ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ЗАРОБІТЧАН: як розпізнати рекрутера - шахрая і не стати жертвою аферистів

Щоб не потрапити на гачок недобросовісного посередника, звіряйте:

 • Дані в ліцензії та договорі; 
 • Порівняйте зарплату місцевого населення; 
 • Не погоджуйтеся на оформлення на роботу по туристичної візи.

Оформлюють візу в одну країну, а роботу знаходять в другій

В одні країни ЄС трудові візи оформлюються легше і швидше, в інші – довше і важче. Бажаючи заощадити час і гроші, наші громадяни погоджуються на таку схему: їм відкриває підставна фірма робочу візу в одну країну, наприклад в Польщу, але, їдучи туди транзитом через Чехію, заробітчанин в Чехії залишається працювати.

Ця схема була дієва до недавніх терактів в Європі. Зараз на всіх автовокзалах чергують патрулі прикордонної служби, які у всіх іноземців перевіряють документи і не допускають появи нелегалів. Тому, заплативши за таку схему, ви не тільки позбудетеся грошей, але й заробите депортацію із забороною на в’їзд до країн ЄС терміном від шести місяців до п’яти років!

Пропонують оформити туристичну, а не робочу візу

Бажаючи швидше відправитися на заробітки, багато людей піддаються на спокусу поїхати за кордон за туристичною візою (оформлення таких документів швидше і дешевше). Посередник в свою чергу обіцяє, що після проходження випробувального терміну, роботодавець сам переоформить турвізу на робочу. Знайте, що робоча віза оформлюється тільки на підставі запрошення на роботу і тільки в консульському відділі посольства країни, куди збирається їхати найманий робітник.

Працюючи по туристичній віз або по біометрії, людина стає нелегалом, а роботодавець, наймаючи таких людей, не платить податки і всіляко обмежує права заробітчан: може недоплачувати або підвищувати обсяги робіт, знаючи, що довести цей факт буде неможливо, – інтереси нелегалів складно захистити.

Обіцяють зарплату вище, ніж середня по країні для своїх громадян

Обіцяючи заробітчанам зарплату більше, ніж отримують за аналогічну роботу місцеві жителі, посередник свідомо обманює клієнта. Щоб зрозуміти реальність оголошення і не розраховувати на золоті гори, самі подивіться ринок зарплат по країні куди плануіте поіхати .Якщо виявилося, що корінним жителям платять одну зарплату, а вам обіцяють за ті ж самі роботи на кілька сот євро вище, це явна ознака шахрайства. Підписання договору з таким посередником загрожує двома варіантами подальшого розвитку подій. 

 • Перший – відпрацювавши місяць, ви не отримаєте обіцяних грошей в повному розмірі. 
 • Другий – за обіцяну суму вам доведеться працювати понад норму і коло ваших обов’язків збільшиться в рази порівняно з тими, на які ви погоджувалися.

Вартість послуг за пошук роботи і відкріття робочей візи значно нижче ринкової

Обчислити фірми-одноденки легко за заниженою вартістю послуг. Наприклад, розцінки легальної фірми на працевлаштування (відкриття візи) в середньому такі: 

 • в Польщі – 50 - 150 євро; 
 • в Чехії і Угорщини – 200 -300 євро;
 • Німеччині, Франції або Англії – 500-1000 євро. 

Шахраї встановлюють ціну на багато меньшу від ринковоі тим самим беруть гроші і зникають, але навіть як все збігаеться і Ви готові ризикнути то не робить веліких предоплат!

Але навіть якщо вартість послуг збігається з середньоринковою, перестрахуйтеся і замість оплати за послуги готівкою переведіть гроші на розрахунковий рахунок. Так у вас буде на руках виписка з банку про те, що оплата була проведена. І в разі якщо недобросовісний посередник порушить якісь пункти договору або зовсім пропаде після отримання грошей, з таким чеком ви зможете звернутися в суд, щоб повернути вкрадену суму.

Відрізняється адреса в ліцензії та договорі

Адреса фірми-посередника повинна збігатися в ліцензії, виданої Міністерством соціальної політики, і в договорі, який ви укладаєте. Шахраї часто реєструють свої компанії під такими ж назвами, що і легальні фірми, але на схожі адреси. Наприклад, ліцензія видана на фірму в Черкасах, а липова фірма зареєстрована за такою ж адресою, але в Чернігові.

Є ще один спосіб перевірити компанію – знайти її в списку ліцензованих на сайті Мінсоцполітики. На сьогоднішній день існує 1114 компаній, що мають право офіційно працевлаштовувати українців за кордоном. Якщо вашого посередника в цьому списку немає, краще відмовтеся від його допомоги, адже велика ймовірність того, що ви залишитеся і без роботи, і без грошей.

Наші рекомендації

1.На сам перед перевірити ліцензію фірми посередника, якщо її не має то фірма не може вести прозоре оформлення документів та наймати чи відправляти Вас працювати

 

2.Перед оплатою будь-яких послуг перевірте чи є менеджер працівником данної компанії (у кожної компанії є їх офіційний сайт та зворотній зв'язок з клієнтом, це ВИМОГИ МСП Украіни яка контролює агентства)

 

3.Запамятайте робота по біометріі та туристичній візі не є легальною, не погоджуйтесь на таку роботу якщо ви не впевненні або перший раз працюєте з фірмою по працевлаштуванню за кордон.

 

4.Психологічний фактор – якщо вас підганяють, обіцяють дуже гарні умови, не враховують будь-яку інформацію про вас, та не можуть чітко розказати о роботі – не співпрацюйте з такими агентствами чи фізичними особами по працевлаштуванню.

 

Наша компанія цінує кожного свого клієнта, ми стаємо ближче до Вас. Якщо Вам стало щось не зрозуміло в процесі спілкування з нашим менеджером, або ви хочете перевірити будь-яку інформацію про нас то для Вас відкрита безкоштовна гаряча лінія підтримки клієнтів компанії «WorkLife» за номером - 0800 33 45 67

 

Інші новини
 • 16/09/2018
  Міграційне і трудове законодавство Польщі дозволяє офіційно працевлаштуватися громадянам інших держав. Польські роботодавці цінують відповідальність і працьовитість українців, часто вважають за краще їх брати на роботу в Польщі на вакансії, що звільнилися. Українців приваблює гідна оплата та умови праці в Польщі, нові можливості для розвитку і поліпшення якості життя. Близьке розташування цієї країни і спорідненість мов теж грають не останню роль при ухваленні рішення шукати відповідні вакансії для роботи в Польщі. Як знайти вакансії для роботи в Польщі Компанія Work Life протягом декількох років професійно займається пошуком вакансій в Польщі для українців. Маючи досвід і довгострокові ділові відносини з кращими роботодавцями Польщі, Work Life безкоштовно підбирає роботу для жінок і чоловіків різного віку, сімейних…
 • 15/08/2017
  В останні роки збільшилася кількість заробітчан з великих міст, їде все більше молодих, і 71% хочуть залишитися жити в Польщі. Їх зарплата в Польщі в 2 рази більша за українську 95% трудових мігрантів в Польщі - українці Для того щоб заробітчанин міг почати працювати офіційно, роботодавцю необхідно зареєструвати декларацію про бажання працевлаштувати іноземця. Цей документ дає право працювати в Польщі на період до 6 місяців. Таких декларацій за 2016 рік було зареєстровано 1,3 млн. Майже всі, хто поїхав до Польщі, хочуть залишитися там жити  З тих, хто отримав в 2016 році дозвіл на тимчасове проживання, 71% виявили бажання залишитися в Польщі назавжди. Кількість виданих дозволів на проживання зростає з 2013 року. З 2014 року на заробітки в Польщу їде більше чоловіків До 2013 року серед українських мігрантів д…
 • 04/09/2018
  Осінь відкриває для жінок України нові перспективи заробітку і розвитку в Польщі. З усіх європейських країн лише поляки дозволяють працювати українцям, які в'їхали по біометричного паспорту без отримання робочої візи. З початку поточного року в польське законодавство в черговий раз внесено зміни, передумови, що спрощують легальне отримання роботи в Польщі громадянам шести держав-нечленів Євросоюзу, що не входять до Шенгенської зони. Які є вакансії для жінок в Польщі Work Life готова допомогти отримати роботу в Польщі для жінок 2018. Директор компанії Володимир Ольоненко розповів про найбільш затребувані, популярні вакансії для жінок в Польщі. Ми пропонуємо вакансії для сімейних пар, жінок. Актуальними є вакансії: монтажник динаміків, пакувальники печива, посуду, текстилю, контролери якості, працівники на виробництво…
 • 07/08/2018
  Як не загубитися у Польщі? Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу. З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим. Правда авто…
 • 08/04/2018
  На жаль, не всі батьки здатні повністю забезпечити своїх дітей. Тому безліч студентів шукає додатковий заробіток у вільний від навчання час. Поїздки студентів в Польщу на заробітки стають більш популярним явищем. Адже в цій країні для них створені максимально сприятливі умови для праці.     З 2015 року в польському законодавстві відбулися суттеві зміни. Згідно з цими змінами, студенти, які навчаються за денною формою навчання та мають візу, можуть працевлаштуватися в Польщі без наявності спеціального запрошення. Також, робота студентів в такому випадку не обмежена в часі.  Існує таке поняття, як «Oświadczenie». По суті, це запрошення на роботу. Дане запрошення - це заява роботодавця, який хоче влаштувати на роботу іноземна особа. За даним документом працювати в сусідній державі можна н…
 • 08/03/2018
  Переваги роботи далекобійником в Польщі     Польща є однією з найбільших країн в Європі з вантажоперевезень. Нестача далекобійників на ринку перевищує близько 100 тисяч водіїв. У порівнянні з іншими вакансіями, далекобійник в Польщі є високооплачуваною професією. Водії з України, які влаштовуються дальнобойщиками в сусідній державі, отримують колосальний досвід і хорошу заробітну плату, яка становить зазвичай близько 3500-7000 злотих. Польські компанії дуже активно приймають на роботу українських водіїв. Переваги роботи далекобійником наступні: Затребуваність професії, отже, хороша конкуренція з оплати праці. Роботодавці намагаються залучити водіїв, тому створюють їм максимально комфортні умови праці і гідну оплату.Стабільність і впевненість в майбутньому. Багато водіїв, влаштувавшись в Польщі, зг…
 • 09/10/2018
  Безвізовий режим з країнами ЄС спростив українцям перетин кордону з цими державами. Але для виїжджаючих за кордон на заробітки, існують обмеження, передбачені дозвільною системою європейських країн для захисту права на працю своїх громадян. Квоти на експорт сільгосппродукції розглядається в кожному конкретному випадку і вимагає отримання дозволу на роботу. Роботу в Польщі, вакансії від прямих роботодавців пропонує Work Life Україна. Співробітники компанії Work Life багато років допомагають легально працевлаштуватися, знайти гідну роботу в Польщі для українців будь-якого віку. З агентством працювати надійно і безпечно, про це говорять тисячі наших співвітчизників, котрі вже скористалися його послугами. Найкращим підтвердженням професіоналізму та ефективної діяльності є численні подяки. Work Life безкоштовно надає роб…
 • 05/10/2018
  Агентство Worklife багато років безкоштовно підшукує вакансії для українців в Польщі, допомагає отримати робочу візу і налагодити життя на новому місці. Компанія має всі необхідні ліцензії та дозволи, успішний досвід роботи. Завдяки професіоналізму та відповідальності співробітників, тисячі українців, які не зуміли знайти на батьківщині достатній дохід, щоб забезпечувати свої сім'ї, влаштувалися на роботу в Польщі. Вакансії в Польщі, пропоновані агентством Worklife Число трудових мігрантів зростає. Вони працюють практично в усіх галузях економіки: на великих і дрібних підприємствах, в фермерських господарствах. Агентство надає до розгляду тільки легальні вакансії роботодавців, піклується про створення гідних умов праці та життя для нових працівників. При влаштуванні на роботу обов'язково укладається трудовий кон…
 • 06/07/2018
  З 2021 року при в' їзді в Шенгенську зону туристи будуть змушені заповнювати електронну форму з особистими даними із зазначенням причини поїздки.Європейський парламент затвердив нові правила для в' їзду в Шенгенську зону жителів країн, що не входять в Європейський союз. Про це 5 липня повідомляє сайт Європарламенту. Нова європейська система дорожньої інформації та авторизації (ETIAS) запрацює в 2021 році. Вона дозволить додатково перевіряти всіх виїжджаючих по без візу, а також тих, хто підозрюється в нелегальній міграції або може загрожувати безпеці ЄС. Громадяни 60 країн і територій при в'їзді в Євросоюз зобов'язані будуть заповнювати електронну форму з особистими даними і вказувати причину поїздки. Авторизація для подорожей буде обходитися в € 7, при цьому громадяни до 18 років і старше 70 років зможуть…
 • 26/07/2018
  Уряд Польщі пропонує прискорити інтеграційний шлях для мігрантів, які працюють в Польщі, та їх сімей. Передбачається, що після 2,5 років офіційної роботи в країні, мігрант зможе подати документи на отримання дозволу на постійне місце проживання (pobyt stały). Після двох з половиною років роботи на підставі дозволу на проживання та роботу в Польщі мігрант може подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання. Через рік після отримання дозволу до нього зможуть приїхати члени сім’ї, які також отримають право на роботу в Польщі. Подібні рішення передбачені в поправці до Закону про іноземців та проекті нового Закону про ринок праці. Однак, як пише видання, подібна пропозиція буде адресована не всім іноземцям. Вона торкнеться тільки громадян тих країн, на яких сьогодні поширюється спрощена схема працевлаштува…
 • 12/10/2018
  З проблемою оренди житла в Польщі стикається більшість приїжджих. Це особливо складно в перший або другий приїзд. Крім поганого володіння польською мовою, викликає утруднення незнання міста. Недорого зняти квартиру в Польщі неможливо до приїзду на місце. Такі варіанти йдуть моментально. Щоб знайти підходящий варіант треба бути в місті, відразу їхати на перегляд і приймати рішення. На початку перебування зазвичай багато невизначеностей, як складеться все далі. Уникнути їх при пошуку роботи в Польщі допомагає агентство з працевлаштування Work Life. Багато років воно безкоштовно надає вакансії в Польщі для українців, допомагає оформити робочу візу, страховий поліс, трудовий договір. У клієнтів компанії немає проблеми пошуку житла. Як правило, роботодавець, крім робочого місця і гідної оплати, забезпечує безкоштовним або…
 • 08/09/2018
  Вже давно минули часи, коли українці їздили на заробітки до Польщі нелегалами. Зі стартом безвізового режиму в Україні, Польща стає більше відкритою для заробітчан. Польський уряд постійно впроваджує нові зміни до трудового та міграційного законодавства, щоб полегшити легальні процеси працевлаштування українців і тим самим закрити питання нелегальних заробітчан назавжди. Українські заробітчани у Польщі ходять в магазини, купляють різні товари, техніку, чим покращують економіку країни, а що головне – сплачують податки. Працюючи легально, українці автоматично сплачують податки в казну Польщі, оскільки оподаткуванню доходів підлягають не лише громадяни Польщі, але також всі іноземці, які офіційно працевлаштовані на території цієї країни. Незалежно від того мають такі іноземці постійну прописку, або ж тимчасово по в…
Відкритий набір на вакансії
Завод з виробництва пластикових деталей для авто
гаряча
Виробництво та лакування пластикових деталей, головним чином для автомобільної промисловості
від2600
Не знайшли відповіді на своє питання?