набір на вакансії
Фабрика з виготовлення офісних металевих меблів.
гаряча
Працівник продукції, маляр порошкового фарбування. Підготовка шафи до фарбування, порошкове фарбування, монтаж шаф зі складових частин, завантаження готової продукції.
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?