Як не загубитися в Польщі?

Як не загубитися у Польщі?

Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає у справжню паніку у людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу.

З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично у кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки і акції. Тож якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – це встигнути першим.

Правда автобусні перевезення мають і свої недоліки. Зі збільшенням потоку заробітчан до Польщі і інших західних країн, все частіше виникають черги на кордонах. Інколи можна чекати навіть до 10 годин. На це радимо звернути увагу при купівлі квитків. Якщо вас чекають на якусь певну годину – візьміть квитки з запасом часу. Краще приїхати раніше і почекати, ніж запізнюватися і нервуватися в дорозі.

Альтернативою автобусним перевезенням є залізниця. На даний момент Укрзалізниця пропонує своїм пасажирам рейси у Варшаву, Перемишль, Хельм, Краків та інші міста Польщі. Більшість з цих потягів виїжджає зі Львову або Києва. Хоча нещодавно Укрзалізниця запустила новий маршрут: Одеса – Перемишль. Квитки на ці рейси можна придбати в касах на вокзалах. Для тих хто вже звик користуватися додатками на смартфонах або електронними квитками, на сайті booking.uz.gov.ua є можливість придбати електронні квитки на рейс Київ-Львів-Перемишль. Ціни на квитки залежать від курсу євро на день продажу квитка. Але вже з Перемишля доведеться добиратися самостійно.

Якщо з Українським транспортом все більш менш зрозуміло, то давайте поговоримо про транспорт у Польщі, адже саме туди відправляється найбільший потік заробітчан з території України. Агенція працевлаштування «WorkLife» підготувала для вас невеликий список порад, як не загубитися у Польщі.

Ще до виїзду у Польщу у першу чергу подбайте про карти. Загрузіть на свій смартфон оффлайн-карту того міста, де будете проживати і працювати, також радимо загрузити карту проміжних регіонів у своєму маршруті (на всякий випадок). Оффлайн-карта це чудовий вихід, коли ви знаходитеся в чужій країні, без інтернету і знайти поблизу Wi-Fi у даний момент часу досить складно. На думку автора найкраще зі своїми задачами справляється звичайний GoogleMaps. Також варто звернути увагу на мобільний додаток Maps.Me, який чудово працює в умовах відсутності інтернету і має в своїй пам’яті велику кількість пішохідних маршрутів і можливість ставити свої власні мітки на карті.

Також незамінними стануть і інші мобільні додатки, якими ми з вами поділимося. Транспортна система у Польщі дуже розвинена і практично повністю інтегрована у інтернет версії і програми. Тому там питання «Як доїхати?» практично не повстає.

Найкращим помічником у міжміських поїздках стане сайт www.e-podroznik.pl, а також його мобільна версія, яку можна легко скачати на PlayMarket. Сайт має окрім польської і англійської версії, також російську і українську мови, що не може не радувати українських заробітчан і туристів.

Як це працює? У відповідні віконечка вводите адресу, зупинку або місто відправки і кінцевої точки маршруту, вказуєте необхідну дату, і у разі потреби – час від’їзду, і натискаєте «Знайти маршрут». Сайт автоматитчно підбере для вас декілька альтернативних варіантів, як дістатися до вашої кінцевої точки маршруту. В обраному маршруті є можливість роздивитися карту, а також сайт пропонує підказки як правильно дістатися до потрібного місця. Відправлення транспорту відбувається точно за розкладом. На більшість транспорту квитки можна купити одразу через сайт або додаток. Головна умова користування додатком – ввімкнений Інтернет.

Недолік – система не сприймає кирилиці, і всі дані потрібно вносити латинськими літерами, але потрібне місто можна легко обрати з випадаючого списку. Також практично немає українських міст, оскільки додаток створений в основному для користування на території Польщі.

 

Якщо вам до душі подорожі залізницею, то поляки пропонують свій аналог нашій Укрзалізниці. Організація залізничних перевезень у Польщі дуже відрізняється від українських. Ціни також досить високі, як для пересічного українця, який приїхав в пошуках роботи. Не зважаючи на високий рівень технічного забезпечення, будьте готові до того, що ваш потяг може запізнитися на кілька годин. Що приємно радує – більшість білетів мають так звані «відкриті» дати. Якщо ваш потяг затримують – вам обміняють квиток на новий на інший час і в основному без доплат. Для тих, хто обирає залізницю, ми радимо також скористатися мобільною програмою. Ви можете скачати собі в PlayMarket додаток ICMobileNavigator або зайти на сайт www.intercity.pl.

Як це працює? У відповідному віконечку вписуєте станції відправлення і прибуття, вказуєте зручний час відправлення і система автоматично перенаправляє вас на сторінку, де ви обираєте варіант відправлення і можете купити квиток. Треба зазначити, що функціонал програми досить обмежений. Приємно радує можливість оплати картою.

Недолік – система не сприймає кирилиці, внести інформацію можна лише латинськими літерами, купівля квитка також відбувається польською або англійською мовами. На деякі рейси не можна купити квитків через сайт або додаток, також не на всі рейси є можливість подивитися ціну квитка. На відміну від українських додатків, можливість обрати місце дуже обмежена.

 

Ще одна дуже корисна програма - jakdojade.pl, яка дослівно перекладається з польської мови – «Як доїду». Програма існує як в версії для браузера, так і у вигляді мобільного додатку на PlayMarket. І це справжня паличка-виручалочка, коли тобі треба доїхати в межах міста в конкретну точку, але крім адреси або зупинки ти нічого не знаєш. Цей додаток працює в більшості великих міст і їх околицях. Мобільний додаток має більш досконалий функціонал, ніж веб-версія цієї програми.

Як це працює? Вказуєте у відповідних віконечках потрібну адресу або обираєте місце на карті, і додаток вираховує найшвидший маршрут від місця вашого знаходження до пункту призначення. Додаток показує номер маршруту, час відправлення автобусу, кількість зупинок, можливі пересадки і час очікування транспорту на зупинках. Також можна роздивитися карту свого маршруту. Місто, у якому ви знаходитеся можна обрати зі списку у налаштуваннях. Головна умова – ввімкнений GPS і Інтернет.

Недолік – додаток є лише польською і англійською мовами, тому потрібно буде пристосуватися і вивчити мову. Також додаток не діє у деяких містах, але можна не хвилюватися, оскільки завжди можна знайти інший додаток або сайт, який буде функціонувати саме в цьому місті.

 

Також в містах на допомогу стануть розклади автобусних і трамвайних маршрутів, які можна знайти на кожній зупинці. Головне знати на яку зупинку потрібно доїхати або ж номер маршруту. У Польщі транспортна система розроблена таким чином, що загубитися практично неможливо.

Ми, як Агенція працевлавлаштування Work Life, яка щомісяця допомагає знайти гідну роботу за кордоном більше ніж півтисячі громадян не тільки України, але і найближчих сусідів, розуміємо що дорога до місця роботи викликає найбільше питань у наших клієнтів. Тому намагаємося забезпечити найкращу логістику зі Львова або від нашого офісу у Варшаві до роботодавця.

Інші новини
 • 04/05/2018
  Все більше українців відправляються на роботу за кордон. Чи не зупиняють, на жаль, не обіцяні реформи, ні перерахунок зарплат. Прибутки наші досі досить скромні в порівнянні з Європою. І хоча прийнято вважати, що більшість наших співвітчизників воліють Польщу, втім останнім часом тенденція змінилася. Тепер заробітчани шукають кращого життя в Чехії. Розберемося, за чим їдуть і що чекає насправді Кого візьмуть на роботу? Два роки тому Чехія створила спеціальну програму для українців, рішенням Торгової палати приймають щорічно до п'яти тисяч громадян. Якщо раніше ця центрально європейська країна зазивала тільки висококваліфікованих фахівців, то тепер є можливість отримати легальну вакансію робочим середньої та нижчої кваліфікації.Загалом пропонують до 12000 вакансій: інженерів-будівельників, електротехніків, механіків…
 • 14/07/2018
  Ні для кого не секрет, що жити в Польщі набагато дешевше, ніж в інших європейських країнах. Доступні ціни на продукти харчування, оренду та розваги, як правило, одна з головних причин, чому люди обрали Польщу своїм будинком. У цій статті буде наведено список витрат на харчування і проживання в Польщі, що становлять вартість життя в Польщі в 2018 році. Оренда житла в Польщі - це одна з найважливіших завдань для іноземця. Квартира в центрі столиці зі всіма зручностями може потягнути на значну суму.Найдорожчим містом традиційно залишається Варшава (на 01.01.18). В середньому оренда студії (kawalerka) буде коштувати в 1400 злотих за місяць оренди, двокімнатна ж обійдеться від 1800 злотих на місяць. Середня вартість середнього розміру квартири у Вроцлаві коштуватиме 2260 злотих в Гданську 1995 злотих , а в Бидгоші 1200 зл…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 18/10/2017
  З наступного року в Польщі почнуть діяти нові правила прийому іноземців для виконання сезонної і короткострокової роботи. Відповідний проект закону прийняла днями Рада Міністрів. Про це повідомляє Міністерство сім'ї, праці і соціальної політики Польщі. - Запропоновані зміни повинні запобігти махінаціям при наймі іноземців на підставі заяв (oswiadczen), і, зокрема, їх реєстрації без намірів працевлаштування іноземця (торгівля заявами). Справа в тому, що багато іноземців так і не починають працювати в Польщі і, ймовірно, їдуть в інші країни Європейського Союзу, використовуючи заяву і видану на цій підставі польську робочу візу, що дозволяє перебування в Шенгенській зоні протягом 90 днів, - пояснюють в міністерстві . Нові правила передбачають, що введуть додатковий тип дозволу на сезонну роботу (сільськогосподарська). Й…
 • 23/03/2018
  Інтерес до українців у польських роботодавців    На ринку праці в Польщі з кожним днем ​​все більше і більше зростає інтерес роботодавців до українських робітників. Золоті руки наших співвітчизників дозволяють отримати хороший результат в будь-якій сфері роботи, тому і не дивний такий попит на українських заробітчан. Найбільше пропонуються вакансії для приїжджаючих працівників з нашої держави. Це стосується сільськогосподарської галузі, будівельного сектора, промислової сфери, а також користуються популярністю водії різних категорій. Польські фірми дуже зацікавлені в роботі українців. Це пов'язано з тим, що в сусідній країні недостатньо кадрів, адже місцеві жителі масово їдуть на заробітки в країни Європи. Більш того, робота в Польщі наших заробітчан позитивно впливає на економіку цієї держави. Покращен…
 • 22/06/2018
  Міністерство Родини, праці та соціальної політики пропонує підвищення мінімальної оплати праці в 2019 році до 2250 злотих, а погодинної ставки — до 14,70 зл. Як повідомляє сайт економічних новин forsal.pl з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna, така пропозиція буде оголошена в ході найближчого засідання Ради міністрів. Водночас, таку позицію не поділяє міністерство фінансів. Зазначена квота є більшою на 33 злотих від підвищення гарантованого законодавством (з нього виникає, що мінімальна зарплата має збільшитися у порівнянні з попереднім роком щонайменше на 117 зл). Згідно з підрахунками міністерства праці мінімальна зарплата в такому випадку становила б 47 відсотків від середньостатистичної. Однак таке співвідношення не задовільняє профспілки. На їхнє переконання це співвідношення є дещо меншим від заплановано…
 • 07/06/2018
  Umowa o pracę — основний і найбільш поширений тип трудового договору в Польщі. Може укладатися польськими роботодавцями, як з громадянами РП, так і іноземцями, які будуть надавати послуги в Польщі у відповідності до вимог законодавства. Договір по типу «умова о праце» може бути укладений в залежності від ситуації: на невизначений термін — umowa o pracę na czas nieokreślony; на певний термін — umowa o pracę na czas określony; на пробний період — umowa o pracę na czas próbny. Зауважимо, що договір на певний термін може бути укладений тільки двічі і сумарно не може перевищувати 33-х місяців, після цього роботодавець зобов’язаний буде надати працівникові договір на невизначений термін. Договір на пробний період може бути максимально укл…
 • 07/06/2018
  ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) - розшифровується, як «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування. ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати: пенсій для польських пенсіонерів; пенсій по інвалідності; посібників для тих, хто втратив батька; допомоги по вагітності, а так само в ряд інших випадків. У ZUS платяться так звані внески до фонду охорони здоров'я - składki zdrowotne. Сплачуючи ці внески ви можете користуватися послугами NFZ - національне медичне страхування. Обов'язок сплачувати внески ZUS поширюється також на іноземців працевлаштованих в Польщі, проте все залежить від виду договору, який іноземний працівник підписав зі своїм роботодавцем. Частина внесків сплачу…
 • 13/06/2018
  Як розмитнити машину в Польщі Звернемося до тих автовласників, які вирішили зареєструвати в РП автомобіль, куплений за її межами. Ця стаття буде корисною тим, хто хоче заощадити і не знає, чи варто купити автівку в Польщі або придбати її за межами ЄС. Можливо, хтось розглядає варіант переїзду на своєму авто, і хоче зрозуміти правила розмитнення в Польщі особистого автомобіля, припустимо, з України. Якщо ви хочете продовжувати їздити на своїй машині, то ви повинні її перереєструвати. Для цього необхідно повідомити Митне управління — Urząd Celny. Чи дорогі в Польщі автомобілі? Якщо ви замислюєтеся про продаж в Польщі автомобіля, який був куплений в Україні, то ви повинні бути готові до того, що вкладені в покупку автомобіля гроші ви собі не повернете. Ціни на автомобілі в Польщі  — істотно…
 • 16/02/2018
  Зміна умов працевлаштування в Польщі     Ключові зміни в сфері працевлаштування в Польщі - як вони відіб'ються на українцях, що хорошого принесуть. Все це розберемо в цій статті.   З 1 січня нинішнього року в Польщі вступили в силу нові правила працевлаштування іноземних осіб на сезонну роботу. Відповідно до цього, встановлено новий порядок отримання документів на такий вид робіт. Дані зміни стосуються сфери сільського господарства, туризму та садівництва. В рамках інтерв'ю одній з польських радіостанцій, віце-прем'єр сім'ї, праці і соціальної політики Польщі пояснив зміни в сфері працевлаштування. Він вважає дане питання дуже важливим в силу того, що ринок праці Польщі користується величезним попитом в інших країнах, в тому числі і Україна. Головним завданням було врегулювання порядку сезонних робі…
 • 01/11/2017
  Як перевірити посередника з працевлаштування? Добрий день шановний відвідувач, сьогодні багато українців виїжджають до Польщі на заробітки або на ПМЖ (постійне місце проживання) в 2017 році Польські консульські установи видали понад 1 мільйон національних віз (робочих) D-05 180 \ 360 для жителів України. У майбутньому році прогнозується тільки збільшення виїздів у зв'язку з підвищенням заробітної плати і поліпшенням умов проживання в Польщі. Для отримання роботи в Польщі потрібна відкрита робоча віза, по якій польський роботодавець зможе Вас легально працевлаштувати. НАГАДУЄМО виїзд за біометричними паспортами вважається туристичним і офіційно працевлаштуватися за такими документами не вийде. Отже, для отримання робочої візи і подальшого працевлаштування наші співвітчизники звертаються в компанії з працевлаштування з…
 • 20/06/2018
  Загальна статистика міграції до Польщі Українців, які змушені їхати на заробітки за кордон, Польща приваблює сюди через наступні випадки:1. Польща межує з Україною, значить, дорога буде коштувати дешевше, займе менше часу.2. Польська мова відноситься до слов'янських, дуже схожий з українським. Менше часу і сил необхідно на вивчення. Можна відразу пояснюватися з поляками на побутовому рівні.3. Рівень життя польських громадян вище, в порівнянні з Україною. Наймані працівники отримують за свою працю більше.4. Після приєднання Польщі до ЄС деякі поляки мігрують до країн з більш високою оплатою праці. Але економіка зростає, збільшується потреба в робочій силі. Багато польські працедавці із задоволенням приймають українців на звільнені або новостворені місця. Зараз польські вакансії стають все більш доступними для українців…
Відкритий набір на вакансії
Монтер автомобільних сидінь
гаряча
"Adient" - Чоловіки - 2450 - 2700 zl/міс. на монтаж і складання автомобільних крісел
від2400zl
Не знайшли відповіді на своє питання?