Як не загубитися в Польщі?

Як не загубитися у Польщі?

Для кожної людини, яка їде за кордон чи то на заробітки, чи як турист, постає головне питання – Як доїхати? Саме питання дороги викликає справжню паніку в людей, які вперше виїжджають в Польщу на роботу.

З транспортом, який виїжджає з території України, проблем не виникає. Тут для подорожуючих на вибір безліч варіантів. Автобусні перевезення дозволяють дістатися практично в кожну точку Європи. Деякі перевізники пропонують дуже приємні знижки та акції. Тож, якщо ви вже визначилися з датами, радимо моніторити сайти різних перевізників і підписатися на їх розсилку. Інколи можна «вихопити» собі квиток зі Львова до Кракова за 100 грн, замість стандартних 600-700 грн з особи. Правда таких акційних квитків виставляють дуже мало і тут головне – встигнути першим.

Правда автобусні перевезення мають і свої недоліки. Зі збільшенням потоку заробітчан до Польщі і інших західних країн, все частіше виникають черги на кордонах. Інколи можна чекати навіть до 10 годин. На це радимо звернути увагу при купівлі квитків. Якщо вас чекають на якусь певну годину – візьміть квитки з запасом часу. Краще приїхати раніше і почекати, ніж запізнюватися і нервуватися в дорозі.

Альтернативою автобусним перевезенням є залізниця. На даний момент Укрзалізниця пропонує своїм пасажирам рейси у Варшаву, Перемишль, Хельм, Краків та інші міста Польщі. Більшість з цих потягів виїжджає зі Львову або Києва. Хоча нещодавно Укрзалізниця запустила новий маршрут: Одеса – Перемишль. Квитки на ці рейси можна придбати в касах на вокзалах. Для тих, хто вже звик користуватися додатками на смартфонах або електронними квитками, на сайті booking.uz.gov.ua є можливість придбати електронні квитки на рейс Київ-Львів-Перемишль. Ціни на квитки залежать від курсу євро на день продажу квитка. Але вже з Перемишля доведеться добиратися самостійно.

Якщо з українським транспортом все більш менш зрозуміло, то давайте поговоримо про транспорт у Польщі, адже саме туди відправляється найбільший потік заробітчан з території України. Агенція працевлаштування «WorkLife» підготувала для вас невеликий список порад, як не загубитися у Польщі.

Ще до виїзду в Польщу у першу чергу подбайте про карти. Завантажте на свій смартфон оффлайн-карту того міста, де будете проживати і працювати, також радимо завантажити карту проміжних регіонів у своєму маршруті (на всякий випадок). Оффлайн-карта - це чудовий вихід, коли ви знаходитеся в чужій країні, без інтернету і знайти поблизу Wi-Fi у даний момент часу досить складно. На думку автора найкраще зі своїми задачами справляється звичайний GoogleMaps. Також варто звернути увагу на мобільний додаток Maps.Me, який чудово працює в умовах відсутності інтернету і має в своїй пам’яті велику кількість пішохідних маршрутів і можливість ставити свої власні мітки на карті.

Також незамінними стануть і інші мобільні додатки, якими ми з вами поділимося. Транспортна система у Польщі дуже розвинена і практично повністю інтегрована в інтернет версії і програми. Тому там питання «Як доїхати?» практично не повстає.

Найкращим помічником у міжміських поїздках стане сайт www.e-podroznik.pl, а також його мобільна версія, яку можна легко скачати на PlayMarket. Сайт має окрім польської і англійської версії, також російську і українську мови, що не може не радувати українських заробітчан і туристів.

Як це працює? У відповідні віконечка вводите адресу, зупинку або місто відправки і кінцевої точки маршруту, вказуєте необхідну дату, у разі потреби – час від’їзду, і натискаєте «Знайти маршрут». Сайт автоматитчно підбере для вас декілька альтернативних варіантів, як дістатися до вашої кінцевої точки маршруту. В обраному маршруті є можливість роздивитися карту, а також сайт пропонує підказки як правильно дістатися до потрібного місця. Відправлення транспорту відбувається точно за розкладом. На більшість транспорту квитки можна купити одразу через сайт або додаток. Головна умова користування додатком – ввімкнений Інтернет.

Недолік – система не сприймає кирилиці, і всі дані потрібно вносити латинськими літерами, але потрібне місто можна легко обрати з випадаючого списку. Також практично немає українських міст, оскільки додаток створений в основному для користування на території Польщі.

 

Якщо вам до душі подорожі залізницею, то поляки пропонують свій аналог нашій Укрзалізниці. Організація залізничних перевезень у Польщі дуже відрізняється від українських. Ціни також досить високі, як для пересічного українця, який приїхав в пошуках роботи. Не зважаючи на високий рівень технічного забезпечення, будьте готові до того, що ваш потяг може запізнитися на кілька годин. Що приємно радує – більшість білетів мають так звані «відкриті» дати. Якщо ваш потяг затримують – вам обміняють квиток на новий на інший час і в основному без доплат. Для тих, хто обирає залізницю, ми радимо також скористатися мобільною програмою. Ви можете скачати собі в PlayMarket додаток ICMobileNavigator або зайти на сайт www.intercity.pl.

Як це працює? У відповідному віконечку вписуєте станції відправлення і прибуття, вказуєте зручний час відправлення і система автоматично перенаправляє вас на сторінку, де ви обираєте варіант відправлення і можете купити квиток. Треба зазначити, що функціонал програми досить обмежений. Приємно радує можливість оплати картою.

Недолік – система не сприймає кирилиці, внести інформацію можна лише латинськими літерами, купівля квитка також відбувається польською або англійською мовами. На деякі рейси не можна купити квитків через сайт або додаток, також не на всі рейси є можливість подивитися ціну квитка. На відміну від українських додатків, можливість обрати місце дуже обмежена.

 

Ще одна дуже корисна програма - jakdojade.pl, яка дослівно перекладається з польської мови – «Як доїду». Програма існує як в версії для браузера, так і у вигляді мобільного додатку на PlayMarket. І це справжня паличка-виручалочка, коли тобі треба доїхати в межах міста в конкретну точку, але крім адреси або зупинки ти нічого не знаєш. Цей додаток працює в більшості великих міст і їх околицях. Мобільний додаток має більш досконалий функціонал, ніж веб-версія цієї програми.

Як це працює? Вказуєте у відповідних віконечках потрібну адресу або обираєте місце на карті, і додаток вираховує найшвидший маршрут від місця вашого знаходження до пункту призначення. Додаток показує номер маршруту, час відправлення автобусу, кількість зупинок, можливі пересадки і час очікування транспорту на зупинках. Також можна роздивитися карту свого маршруту. Місто, у якому ви знаходитеся можна обрати зі списку у налаштуваннях. Головна умова – ввімкнений GPS і Інтернет.

Недолік – додаток є лише польською і англійською мовами, тому потрібно буде пристосуватися і вивчити мову. Також додаток не діє у деяких містах, але можна не хвилюватися, оскільки завжди можна знайти інший додаток або сайт, який буде функціонувати саме в цьому місті.

 

Також в містах на допомогу стануть розклади автобусних і трамвайних маршрутів, які можна знайти на кожній зупинці. Головне знати на яку зупинку потрібно доїхати або ж номер маршруту. У Польщі транспортна система розроблена таким чином, що загубитися практично неможливо.

Ми, як Агенція з працевлавлаштування Work Life, яка щомісяця допомагає знайти гідну роботу за кордоном більше ніж півтисячі громадян не тільки України, але і найближчих сусідів, розуміємо, що дорога до місця роботи викликає найбільше питань у наших клієнтів. Тому намагаємося забезпечити найкращу логістику зі Львова або від нашого офісу у Варшаві до роботодавця.

Інші новини
 • 16/02/2018
  Компанія «Worklife» у Львові  Робота в Польщі - це відмінна можливість отримати легальний заробіток за кордоном. Головне, знайти надійне і перевірене агентство. Компанія «Worklife» відкриває свій офіс у Львові. Ми маємо багаторічний досвід з працевлаштування українців в Польщі. Ми здійснюємо свою діяльність, грунтуючись виключно на принципі прозорості і відповідно до чинного законодавства України. Наша компанія допомагає знайти роботу жінкам, чоловікам, сімейним парам, студентам. Ви можете підібрати будь-яку, вакансію, яка тебе.   Переваги роботи з нами          Звертаючись в нашу компанію, ви отримуєте можливість: • Отримати високооплачувану роботу, яка дозволить повною мірою забезпечити свою сім'ю. • Швидкого працевлаштування.…
 • 29/08/2018
  У попередній статті ми розповідали вам про те, що таке PESEL i NIP, яка між ними різниця і для чого їх потрібно отримати. NIP (Numer Identyfikacji Podatkowey) — це податковий ідентифікаційний номер, котрий містить десять знаків і видається через CRP KEP (Centralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników). Обов’язок отримання NIP стосується фізичних осіб, котрі ведуть господарську діяльність, юридичних осіб, платників ПДВ та страхових внесків. Підставою для отримання NIP, служить заява про присвоєння номера. Процедура оформлення залежить від форми правління об’єкта/суб’єкта господарської діяльності: - Фізичні особи, котрі мають намір вести одноосібну господарську діяльність, а також учасники громадських організацій, подають заяву про запис у рамках формуляру CEIDG-1; - П…
 • 05/07/2018
  Щоб не потрапити на гачок недобросовісного посередника, звіряйте: Дані в ліцензії та договорі;  Порівняйте зарплату місцевого населення;  Не погоджуйтеся на оформлення на роботу по туристичної візи. Оформлюють візу в одну країну, а роботу знаходять в другій В одні країни ЄС трудові візи оформлюються легше і швидше, в інші – довше і важче. Бажаючи заощадити час і гроші, наші громадяни погоджуються на таку схему: їм відкриває підставна фірма робочу візу в одну країну, наприклад в Польщу, але, їдучи туди транзитом через Чехію, заробітчанин в Чехії залишається працювати. Ця схема була дієва до недавніх терактів в Європі. Зараз на всіх автовокзалах чергують патрулі прикордонної служби, які у всіх іноземців перевіряють документи і не допускають появи нелегалів. Тому, заплативши за таку схе…
 • 07/06/2018
  Umowa o pracę — основний і найбільш поширений тип трудового договору в Польщі. Може укладатися польськими роботодавцями, як з громадянами РП, так і іноземцями, які будуть надавати послуги в Польщі у відповідності до вимог законодавства. Договір по типу «умова о праце» може бути укладений в залежності від ситуації: на невизначений термін — umowa o pracę na czas nieokreślony; на певний термін — umowa o pracę na czas określony; на пробний період — umowa o pracę na czas próbny. Зауважимо, що договір на певний термін може бути укладений тільки двічі і сумарно не може перевищувати 33-х місяців, після цього роботодавець зобов’язаний буде надати працівникові договір на невизначений термін. Договір на пробний період може бути максимально укл…
 • 20/07/2017
  Без дозволу  на працю українців оштрафують на 35 тисяч. З початком безвіза, як і прогнозували експерти, виріс потік бажаючихвиїхати на роботу в Європу, хоч скасування "шенгенок" не дає права наофіційне працевлаштування в країнах ЄС. При цьому поширюються чутки, щоЄдиним винятком з правил стала Польща, де нібито українцям дозволилипрацювати лише по біопаспортам.Експерти кажуть: насправді для наших заробітчан майже нічого незмінилося. Щоб влаштуватися на роботу в Польщі, як і раніше потрібен дозвілвід польської влади або робоча віза, інакше загрожує депортація і штраф.Польське законодавство дійсно передбачає виключення з цих правил, але воностосується далеко не всіх професій. Дозвіл все одно потрібно Єдина відмінність від ситуації, яка була в безвіза - теоретично відтепер можна в'їхати за біометричними паспорта б…
 • 13/05/2018
  У МЗС назвали країни, куди українці можуть їздити без віз Зовнішньополітичне відомство працює над розширенням географії країн, куди українці зможуть їздити без віз. Українці можуть подорожувати по безвізовому режиму в 85 країн світу. Про це повідомив заступник начальника консульського управління обслуговування департаменту консульської служби МЗС Сергій Міняйло. Представник українського МЗС додав, що зовнішньополітичне відомство працює над розширенням географії країн, куди українці зможуть їздити без віз. Дипломат зазначив, що Україна займає приблизно 30-у позицію в світі згідно індексам, якими визначається зручність користування паспортом держави. Як повідомлялося, в 2017 році з України виїхали понад мільйон громадян. Відзначимо, український паспорт піднявся на 21 пункт і зайняв 91 місце в рейтингу компанії Noma…
 • 02/03/2018
  Працевлаштування в Словаччині  Словаччина - дивовижна молода країна з прекрасною природою, чудовими жителями і розвиненою економікою. Вона порадує кожного, хто відправився туди працевлаштуватися. Працевлаштування може бути в різних формах. наприклад: o Спрощена форма - призначена для окремих незахищених категорій громадян, таких, як люди передпенсійного віку, неповнолітні і т.д. o Проста - для працездатних. o Складна - призначена для тих, до кого висуваються додаткові вимоги при працевлаштуванні (іноземці та т.д.). Для багатьох українців, які приїжджають працевлаштуватися в Словаччину, ця держава стає другою рідною. Робота в Словаччині здійснюється за наявності певних документів, які дають право займатися трудовою діяльністю на території країни. Переваги роботи в Словаччині  Оскільки Словаччина вважає…
 • 07/06/2018
  ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) - розшифровується, як «Управління соціального страхування». Це державний орган в Польщі, який відповідає за пенсійне та медичне страхування. ZUS займається збором, обігом та виплатою грошових коштів і, зокрема, відповідає за виплати: пенсій для польських пенсіонерів; пенсій по інвалідності; посібників для тих, хто втратив батька; допомоги по вагітності, а так само в ряд інших випадків. У ZUS платяться так звані внески до фонду охорони здоров'я - składki zdrowotne. Сплачуючи ці внески ви можете користуватися послугами NFZ - національне медичне страхування. Обов'язок сплачувати внески ZUS поширюється також на іноземців працевлаштованих в Польщі, проте все залежить від виду договору, який іноземний працівник підписав зі своїм роботодавцем. Частина внесків сплачу…
 • 14/07/2018
  Ні для кого не секрет, що жити в Польщі набагато дешевше, ніж в інших європейських країнах. Доступні ціни на продукти харчування, оренду та розваги, як правило, одна з головних причин, чому люди обрали Польщу своїм будинком. У цій статті буде наведено список витрат на харчування і проживання в Польщі, що становлять вартість життя в Польщі в 2018 році. Оренда житла в Польщі - це одна з найважливіших завдань для іноземця. Квартира в центрі столиці зі всіма зручностями може потягнути на значну суму.Найдорожчим містом традиційно залишається Варшава (на 01.01.18). В середньому оренда студії (kawalerka) буде коштувати в 1400 злотих за місяць оренди, двокімнатна ж обійдеться від 1800 злотих на місяць. Середня вартість середнього розміру квартири у Вроцлаві коштуватиме 2260 злотих в Гданську 1995 злотих , а в Бидгоші 1200 зл…
 • 14/07/2017
  Нові візові центри Консульства Польщі. З 18 липня 2017 року року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Запоріжжі, який буде приймати заявників від 26 липня 2017 року. ППВА у м. Запоріжжя прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей (на Національну візу до Польщі), а також таких заявників, що можуть надати офіційне підтвердження працевлаштування або навчання на цій території (на візу Шенген до Польщі).     Починаючи із 17 липня 2017 року почнеться прийом оплат за послуги ППВА у місті Херсоні та Кропивницькому, які будуть приймати заявників від 24 липня 2017 року. ППВА у м. Кропивницький прийматиме заявників, які офіційно прописані на території Київської, Черкаської,…
 • 04/06/2018
  Уряд планує полегшити, для всіх мігрантів, з-поза меж Європейського Союзу, отримання дозволів на роботу та продовження їх терміну. Посадовці також хочуть розширити перелік країн, громадяни яких потрапляють в більш поблажливу міграційну політику. Дозвіл на роботу видається на п'ять років, наприклад, в'єтнамці та філіпінці взагалі не будуть їх потребувати - повідомила в понеділок, «Dziennik Gazeta Prawna». Закінчуються переговори між відомствами праці, внутрішніх справ та департаментом інвестицій та розвитку, що стосуються міграційної стратегії. Їх частиною повинна бути поправка до Закону про інститути ринку праці - повідомляє газета. «Поправка включає в себе інструменти для полегшення працевлаштування мігрантів з поза меж Європейського Союзу», - повідомляє газеті «Dziennik Gazeta Prawna&…
 • 20/08/2018
  Для тих, хто планує їхати жити, працювати, а головне легально заробляти у Польщі, не зайвим буде дізнатися особливості податкового законодавства країни. Ми вирішили трохи допомогти нашим клієнтам розібратися в деяких основних поняттях. У Польщі існує кілька податкових ідентифікаторів для фізичних осіб – це PESEL і NIP. Для того, щоб сплачувати в Польщі податки і заповнити декларацію, потрібно мати один з них. PESEL – це унікальний номер платника податків, який складається з 11 цифр, в якому зашифрована певна інформація. Перші дві цифри – рік народження, наступні чотири – місяць і день народження, передостання цифра це стать, а остання – контрольне число. Є аналогом звичайного ІПН в Україні, але головною відмінністю є те, що номер віртуальний і знаходиться в реєстрі і електронних архівах…
Відкритий набір на вакансії
Завод з виробництва пластикових деталей для авто
гаряча
Виробництво та лакування пластикових деталей, головним чином для автомобільної промисловості
від2600
Не знайшли відповіді на своє питання?